Skocz do zawartości

Świeżak 675 litrów


Jakuś

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za pomoc, na tą chwilę chyba wiem wszystko co potrzebuję. Dalsze pytania na pewno pojawią się przy zalewaniu.


Zastanawiam się jeszcze nad zmianą szkła, musiałbym nowe postawić w sypialni i wtedy weszłoby mi coś w stylu 200x60x60, ale nie wiem czy to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika nie sprzedam, bo większego i tak nie kupię, a jest to full OW, za dużo bym stracił przy jego sprzedaży.



Zastanawiam się jeszcze nad zmianą szkła, musiałbym nowe postawić w sypialni i wtedy weszłoby mi coś w stylu 200x60x60, ale nie wiem czy to ma sens.



Pytasz o sens??? przecież ci to sugerowałem dużo wcześniej ale nie drążyłem dalej pomysłu po tej twojej odpowiedzi. ;)


Nie wiem za ile by się dało sprzedać twoje full OW z kominem i sumpem ,ale takie 200x60x60 z front UCG pod narurowiec lub kaseciak w okolicach tysiąca zł powinno się kupić. Pozostaje kwestia transportu i nowej szafki.

Jeszcze raz poważnie przemyśl sprawę -pomierz dokładnie jaki wejdzie w tej sypialni byś za pół roku i tak nie wymieniał tego OW :D

W delikatnych sprawach finansowych pisz na mój mail z mojego profila.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć Jakuś,

Odgrzewam temat bo sam przymierzam się do postawienia zbiornika 200x70x70 i mam dokładnie ten sam dylemat z filtracją, który Ty pewnie masz już za sobą . Żeby było śmieszniej to musimy być sąsiadami bo moja woda również płynie do moich kranów z ujęcia Straszyn. Jestem ciekaw na jakie rozwiązanie postawiłeś i z jakim efektem  :-)

Im więcej czytam tym większe wątpliwości mam...

Przy okazji chciałem się przywitać bo długiej nieobecności !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,
Po rocznej przerwie gdzie temat malawi u mnie umarł powracam.
Mam akwarium 130x60x45, z sumpem. Od razu mówìę że większe nie będzie.
Jakie media filtracyjne powinienem umieścić w sumpie i w jakiej ilości na taki litraż.
Chce ograniczyć zużycie prądu do minimum więc za oświetlenie ma posłużyć oświetlenie led.
Może ktoś mógłby zaproponować coś sprawdzonego i niedrogiego ?
Serdecznie pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Jakuś napisał:

Mam akwarium 130x60x45, z sumpem. Od razu mówìę że większe nie będzie.
Jakie media filtracyjne powinienem umieścić w sumpie i w jakiej ilości na taki litraż.

Witaj!

Myślę że tu na to pytanie niech wypowiedzą się koledzy którzy posiadają sumpy bo trudno coś doradzić jak się tego nie sprawdziło w praktyce :) 

@lukas1987 ty chyba masz sumpa?

50 minut temu, Jakuś napisał:

Chce ograniczyć zużycie prądu do minimum więc za oświetlenie ma posłużyć oświetlenie led.
Może ktoś mógłby zaproponować coś sprawdzonego i niedrogiego ?

Co do oświetlenia Led to wpierw zapytam co chcesz osiągnąć za efekt w zbiorniku?

Chcesz mieć cały zbiornik oświetlony czy mroczniejszy klimat? 

 

Do wyboru masz moduły led lub taśmy ledowe...

Osobiście poleciłbym moduły led ale twoja wola co wybierzesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.