Skocz do zawartości

Oświetlenie t8


Marcopolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy i laikiem, dopiero zaczynam zakładanie Malawi i chciałem się spytać expwrtow o dobranie światła świetlówek t8. Akwarium mam 150x40x50 300l belke do światla mam 124 wiec świetlówki muszą być 120. Obsadę będę miał Pseudotropheus demasoni. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast świetlówek, które sa prądożerne proponuje coś takiego:


PROF listwa LED RGB akwarium 16kolorow IP68 120cm (5307870803) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



lub:


LISTWA OŚWIETLENIE LED RGB AKWARIUM + PILOT 96 cm (6304343633) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Długości do wyboru do koloru. Przy oświeleniu Led RGB-W ryby mają piękne kolory. Pobór mocy też znacznie mniejszy- bez porównania do zwykłych świetlówek.Dodatkowo masz pilota i możesz sterowac natężeniem światła.

Przeskoczyłem ze zwykłych świetlówek na RGB-W i jak na razie polecam, przede wszystkim z powodu wybarwienia ryb ;)


Albo jeżeli lubisz majsterkować możesz takie moduły skonstruować sam. Więcej na ten temat mozna wyczytać w innych wątkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i zapewne inni koledzy też możemy tobie polecić oświetlenie oparte na modułach led...

W porównaniu z tymi listwami,które tobie zapodał kolega poniżej to one z czasem nie będą świecić tak jak na początku,sam to przerabiałem...No i będzie kicha z nich...

Odkąd mam moduły to nie zamienię ich na nic innego...

Pomyśl o modułach,poczytaj w innych działach na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pytasz o świetlówkę. Pomijając argumenty kolegów wyżej polecam Ci świetlówkę Power Glo firmy Hagen. Czy jedna czy dwie wszystko zależy od tego jaką masz wizję swojego akwa. Ale jeżeli chcesz dwie to jedna z przodu może być Power Glo a z tylu Aqua Glo. Ja mam tylko jedną Power Glo z przodu. Pamiętaj tez o tym, że oświetlenie w akwa zmienia niejako kolor podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a masz oświetlenie własnej produkcji czy standard. U mnie świeci oświetlenie standard w pokrywie Aquaela niestety próbowałem dostać się do dławika by jedną świetlówkę odłączyć i musiałem polec , gdyż rury, w której jest umieszczony za cholerę nie szło otworzyć.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej a masz oświetlenie własnej produkcji czy standard.


..ja mam pokrywę Wromak exclusive w której jest belka z dwoma starterami i wystarczyło tylko wyjąć jeden starter aby świeciła jedna świetlówka. Nie znam się na elektronice ale wiem ,że jest to zależne od tego jaki jest statecznik(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam elektroniczny transformator bez statecznikow. Zależy mi na swietlowkach z powodu tego ze co jest efektem kelwina to jednak jest to efekt. A sztuczne to sztuczne :-) będę miał demasoni i chciałbym aby ryby wybarwic i za razem woda była naturalna co można zastosować?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę miał demasoni i chciałbym aby ryby wybarwic i za razem woda była naturalna co można zastosować?????


..to polecam Pwer Glo. Ale dla jasności myśli..: świetlówka czy jej światło nie wybarwia ryb tylko powoduje to ,że np. intensyfikuje barwę ryby lub np. ją zmienia, rozjaśnia,ściemnia itp.

A Power Glo bardzo fajnie podkreśla naturalny kolor ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te gotowce RGB i jak na razie nic sie z nimi nie dzieje. Od roku świeca tak samo. Maja klasę szczelności IP68 i jak na razie sie to sprawdza.

No właśnie ja też miałem dokładnie te same gotowce z Ip68...

Prawda okazała się brutalna,i z czasem świeciły coraz gorzej...

Może akurat tobie się poszczęściło ;),bo u mnie już tak pięknie nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.