Skocz do zawartości

Cynotilapia sp. hara


Bezprym

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możesz Karolu, pstryknąć pozostałe hary z Twojego stada?

Faktem jest, że samiec, którego zdjęcie zamieściłeś, ma budowę bardziej Metriaclimy niż cyny.



Marku Ty mnie nie strasz. Mylisz, że to może być mieszaniec z Maison Reef? Ale tam samice są całkowicie inne. Brany był z Aquaafrika w podobnym czasie jak Matika, a u niego wszystko ok jest z Harą. Fotki będą ale z telefonu, więc różnie to może wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brany był z Aquaafrika w podobnym czasie jak Matika, a u niego wszystko ok jest z Harą. Fotki będą ale z telefonu, więc różnie to może wyglądać.


Niby ok, ale jak patrzę na fotki samców u innych to zbiera mi się na kompleksy :P mój dominant ma dwa pasy, które nie są zresztą jakieś super wyraźne i równe, widać zarys trzeciego, ale co to jest przy samczyku Gosi na przykład... ;) Był u mnie jeszcze jeden samiec, tylko mniejszy i niestety słabszy... Dostał kopa do krainy wiecznej spiruliny jak tylko zaczął pokazywać kolory (a szkoda bo wtedy dominant nie dorastał mu kolorystycznie do płetw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ok, ale jak patrzę na fotki samców u innych to zbiera mi się na kompleksy :P mój dominant ma dwa pasy, które nie są zresztą jakieś super wyraźne i równe, widać zarys trzeciego, ale co to jest przy samczyku Gosi na przykład... ;) Był u mnie jeszcze jeden samiec, tylko mniejszy i niestety słabszy... Dostał kopa do krainy wiecznej spiruliny jak tylko zaczął pokazywać kolory (a szkoda bo wtedy dominant nie dorastał mu kolorystycznie do płetw).


Tak po cichu Ci powiem, że od jakiegoś czasu mam podobne wrażenie, że z moimi coś jest nie tak patrząc na inne Hary. Gosi poprostu wymiata kolorem. Ze trzy miechy temu kupiłem cztery Hary w Fish Magic, dobieraliśmy samca i samice ale co z tego wyjdzie zobaczymy. Na pewno jest samiec, łapie kolor i pasy intensywne są, ale to przez chwilę, lecz co się dziwić jak ma ze 4cm to nie podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dominant wcale nie jest największy raczej drugi w kolejności a przestawia wszystkich po kątach. Zdarza się, że czasami przez chwilę pływają trzy białe by zaraz został się tylko jeden. Drugi pretendent jest ciut większy i ma więcej pasków dobrze by było by on przejął dominację a najlepiej by podzieliły akwa między siebie. Gdyby się okazało że mam układ 3+4 byłoby fajnie bo ułatwiło by mi to ustalenie haremy.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dominant wcale nie jest największy raczej drugi w kolejności a przestawia wszystkich po kątach. Zdarza się, że czasami przez chwilę pływają trzy białe by zaraz został się tylko jeden. Drugi pretendent jest ciut większy i ma więcej pasków dobrze by było by on przejął dominację a najlepiej by podzieliły akwa między siebie. Gdyby się okazało że mam układ 3+4 byłoby fajnie bo ułatwiło by mi to ustalenie haremy.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka



No i by tak zostało. Bo u mnie młode też były z intensywnym pasami tylko płetwy była krótsza, ale z czasem pasy zanikły. Wygląd młodych był na początku jak u Demasoni tylko wraz ze wzrostem ryby coś się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że na zdjęciach nie do końca udało mi się uchwycić kolorów moich ryb. W rzeczywistości jest jeszcze lepiej ;-). Cieszę się, że Wam się podobają moje ryby, bo mi też :-P. Ciekawa sprawa z tymi płetwami, faktycznie ta samiczka ze zdjęcia ma je bardzo długie. To tym bardziej jestem ciekawa co wyrośnie z tych moich. Budową ciała moje są dużo szczuplejsze od tych Karola. Bliżej im do tych ze zdjęcia kolegi demasoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia różnica w budowie pyska i głowy...

Widać od razu wyraźna różnicę.



No i gwóźdź do trumny. Pewnie obsada do wymiany. Zobaczymy czy ktoś coś jeszcze powie na temat mojej ryby. Jeśli trzeba to może inny temat założyć by dla Sławka nie zaśmiecać posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.