Skocz do zawartości

Pierwsze 240L po przenosinach


thoms

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie był film. Dodałem "buzowanie" powietrzem Aquelowi i z tego co widzę wyredukowało mocno już go.


...jeżeli chcesz się go szybko pozbyć a jednocześnie przekonać co jest przyczyną to zatrzymaj na chwilę filtry i jak masz ręcznik papierowy to ściągnij film ręcznikiem.


Ogółem prąd jest spory bo Aquel ma dyszę w tym samym keirunko


...najważniejsze to jest to aby odchody nie zalegały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszła podmiana wody a za nią ostateczna zmiana wystroju. W końcu jest ok, są kryjówki ale i ryby widać, nie tylko kamień.


6NHI29Z.jpg


Co do filmu, ściągnąłem i dalej jest. Włączam już napowietrzanie z Aquela. Czas na dietę dla żarłoków chyba.


Zamówiłem też Hikari kilka odmian bo mam wrażenie że ten Topical Malawi jest głównie dla roślinożernych. Płatki czerwone idą moment, płatki zielone zalegają. Pójdzie w odstawkę albo jako przerywnik raz w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dopiero teraz czytam Twój wątek, fajnie to sobie zaczynasz ogarniać, widzę, że łupek położyłeś oparty o tylną ścianę, na początku swojej przygody z Malawi też tak miałem, trzeba uważać, bo u mnie jeden Hongi tam wpłynął i pozostał do czasu wypłynięcia jego szkieletu :). Drugą sprawą dość istotną jest gromadzenie się tam syfu, musisz to kontrolować bo z czasem może się okazać że masz nie wiadomo dlaczego złe parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gromadzenie się tam syfu

O tym nie pomyślałem!


Biję się w myślach jeszcze z opcją zmiany kamienia, aczkolwiek domowe naciski idą w kierunku białej chorwackiej skały.


Pytanie poboczne, jedna z samic "staruch" wykopała sobie za głazem jaskinię - widać na zdjęciu ten piach z kopaniny ;) - i stała się bardzo strefowa, gania wszystkich jak szalona. Mam się spodziewać jakiegoś narybku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała skała, poza oczywiście różnicami w gustach, ma też swoje minusy, ona nie będzie wciąż biała, na białym szybko wyrosną glony, szybciej niż na czarnym. Weźcie to pod uwagę. Military Helmet - ślimaki polecane do czyszczenia kamieni z glonów zachowują się bardzo różnie, w sensie, że nie można zakładać że ogolą kamienie do czystego, u mnie dla przykładu wcinają tylko okrzemki, pozostawiając zielone plamki zielonych i zalążki krasnorostów.

A wyciągać kamienie do czyszczenia, to już lepiej od razu odpuścić i zostawić ten filitowy łupek do pięknego zarośnięcia.


Samo kopanie o niczym jeszcze nie świadczy, choć można podejrzewać że w najbliższym czasie coś będzie na rzeczy. Na pewno to zauważysz, bo przestanie pobierać pokarm i będzie miała charakterystycznie powiększone podgardle ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu, ściągnąłem i dalej jest. Włączam już napowietrzanie z Aquela. Czas na dietę dla żarłoków chyba.


Zamówiłem też Hikari kilka odmian bo mam wrażenie że ten Topical Malawi jest głównie dla roślinożernych.



...jeżeli nie minie to warto zastanowić się nad skimerem. Pewne teraz jest to ,że przyczyną nie jest samo "mącenie" podłoża. Zastanów się czy nie usunąć tych dwóch płaskich kamieni ze środka i tych z prawej. Ja wiem ,że mbuna woli więcej zakamarków ale i bez tych kamieni będzie fajnie...Oczywiście to tylko sugestia moja. Ale faktem jest ,że teraz musisz zwrócić większą uwagę na gromadzenie się brudów czyli na właściwą cyrkulacją.

Co do filmu to pamiętaj ,że Hikarii trzeba namaczać a to w efekcie też może być przyczyną filmu bo Hikarii po prostu po namoczeniu brudzi wodę.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak namaczać Hikari? Ogółem sytuacja wyglada znim słabo bo unosi sie po powierzchni a moje Yellowki w ogóle nie żerują tam. Tylko to co opadnie tak do 50% wysokości ma szanse być zjedzone. aktualnie spora ilośc pokarmu już się "zassała" we wlot JBLa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak namaczać Hikari?


...z tego względu ,że pokarmy Hikarii po wrzuceniu do wody zmieniają swoją objętość na dużo większą mogą po prostu urosnąć w przewodzie pokarmowym ryb do niebezpiecznych rozmiarów co wiąże się z narażeniem ich zdrowia i życia. Po prostu robią się tak duże ,że są niebezpieczne dla ryb. Stąd nawet ich producent zaleca ich namaczanie. Ja robiłem w ten sposób , że do jakiegoś kieliszka nabierałem wody , do niego wsypywałem pokarm i po ok. 3-4 minutach wlewałem całość do wody. Ryby to jadły z apetytem..Ale woda się brudzi i takie namaczanie (ponoć) powoduje wypłukiwanie pewnych składników z pokarmu. Pokarm jest generalnie dobry ale te wszystkie kombinacje tylko utrudniają życie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak namaczać Hikari? Ogółem sytuacja wyglada znim słabo bo unosi sie po powierzchni a moje Yellowki w ogóle nie żerują tam. Tylko to co opadnie tak do 50% wysokości ma szanse być zjedzone. aktualnie spora ilośc pokarmu już się "zassała" we wlot JBLa

Zapewne zakupiłeś pokarm pływający,bo Hikari ma w swojej ofercie także opadające granulki...

Swoją droga to przydałaby się tobie na zasysie z JBLa gąbka służąca jako prefiltr...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.