• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Xime
      Od zawsze jedna rura świeci , na początku T8 30W z zawiajanymi folia alu bokami bo było za jasno, a teraz już drugą kupiłem po kolejnym roku zadowolenia t5 24W. Żeby doprecyzować bo nie wiem czy dobry kontekst wynikł z tego zdania - Nawet stara przepalona świetlowka świecąca na 40% nowej, powoduje agresję u bety i zagonienie samic w kąt. Kwestia płochliwosci (chowania się w kamienie całości towarzystwa na kilkanaście sekund ) jest dla mnie drugoplanowa - być może jedno z drugego wynika. Reasumując: samo światlo dzienne/ wieczorne oświetlenie pokoju tylko - naturalnie plywaja po całym akwarium, ale bardziej płochliwe na widok cienia/czlowieka ( chowaja się na 15 sec zupełnie ) bo to zapewne nienaturalny dla nich stan rzeczy (po wyłączaniu akwariowego oświetlenia, w godzinach w których zawsze świeciło) światlo sztuczne akwariowe załączone - praktycznie 0 płochliwosci, za to nadpobudliwość bety i samice zepchniete na jedna strone akwa, aczkolwiek widoczne. To własnie też biorę pod uwagę, bo dużo ludzi nawet z kręgu moich znajomych akwarystow mowi, że w ogóle nocne oświetlenie, (nawet jeśli jest to 1 żaróweczka świecąca całą noc eliminuje płochliwość ryb). Zastanawiam się również czy brak nocnego swiatłą wpływa również na nadopbudliwość bety po załączeniu sztucznego oświetlenia.
    • Robson79
      Na pewno nie jest to Crabro (szerszeń)...
    • Przezda
      A proszę Cię bardzo
    • Damian780425
      No i jak tu żyć ? 😉    Artysta ze mnie mierny , może jak pomaluję to nabierze wyglądu . Pamiętam kiedyś zrobiłem tło też z cr65 ale wyszło trochę lepiej .  Te tła powyżej są ok ale trochę za dużo tych pęknięć . Sam już nie wiem z aquadecor tło 500 Euro . Tyle że to klasa sama w sobie .
    • halabala
      Pierwsza fota  wymiata bandzior jak nic
    • egon44
      Poczytaj to -    
    • Tomcich
      Cześć wszystkim,  Dzięki za wasze spostrzeżenia chciałbym coś zrobić z ilością ryb, ile powinno być żywej masy na to akwarium? Czy jakiś inny przelicznik? Co do kamieni to uważałem je za dobre schronienie dla ryb. Czy nie są one też pozytywne dla twardości wody jako że są to wapienie? Chyba oprócz nie biotopowego wyglądu źle rybom nie robią  
    • egon44
      Kolega kiedyś wykonywał z stroduru takie tła - Może znajdziesz inspirację  
    • Dobrypan
      Dobra jeszcze raz dzięki za pomoc    
    • AndrzejGłuszyca
      Na dno kładziesz np. spienione PCV 3 mm. na to kamienie i dopiero piasek. W naszym biotopie bez roślin jest to zbędne. Ja nie mam piramid z kamieni  . Mam na spodzie PCV jak pisałem , piasek i dopiero kamienie. Ale zrób jak pisałem wcześniej.
  • Tematy

• Grafiki