Skocz do zawartości

Skuteczność filtracji mechanicznej


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

Aquael w swoich filtrach daje takie rurki z podłużnymi otworami na które zakłada się gąbkę.

Nie wiem jak ty to zrobiłeś u siebie w filtrze ale jak na swoim dałem tylko jedną rurkę i przeciąłem gąbkę tak aby cała gąbka mogła zasysać.

Filtr daj  trochę niżej i na środku szyby,wylot skręć na tył akwarium w połowie długości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jestem trochę rozczarowany i zaskoczony co wynika z mojej niewiedzy. Myślałem że zasada jest inna i polega na tym, że gąbka zalozona na pompę o mocy 2000l/h przyciąga sama brudy. A to niestety prąd wady musi pchnąć brudy na gąbkę. Planowałem zabudować ten filtr i wyciąć w zabudowie otwory ale w tym przypadu oznacza to ze prad musi wepchać brudy wprost do otworów. Myslicie ze jest wykonalne takie ustawienie cyrkulacji i kamieni ze brud bedzie wpadał w otwory wycięte w zabudowie filtra wewnetrzego ? Planowalem w zabudowie zrobić kilka podluznych otworów o wymiarach 50x5mm. Zwrocilem tez uwagę ze w ogole nie widzę zeby jakiekolwiek zanieczyszczenia zostawały na gąbce. Jak wrzucam pokarm w platkach to te płatki przepływają ocierajac się o gąbkę ale na niej nie zostają.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, XGrzesX napisał:

Myslicie ze jest wykonalne takie ustawienie cyrkulacji i kamieni ze brud bedzie wpadał w otwory wycięte w zabudowie filtra wewnetrzego ?

...jest...kaseciak tak działa.

 

34 minuty temu, XGrzesX napisał:

Zwrocilem tez uwagę ze w ogole nie widzę zeby jakiekolwiek zanieczyszczenia zostawały na gąbce. Jak wrzucam pokarm w platkach to te płatki przepływają ocierajac się o gąbkę ale na niej nie zostają.

...pobaw się ustawieniem cyrkulacji aż do żądanych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AndrzejWalb napisał:

...jest...kaseciak tak działa.

Według mnie kaseciak tutaj nic nie zmieni zasada filtracji mechanicznej jest ta sama i sam kaseciak nie wnosi nic nowego w porównaniu do zwykłego filtra (mam na myśli tylko filtrację mechaniczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, XGrzesX napisał:

Według mnie kaseciak tutaj nic nie zmieni zasada filtracji mechanicznej jest ta sama i sam kaseciak nie wnosi nic nowego w porównaniu do zwykłego filtra

...nie mam kaseciaka ale inaczej wygląda zasys  w kaseciaku gdzie pompa jest zamknięta w pudełku i zasys jest mocniejszy jak zasys np. poprzez gąbkę nawet w AT gdzie gąbka jest "otwarta"  i jak w kominie nie ma tzw "cugu". Co i tak nie zmienia faktu ,że dobra cyrkulacja powinna powodować to ,że odchody  mają być kierowane to zasysów:) I koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mam kaseciaka ale inaczej wygląda zasys  w kaseciaku gdzie pompa jest zamknięta w pudełku i zasys jest mocniejszy jak zasys np. poprzez gąbkę nawet w AT gdzie gąbka jest "otwarta"  i jak w kominie nie ma tzw "cugu". Co i tak nie zmienia faktu ,że dobra cyrkulacja powinna powodować to ,że odchody  mają być kierowane to zasysów:) I koło się zamyka.


a nawet powiem wiecej. Wydaje mi sie ze w kaseciaku filtracja mechaniczna jest gorsza bo zasys czy cug o ktorym piszesz musi przejść przez dwie komory - przez media bilogoiczne i przez gąbki.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szczerze kibicuję Twoim pomysłom, lecz obawiam się że za jakiś czas dojrzejesz do kaseciaka. Kaseciak z dobrą pompą to o ligę wyżej niż turbo 2000 z super gąbką z rowkami. Jak już sam zauważyłeś kupy nie wciaga, a kesaciek daje radę i kupy wręcz pożera. Jak Andrzej już wspomniał w kaseciaku jest cug, a widać to po tym, że gąbka brudzi sie od góry, tak więc jest spory cug nieosiagalny dla otwartych mechaników.

Kombinuj dalej a nóż widelec coś odkryjesz lepszego.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.