Skocz do zawartości

JK ANIMALS Vario Belka LED 120cm


tacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Większość z Was ma samoróbki LED.

Technicznie sobie poradzę  (elektrykiem kiedyś byłem). Ale z moimi zdolnościami manualnymi wolę się za to nie brać, szkoda mojego czasu i nerwów z efektu końcowego ;)

Wybór mój padł raczej na wyrób gotowy jak w temacie. Tylko pasuje dobrać moduły, zestaw podstawowy ma 2 niebieskie i 8 białych. Max jest na 31. Czego i ile mam dobrać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tacek napisał:

Technicznie sobie poradzę  (elektrykiem kiedyś byłem). Ale z moimi zdolnościami manualnymi wolę się za to nie brać, szkoda mojego czasu i nerwów z efektu końcowego ;)

No nie powiesz mi chyba, że nie umiesz przykleić do kawałka amelinium naklejki 3m :)  Tak właśnie montuje się moduły led. Potem tylko obierasz izolację łączysz przewód do zasilacza i zakłądasz koszulkę termokurczliwą, do zasilacza/sterownika masz przykręcane na śrubkę jak w zwykłej kostce 220V.

Wydasz masę pieniędzy a będziesz miał słabe to świecenie i będziesz płoszył ryby nagłym zapalaniem i nagłym gaszeniem, już nie mówię o braku ustawienia swoich kolorów i swojej jasności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 minut temu, tacek napisał:

Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. 

Przecież moduły będziesz miał pod pokrywą to nic nie będzie widać....

No chyba że zamierzasz mieć odkryte akwarium?

6 minut temu, tacek napisał:

Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły?

Wszystko okaże się po zakupie tej belki czy będą potrzebne dodatkowe moduły...Kwestia oświetlenia zbiornika zależy od gustu posiadacza tej belki ;) ...Dla mnie może być za ciemno a dla ciebie za jasno w zbiorniku,więc to już zobaczysz sam później czy trzeba dodać więcej światła...

Nie wiem ile tych modułów będziesz miał w tej belce?Z opisu aukcji którą znalazłem wynika że modułów będzie 10szt (2 niebieskie+8 białych)...

A maksymalna ilość modułów jaką można dać do tej belki to 31 szt...

Tak więc jak dla mnie 10szt będzie za mało...

Wszystko też zależy jak chcesz mieć oświetlony zbiornik...Chcesz mieć tylko środek oświetlony a boki zbiornika mroczniejsze jak np ja mam,czy cały zbiornik równomiernie oświetlony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tacek napisał:

A co do pokrywy to jak już coś mi się podoba to kosztuje zdecydowanie za dużo.  A te plastikowe odlewy mnie nie przekonują. Co do samoróbki też odpada, wykonam ale nie będzie mi się podobało jej wykonanie. 

Te droższe są tak samo słabe jak te tańsze, już lepiej zostaw odkryte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tacek napisał:

Raczej wolę unikać samoróbki. Może i będzie działać jak powinno, ale estetycznie będzie tragedia. Raczej jestem zdecydowany na zakup tej belki. Ponawiam pytanie czy muszę dokupić jakieś kolejne moduły?

Cóż można i tak . Tragedia może być zawsze - zobaczysz dalej

Jeśli dla ciebie najważniejsza jest estetyka a  masakryczna cena i jak to świeci to sprawy pomijalne to kupuj.

Trudno to znależć ale się udało

http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-120cm-led-slim-wymienne-moduly-i5247244843.html?reco_id=aa0df994-7598-11e6-ab90-56847afe9799&ars_rule_id=201

nawet rozumiem dlaczego  2+8 =6 i aż 365zł. za 10W

Jacku może zacznij od tego co masz i czego od światełka oczekujesz  pomijając estetykę, pokrywę lub nie tylko skupiając się co masz bo

z profilu twojego wnioskuję że masz baniaczek 100l o długości 120cm?? towarzyskie  czyli z roślinami i gupikami.

zgadza się czy profil do poprawki.

Bo jak to towarzyskie to te światełko za słabe dla roślinek .

Nie wiem ile kosztuje taki dodatkowy moduł bo u nas to wiemy  4 diodowy moduł Samsunga - 7 zł. i moc 2,5W więc o 250% więcej świeci niż te 1W JKA.

Ale by zachować wysokie poczucie estetyki jakiego oczekujesz - wybacz ale nie mogłem się powstrzymać jak to zobaczyłem .- to ma taką belkę jak Ta JK Animals tylko ta jest zdecydowanie tańsza i o 50% więcej światełka daje .

Nieprawdaż że całość wygląda estetycznie.:D

 

HTB1T8ZPLpXXXXcAXVXXq6xXFXXXC

 

Kup lepiej tą 90 cm z możliwością założenia na 120cm za 61, 20$ z wliczonym kosztem przesyłki czyli coś około 230zł

https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-9-Bands-Full-Spectrum-600W-800W-1000W-Led-Grow-Light-for-Medical-Plants-lamp-Veg/32694686310.html?spm=2114.010208.3.13.J0FujZ&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_2_10057_10056_10065_10037_10068_10055_10054_10069_301_10059_10033_10058_10032_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_9&btsid=01fd0593-e373-4235-a802-5645998b249c

 

może poszukaj coś lepszego z full spectrum i sterownikiem całodobowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, deccorativo napisał:

.....Z profilu twojego wnioskuję że masz baniaczek 100l o długości 120cm?? towarzyskie  czyli z roślinami i gupikami.

....

Na dzień dzisiejszy mam mały zbiornik. 

Teraz czekam na akwarium 120x50x55.

I chcę kupić do tego lampę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.