Skocz do zawartości

regeneracja purolite jak i czym ?


Pandziak

Rekomendowane odpowiedzi

witam, moje pytanie dotyczy regeneracji purolite, w akwa stezenie no3 zaczelo dochodzic do 20ppm wiec czas na zmiane purolite,

w zapasie mam dodatkowa porcje na zmiane jednak chcialbym zaraz zregenerowac obecne zloze, doczytalem ze nie nadaje sie sol kuchenna morska itp. sa nawet na forum linki do aukcji jednak mam problem ze znalezieniem czegos takiego na ebayu a nie ukrywam ze w uk preferuje wlasnie ten portal.

 

kolejna sprawa to jak dokladnie to zrobic?? zagotowac czy w zimnej wodzie, no i ile tej soli dodac. 

dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w pierwszym poście wszystko napisane co i jak...

Czy posiadasz purolite umieszczone w kubełku?

ile go chcesz zregenerować?

Ja np regenerację przeprowadzałem tak że na 0,5l purolite użyłem 1l wody+20szt tabletek z chlorkiem sodu...

Dla 1l purolite użyłem 2l wody+40szt tabletek...

Wpierw 0.5litra wrzątku wlałem do szklanego naczynia+rozłupane tabletki w pył(20szt) dlatego że szybciej pył się rozpuszcza w wodzie niż całe tabletki...

Potem po rozpuszczeniu tabletek wrzuciłem purolite z pończochą do tego naczynia zalewając resztą wody(0,5l)...Woda ta miała temperaturę około 70-80 stopni...

Moczyłem to 30-40 minut co chwilę mieszając oraz ugniatając pończochę...

Po tym czasie woda wyglądała tak 

Regeneracja purolite 004.jpg

Potem pod kranem z ustrojstwem z wkładem węglowym zacząłem płukać pończochy z złożem żeby wypłukać resztę soli z tabletek...

Dla pewności jeszcze nalałem do szklanego naczynia czysta wodę i umieściłem tam złoże na czas(10-15min) ugniatając i wymieniając co jakiś czas wodę na świeżą...

No i gotowe ;) ...

Widzę że mieszkasz w UK,to dobrze się składa bo mam kolegę z poza tego forum co mieszka w UK,oraz używa tak jak ty purolite...

Więc zapytam jego gdzie on zamawiał chlorek sodu i dam tobie znać...

Pozdrawiam :D 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sól do zmywarek  tego typu nie koniecznie tej marki w najbliższym sklepie - powinna być wszędzie.

http://allegro.pl/calgonit-finish-sol-do-zmywarki-1-2kg-i5748203413.html

wlej do naczynie 1 litr ciepłej/gorącej/zimnej wody i do tego 100g tej soli i rozpuść - wyjdzie roztwór ok 10% czystego NaCl.

wsyp do tej solanki Purolite zamieszaj  co jakiś czas i zostaw na 1/2 godz potem odlej solankę , wypłucz ze dwa razy w wodzie kranowej i z powrotem do baniaka.

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak użyjesz Andrzeju następnym razem stężenia 10% ale gorącej wody to w tej karafce będziesz miał nie księżycówkę ale piwo Fortuna Czarne - w Węgrowie kurna nie do kupienia a lubię. 

Pandziak daj gorącą wodę bo to Purolite nie szkodzi a sól rozpuszcza się w minutę i wyciśniesz więcej " soku z żuka":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka ostatnich razy robię na dwa razy, daję raz do gorącej z solą, czekam 30 min, odlewam i drugi raz do gorącej z solą - 30 min i dopiero zalewam kilka razy czystą wodą

za drugim razem w gorącej woda nacznie jaśniejsza niż za pierwszym, ale jakby ją trzeci raz potraktował solanką to jeszcze by oddała ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.