Skocz do zawartości

pokarm premium - jaki ? - mbuna


amigo76

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam pysie roczne. baniaczek 375 l.

maingano

saulosi

acei luwala

yellow

hara reef

aktualne karmię pokarmem standardowym  tropicala dla  malawi ,ale widzę ,że pokarm nie do końca pasuje moim pysiom. a dla yellow to już w ogóle.

chciałbym  zaciągnąć info. jaki pokarm byście mi polecili , taki premium...;) aby moi podopieczni byli heapy...

poz i fnx

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów tego typu jest od groma wystarczy tylko dobrze poszukać na forum ;) ,ale jak już tobie odpowiadam to sugeruje celować w pokarmy renomowanych firm jak np-

NLS , Osi , Dainichi , Hikari , Nature Food...

No i pamiętaj że pokarm musisz dobrać pod preferencje żywieniowe twoich ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....NLS jak najbardziej  ale z tego co wiem a pisałem wcześniej częściowo już nie jest dostępny bo dystrybutor się wycofał. Świetnym zamiennikiem powinien być Northfin  na który też czekam. Dodam tylko ,że będzie go dystrybuował nasz kolega forumowy:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię głównie OSI i pomocniczo Tropical

Rano naprzemiennie Vivid Color z Brine Shrimp

Wieczorem Spirulina w płatkach OSI.

Dodatkowo dla urozmaicenia płatków dostają granulki OSI lub Tropikala, raz w tygodniu dostają także D-allio Plus Tropicala

Jak mnie najdzie ochota popatrzeć na skubiące ryby to wrzucam świeżego ogórka, a czasem sparzoną i poszatkowaną sałatę. Żywego nie podaję bo się boję przywleczenia jakiejś zarazy.

I raz w tygodniu dzień postny !

ps. Mortis, powinieneś zmienić podpis pod nickiem na Rybny Dietetyk :) zawsze się wzoruję na tym co Ty napiszesz o żarciu. Czekam na te Twoje Northfiny "_"

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pleziorro napisał:

Ja karmię głównie OSI i pomocniczo Tropical

Rano naprzemiennie Vivid Color z Brine Shrimp

Wieczorem Spirulina w płatkach OSI.

Dodatkowo dla urozmaicenia płatków dostają granulki OSI lub Tropikala, raz w tygodniu dostają także D-allio Plus Tropicala

Jak mnie najdzie ochota popatrzeć na skubiące ryby to wrzucam świeżego ogórka, a czasem sparzoną i poszatkowaną sałatę. Żywego nie podaję bo się boję przywleczenia jakiejś zarazy.

I raz w tygodniu dzień postny !

ps. Mortis, powinieneś zmienić podpis pod nickiem na Rybny Dietetyk :) zawsze się wzoruję na tym co Ty napiszesz o żarciu. Czekam na te Twoje Northfiny "_"

Eeee co ja tam wiem, kombinuje, czytam i co jakiś czas dowiem się o nowym produkcie to go testuję :) a że lubię by ryby miały rozbudowane menu to i dużo pokarmów polecam.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, amigo76 napisał:

czyli..? dlaczego wszystkie jedzą a yellow zdycha i nie je!? dajcie jakiś konkretny link do zakupu!

Bo yellow w Twoim zestawieniu to elastyczny mięsożerca i nie za bardzo pasuje do reszty obsady. Czasem pokarmy nie są chętnie przyjmowane przez ryby. Jednak obawiam się, że Yellow nie przez nie niejedzenie zdycham. Przyczyną może być bloat lub jakieś inna choroba. Na standardowym pokarmie Tropical Malawi raczej by jakoś sobie poradził, chociaż uważam, że jest to taki słaby pokarm. U Ciebie powinna być podstawą Spirulina Tropical forte lub spirulina OSI ale to dla ryb roślinożernych, a u Ciebie są w większości wszystkożerne z przewagą diety roślinożernej. Dokup sobie bardzo dobrej jakości pokarmy Tropical Herbivore i Carnivore. Małe opakowania, a jak już będzie końcówka to coś jeszcze dobierzemy. Polecam też D-allio z czosnkiem dla odkażanie organizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.