Jump to content

Ile Wat do 700 litrów


Jumiles
 Share

Recommended Posts

Cześć, akwarium 700 litrów, długość 215 cm i wysokość od belki oświetleniowej do podłoża ok. 70 cm. Ze względu na wymiary planuję 4 świetlówki. Zastanawiam się nad Hagen Power Glo z przodu oraz Marine Glo z tył.

Nie wiem natomiast jaką moc powinny mieć w sumie wszystkie świetlówki. Wiem że dla ryb to nie ma znaczenia ale ma znaczenie dla oglądających. Możecie coś doradzić z Waszego doświadczenia.

Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

deccorativo
40 minut temu, Jumiles napisał:

 Wiem że dla ryb to nie ma znaczenia ale ma znaczenie dla oglądających. Możecie coś doradzić z Waszego doświadczenia.

 

Z mojego doświadczenia to fakt rybom zwisa koło ogona co i jak świeci ale proponuję dla oglądających te 700l i głębokie na 70 cm by "świetlówki " miały funkcję powolnego ściemniania, czyli świt i zmierzch no i nocne niebieskie by było bo to się wielu podoba no i by se to pracowało automatycznie w cyklu dobowych bez twojej ingerencji  no a moc tych "świetlówek " tak na moje oko 80W wystarczy. no i by miało regulację barwy światła białego od ciepłej do zimnej i pełne równe spektrum światła widzialnego dawało - może być?

Natomiast jeśli chcesz Hagen Power Glo i Marine Glo to moim zdaniem do baniaka 700l trzeba minimum długie T5 115cm a nawet dłuższe ale te 115cm to znaczy 54W na sztukę więc łatwo wyliczyć że 4 szt to 216W:huh:  a te najdłuższe 145cm to już 80W /szt i to ma być nie roślinne tylko Malawi??

 

Edited by deccorativo
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, deccorativo napisał:

Natomiast jeśli chcesz Hagen Power Glo i Marine Glo to moim zdaniem do baniaka 700l trzeba minimum długie T5 115cm a nawet dłuższe ale te 115cm to znaczy 54W na sztukę więc łatwo wyliczyć że 4 szt to 216W:huh:  a te najdłuższe 145cm to już 80W /szt i to ma być nie roślinne tylko Malawi??

Nie rozumiem po co ta „farsa” od razu proponuj sterownik i lampę led  (DIY) .
Skoro już nikt nie „lubi” tak niedawno chwalonych naświetlaczy  led 10/20/50watt.
Nie jestem z „malawi” ale mam ponad dwu metrowy zbiornik i do dna prawie 80cm i nie 
pakowałem 80-cio watowych świetlówek .
Mam 9x150cm i 58watt i „połowę świecenia” załatwiam 4szt a 120-stki występują również
w 36wattach jak i 105cm.
„Kolega” proponuje 4x80w ? , jak czytam to niektórzy mają 
2x 120cm (przy podobnych gabarytach) do tego boki owinięte sreberkiem .
 

 

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.