Skocz do zawartości

Witam szanowne grono


Toomek

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz powiedzieć, że zalałeś akwarium i od razu wpuściłeś ryby? Rozumiem, że wiesz co to cykl azotowy i zrobiłeś to wypełni świadomie wspierając się nowoczesnymi preparatami i porządnymi testami na NO2 i NO3? Czy można zrobiłeś to na pałę bo przecież jest woda to muszą być i rybki?

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Quba napisał:

Jak duże masz te saulosi ?

Ja polecałbym Ci schować ten termometr w jakimś mniej widocznym miejscu - przecież nie patrzysz na niego co chwile :)

Lepiej by wyglądały trochę większe kamienie, ale jeśli Tobie się podoba to Twoja sprawa :) 

Ten największy ma jakieś 6 cm, reszta ciut mniejsze. No tak, schowa termometr. Będą większe kamole za czas jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spiochu napisał:

Chcesz powiedzieć, że zalałeś akwarium i od razu wpuściłeś ryby? Rozumiem, że wiesz co to cykl azotowy i zrobiłeś to wypełni świadomie wspierając się nowoczesnymi preparatami i porządnymi testami na NO2 i NO3? Czy można zrobiłeś to na pałę bo przecież jest woda to muszą być i rybki?

Wysłane z telefonu
 

Chcę powiedzieć, że zalałem akwarium i po 3 dniach wpuściłem ryby. Wspomogłem wodę preparatem do uzdatniania wody i rozumiem cykl azotowy, który skąd ma być skoro nie ma ryb w wodzie. Co do ostatniej części wypowiedzi kolegi - bez komentarza. Póki co moim rybkom nic nie dolega i mają się świetnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kosd.pl/kontakt/

Cześć Tomek. W  tym linku masz namiar gdzie na naszym terenie kupisz najtaniej serpentynit. Koszt za kg to 14-17 groszy. Taniej chyba nigdzie nie kupisz. To tak na wszelki wypadek:) Gdybyś chciał się pozbyć bąbelków powietrza to byś musiał zdjąć wężyk . Chyba ,że Ci to ze względów estetycznych nie przeszkadza. A napowietrzać możesz poprzez łamanie lustra wody wylatującą wodą z filtra ale tutaj musisz się przekonać jak z cyrkulacją. To są takie detale ale istotne.. Cały czas pamiętaj ,że strona estetyczna to tylko i wyłącznie sprawa Twojego gustu.. Fajnie jakbyś podał jeszcze parametry wody...Jak coś to pytaj tylko pamiętaj ,żeby pytać w odpowiednich działach np. o wodzie i parametrach w dziale WODA itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Toomek napisał:

Chcę powiedzieć, że zalałem akwarium i po 3 dniach wpuściłem ryby. Wspomogłem wodę preparatem do uzdatniania wody i rozumiem cykl azotowy, który skąd ma być skoro nie ma ryb w wodzie.  Póki co 

Toomek mniej hardości a więcej pokory, bo twoja wiedza jest znikoma i tylko na pomoc kolegów z tego forum możesz liczyć. Więc zanim obrazisz -pomyśl..

Zrobiłeś najgłupszą rzecz jaką mogłeś zrobić i jeszcze się tym chwalisz.

Tu się tylko przedstawiamy.

Radzę w dziale WODA zacząć nowy temat - Jak ratować rybki Toomka:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Toomek napisał:

Chcę powiedzieć, że zalałem akwarium i po 3 dniach wpuściłem ryby

Tomku..dopiero teraz zauważyłem ,że to napisałeś. U góry na pasku masz FAQ...Poczytaj tam i pytaj odpowiednich działach...Bo jak Ci coś pójdzie źle to się zrazisz ... Poszukaj na forum bo są tu fajnie opisane sposoby startu zbiornika...

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, AndrzejWalb napisał:

https://kosd.pl/kontakt/

Cześć Tomek. W  tym linku masz namiar gdzie na naszym terenie kupisz najtaniej serpentynit. Koszt za kg to 14-17 groszy. Taniej chyba nigdzie nie kupisz. To tak na wszelki wypadek:) Gdybyś chciał się pozbyć bąbelków powietrza to byś musiał zdjąć wężyk . Chyba ,że Ci to ze względów estetycznych nie przeszkadza. A napowietrzać możesz poprzez łamanie lustra wody wylatującą wodą z filtra ale tutaj musisz się przekonać jak z cyrkulacją. To są takie detale ale istotne.. Cały czas pamiętaj ,że strona estetyczna to tylko i wyłącznie sprawa Twojego gustu.. Fajnie jakbyś podał jeszcze parametry wody...Jak coś to pytaj tylko pamiętaj ,żeby pytać w odpowiednich działach np. o wodzie i parametrach w dziale WODA itp:)

Cześć, ok, dziękuję za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, deccorativo napisał:

Toomek mniej hardości a więcej pokory, bo twoja wiedza jest znikoma i tylko na pomoc kolegów z tego forum możesz liczyć. Więc zanim obrazisz -pomyśl..

Zrobiłeś najgłupszą rzecz jaką mogłeś zrobić i jeszcze się tym chwalisz.

Tu się tylko przedstawiamy.

Radzę w dziale WODA zacząć nowy temat - Jak ratować rybki Toomka:(

 

Hej, mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc. Póki co, to nikogo nie obraziłem, to ja dostałem kamieniem w głowę i jest mi przykro z tego powodu. Błędów nie robi ten, co nic nie robi nieprawdaż ? A słabiutkie krytykanctwo mnie nie interesuje, całe szczęście są tu odpowiednie funkcjonalności w tym forum. No dobra nie ważne. Jednak chyba w odpowiednim dziale się przywitałem prawda ? p.s. fajne filmy masz na youtubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.