Jump to content

Testy JBL - walizka czy osobno?


AFOL
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Które lepsze? Testy w walizce czy osobno?


pH - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-test-ph-74-90-zastosowanie-malawi-tanganika-sulawesi-p-195.html

NO2 - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-no2-test-test-na-azotyny-p-199.html

NO3 - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-no3-test-test-na-azotany-p-198.html

KH - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-kh-test-test-na-twardosc-weglanowa-p-201.html

GH - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-gh-test-test-na-twardosc-ogolnaniemiecka-p-202.html


+ uzupełnienie


pH - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-uzupelnienie-testu-na-ph-74-90-p-248.html

GH - https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-uzupelnienie-testu-na-ghtwardosc-ogolna-p-240.html


czy


Walizka -

JBL COMBI SET TEST plus NH4 - zestaw 5 testów akw. (6156073698) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.+ uzupełnienie


pH -

Uzupełnienie JBL Test Ph 7,4 - 9,0 (6090298353) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


GH -

JBL GH TEST na twardość Ogólną- uzupełnienie testu (5736871630) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.i od razu przy okazji pytanie z "Szablon startu biologii na Wodę Amoniakalną (WA)"


Potrzebuję wszystkich 3 pozycji, czy wystarczy jedna do wyboru?


Prodibio Biodigest

Seachem Stability

MICROBE LIFT Gel Filter Cartridge Inoculant

Link to comment
Share on other sites

1) Testy w walizce czy osobno to już twoja sprawa- bierz tak by było taniej. Byle byś miał jbl kropelkowe.

2)Jedna z trzech pozycji wystarczy.

Edit:

Jeśli kupujesz pojedyncze testy to nie musisz dokupywać uzupełnień na początek. Jeśli kupujesz walizkę to musisz do niej kupić cały test Ph 74-90 albo wydrukować sobie skalę z neta :)

Link to comment
Share on other sites

deccorativo

W szablonie startu na WA sugerowałem zakup pojedynczych testów kropelkowych ale teraz sądzę że lepszy jest zakup całej walizki JBL combi set z +NH4/3 tej którą wskazałeś oraz od razu dokupienie od tego samego dostawcy tych uzupełnień na pH 7,4-9 oraz GH.

W ten sposób masz nie tylko najtańszy zakup niemal kompletu testów jakie ci mogą być potrzebne w przyszłości to dostajesz także w tej teczce oryginalne skale kolorów do PO4 i SiO2 a to oznacza że by mieć ten test wystarczy kiedyś dokupić tańsze o wiele uzupełnienia tych testów. Za walizką przemawia też że wszystko masz poukładane porządnie i w jednym miejscu i od razu widzisz które się kończą.

Zdecydowanie odradzam drukowanie skali z netu bo kiedyś próbowałem tego ze skalą do PO4 - zawsze wyjdzie totalna porażka kolorystyczna.:(


Można też poleci tylko zakup bardzo okrojony kosztowo ale wystarczający do startu i prowadzenia akwarium czyli

JBL lub Zoolek - test pH 7,4-9

JBL NO2

Salifert lub JBL NO3


Co do wątpliwości bakteryjnych :D - to kupujesz tylko jedne z tych 3 do wyboru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.