Skocz do zawartości

Tło czarne z hipsu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie jestem w trakcie planowania tła do mojejego nowego 300 l baniaka i zwracam się z zapytaniem czy zamiast pcv 3mm jako tło można zastosować hips czarny 3mm( jedną stroną chropowata a druga czarny mat) bo akurat mam do niego dostęp darmowy?.I czy tło można zamiast wklejać na stałe to mocować na kilku magnesach neodymowych przyklejając je do tylniej części tła a te drugie magnesy będą je trzymać od zewnętrznej strony akwarium.Magnesy mają grubość około 2-3mm więc tło może od szkła odstawać o taką grubość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, sam mam tło właśnie z HIPS, tyle, że 1 mm. Głównym powodem wyboru HIPS było info od sprzedającego (branża architektoniczna), że spienionego pcv w życiu by do wody nie włożył, bo ono się w wodzie powoli rozpuszcza uwalniając jakiś syf do wody. Dlatego polecił mi HIPS. Od siebie mogę tylko dodać, że warto HIPS zmatowić papierem ściernym 500-800, bo nawet na matowej stronie daje odblask. Natomiast po zmatowieniu wychodzi idelny mat i jest super. Moje tło tło mam "przyklejone" na silikon ale jeszcze pół roku temu miałem moduły, które mocowałem na magnesach neodymowych. Sprawdzało się to świetnie, bo było to rozwiązanie mobilne, jak chciałem to zminiałem ustawienie. Tło się bez problemu będzie trzymać, jak magnes będzie odpowiedniej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem wyboru HIPS było info od sprzedającego (branża architektoniczna), że spienionego pcv w życiu by do wody nie włożył, bo ono się w wodzie powoli rozpuszcza uwalniając jakiś syf do wody.


Ten sprzedawca to jest taki typ człowieka, który nie wie nic ale najwięcej ma do powiedzenia. PCW nie ma prawa rozpuścić się w wodzie. Bardzo trudno go rozpuścić nawet w bardzo mocnych rozpuszczalnikach.

W żadnym wypadku polistyren nie jest gorszy od PCW jako tło do akwarium.

Argument "jakiś syf" świadczy dobitnie o jego braku wiedzy i ignorancji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik nie ma prawa się rozpuścić w wodzie,to mit dlatego tak ważny jest recykling.

Śmiech mnie bierze jak słyszę że plastik coś do wody puszcza, co niby ma puszczać.

HDPE, PP, ABS PET, PS to najczęsciej spotykany rodzaj plastiku i wykorzystywany jest przy produktach żywnościowych. Najbardziej z wymienionych szkodliwe są PET i PS, a sami widzicie że PET wykorzystuje się do produkcji butelek do napojów. Szkodliwe to są opary topionego plastiku np.w przypadku PS powosują trwałe zmiany w mózgu ale nam to w akwarium nie szkodzi. Po za tym zauważcie z czego są zrobione tacki na sadzonki właśnie z PS.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech mnie bierze jak słyszę że plastik coś do wody puszcza, co niby ma puszczać.


Ja swoje okna z PCW wymieniam prawie co roku. Co deszcze to pół ramy z okna zostaje rozpuszczone. :)


Trzeba mieć własny rozum i nie łykać wszystkiego co wciśnie sprzedawca. Sprzedawca będzie Ci wpierał, że musisz kupić od niego piasek na środku piaszczystej pustyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.