Jump to content

blat na półkę pod akwa 200x50x60


ziele_37
 Share

Recommended Posts

witam, posiadam obecnie akwarium 150x50x60, za 6 tygodni przeprowadzam się do większego domu i rozglądałem się ostatnio za czymś większym. Wczoraj udało mi się kupić 200x50x60, na razie stoi jeszcze u poprzedniego właściciela, odbieram je za około 6 tygodni przy przeprowadzce. Moje obecne akwarium ( 150x50x60 ) stoi na półce której długość wynosi 190 cm.  Nowe akwarium również chciałbym postawić na tej półce, jednak braknie po 5 cm z każdej strony, czy położenie na tę półkę blatu o długości 2 metry wystarczy ? Jakiej grubości powinien być ? Ma ktoś akwarium ustawione na półce która jest od niego krótsza ? Może moglibyście podzielić się fotkami ? Ciekawy jestem jak to wygląda. Mam nadzieje że ładnie i że nie będę musiał szukać półki bo to sprawiło by trochę kłopotu :/ Druga sprawa nowe akwarium będę musiał przetransportować do nowej chaty około 150 km, myślicie że odpowiedno ,,wyścielona" przyczepka byłaby bezpieczna ? Czy lepiej szukać jakiegoś busa ? Dodam że cała akcja dzieje się w Holandii :) I mam nadzieję że to odpowiedni dział na moje pytanie...

Link to comment
Share on other sites

Jak będzie wystawać po 5 cm to nic się nie stanie, nawet jak nie dasz żadnej dodatkowej płyty, więc się nie przejmuj :) Co do przewozu spokojnie wystarczy przyczepka. Zabezpiecz tylko przed przesuwaniem i pod spód podłóż np. jakieś kawałki styropianu lub coś innego. Szkoda kasy na wynajem , jak masz przyczepkę :)

Link to comment
Share on other sites

Dla pewności i estetyki rzucę pod akwarium jakaś ładną płytę, z 1,5 do 2 cm. Na nią oczywiście pójdzie styropian. 

Co do transportu to ciągle mam dylemat. Przyczepki swojej też nie posiadam i  jak nie znajdę u kogoś od znajomych to też będę musiał wypożyczyć. Jednak koszt wynajmu przyczepki to około 30 euro plus może 20 euro na paliwo do mojego wozu. Koszt wynajmu busa to około 100 euro. Także różnica jest ale z drugiej strony w busie było by stabilniej, przyczepki lubią sobie czasem podskakiwać :) Na pewno śpieszyć się po drodze nie będę. 

Link to comment
Share on other sites

spiochu

Rozumiem, że masz małe auto a nie jakiegoś kombiaka?
Jeśli dobrze przypniesz pasami akwarium do przyczepki to podskskująca przyczepa IMHO nie powinna mu zaszkodzić.

Wysłane z telefonu


Link to comment
Share on other sites

bakus_44

Do kombiaka akwarium 200cm długości też ciężko byłoby zmieścić. Ja przewoziłem 150x50x60 audi a6 kombi i wchodziło na styk.

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Ale to chyba przez szerokość i wysokość, u mnie w V40 które nie należy do dużych aut a przestrzeń w bagażniku jest na prawdę skromna, wiozłem 140x40x50h i spokojnie by weszło 150. 

Co nie zmienia faktu że 200cm to mało które kombi by łyknęło ;)

Link to comment
Share on other sites

mam sedana S80 także nie mam szans :) biorę przyczepkę z wypożyczalni, wyłożę spód styropianem, na to morze jakiś koc jeszcze, przypnie się pasami żeby nie latało, i spokojnie te 150 km się przejedzie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.