Skocz do zawartości

Start akwarium a czas świecenia


murcus

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie wszystkich witam.

Założyłem akwarium i mam pytanie czy od pierwsze dnia świecić np. 10 godzin czy dopiero jak będą ryby ?


W akwarium naturalnie nie ma ryb. Mam lampę led 66 wat (0,7 W/litr) i mogę regulować mocą, tak myślę że 1/3 mocy wystarczy.


Pytam bo nie znalazłem takiego tematu. Dopiero zaczynam przygodę z malawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wszystkich witam.

Założyłem akwarium i mam pytanie czy od pierwsze dnia świecić np. 10 godzin czy dopiero jak będą ryby ?

Pytam bo nie znalazłem takiego tematu. Dopiero zaczynam przygodę z malawi.



To zacznij od przedstawienia się w dziale Przedstaw się:D wklej fotę jak to wygląda, uzupełnij swój profil o wszystkie dane z wielkością akwarium i miejscowością. opisz filtrację i wystrój bo;)

Zacząłeś od d.. strony czyli od końca ponieważ oświetlenie jest potrzebne tobie a rybom nawet bez oświetlenia jest super gdy woda dojrzała i cykl nitryfikacji zamknięty.

Młodzianek :D zaczyna od lektury FAQ i startu baniaka, a tam jest napisane czy świecić i kiedy czy zupełnie nie:D


Ale serdecznie witam:D i życzę byś zaczął bez popełniania błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świecić trzeba aby nastąpił rozwój mikro. Tylko tak jak kolega pisał 66W na jaki duży zbiornik?? Barwa światła?? W dziale oświetlenie masz przykład mocy w mojej ca 500-tce. Obecnie chodzi na 27W i nie mam żadnych problemów z mnożeniem, glonami itp. itd. Przy 36W na skałkach pojawiają się zielone glony. Czasami je podhodowuję świadomie dla glonusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie. Wcześniej miałem same typowo roślinne baniaczki, malawi zawsze mnie ciekawiło ze względu na zachowania ryb. Mam małe akwarium, ale na mały haremik solusi jest wystarczający. Jak parametry się ustabizują i zarybie szkiełko to na pewno wstawie opis i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam teraz małe zmętnienie wody (białą mgłę) to światło by tylko pogorszyło sytuację


..samo zniknie jak nawet nic nie będziesz robić ale faktem jest ,że przy pierwotniakach ( o ile to one) brak światła jest bardziej korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leje bakterie, czas pokaże co z tego będzie.


Niestety nie posłuchałeś o co prosiłem - więc tylko małe OT


a dałeś dla tych bakterii pożywkę?:confused: tylko tu nie odpisuj ale się zastanów gdzie.



bo światełko to masz raczej do baniaka tak z 1000l


Ledowe 66W do 112l - wyobrażacie sobie 6szt naświetlaczy w Malawi 112l - a nawet 2 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.