Skocz do zawartości

840- obsada


klekot

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Jest to jakaś opcja, dzięki bardzo. Dalej czytam i natrafiłem na opis, że może być lekki problem hodując Metriaclima sp. „zebra Chilumba” (Maison Reef) razem z Cynotilapia zebroides (Cobue) - źródło artykuły klubowiczów. Muszę to bardziej zgłębić, a może ktoś ma takie połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jest to jakaś opcja, dzięki bardzo. Dalej czytam i natrafiłem na opis, że może być lekki problem hodując Metriaclima sp. „zebra Chilumba” (Maison Reef) razem z Cynotilapia zebroides (Cobue) - źródło artykuły klubowiczów. Muszę to bardziej zgłębić, a może ktoś ma takie połączenie?


Problem może wynikać z terytorialności tych dwóch gatunków i zależeć od wielkości zbiornika w jakim mają być trzymane, ale tego raczej nie unikniesz chcąc hodować ryby z jeziora Malawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, ktoś to podobnie ujął, iż terytorializm Mbuny jest piękny i dlatego warto pokusić się, aby dać ku temu warunki, aby tym się cieszyć.


A co powiecie aby zamiast "Yellowka" spróbować Pseudotropheus daktari/Metriaclima sp. daktari (nie wiem, która nazwa jest poprawna). Pod kątem żywieniowym powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metriaclima sp. daktari


Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że tylko samiec jest żółciutki, a samice szarobure? Nie wiem jak duże ma to dla Ciebie znaczenie, ale sądząc po uporze zostania przy Caeruleusach, zależy Ci na tym, żeby wprowadzić żywe kolory do baniaka. Jeśli się nie mylę, na Twoim miejscu postawiłbym na Msobo z propozycji Bezpryma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Zamieszczone przez klekot

Metriaclima sp. daktari

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że tylko samiec jest żółciutki, a samice szarobure? Nie wiem jak duże ma to dla Ciebie znaczenie, ale sądząc po uporze zostania przy Caeruleusach, zależy Ci na tym, żeby wprowadzić żywe kolory do baniaka. Jeśli się nie mylę, na Twoim miejscu postawiłbym na Msobo z propozycji Bezpryma.



Tak Matik, masz rację. Dopiero później się zorientowałem. Przeglądając jeszcze bazę i wątki z obsadą wpadły mi jeszcze w oko Tropheops Chilumba (Orange). Roślinożerca i też mógłby być kandydatem. Powoli coś mi się klaruje i wieczorem mam zamiar zrobić ze dwa - trzy zestawienia, oczywiście cały czas czekając na Wasze sugestie.

-- dołączony post:

Przedstawiam jeszcze dwa warianty, które rozważam:

I. Dieta wszystkożerna z jednym ewentualnie wyjątkiem Red Top (Likoma);

1. Pseudotropheus sp. Williamsi North (Blue Lips);

2. Cynotilapia zebroides (Cobue) lub Cynotilapia zebroides Red Top (Likoma) tutaj zastanawiam się ponieważ Red Top (Likoma) ma ładniejsze samice;

3. Pseudotropheus ACEI - nie wiem jeszcze która odmiana;

4. Metriaclima sp. Zebra Chilumba (Maison Reef);

5. Melanochromis cyaneorhabdos "Maingano";

6. Metriaclima sp. Msobo, Magunga;

7. Pseudotropheus sp. Elongatus Chailosi;

Siedem gatunków raczej za dużo, więc pozycja ostatnia jak coś to odpada.


II.

1. Pseudotropheus sp. Williamsi North (Blue Lips);

2. Labeotropheus trewavasae (West Thumbi Is. OB );

3. Pseudotropheus ACEI - nie wiem jeszcze która odmiana;

4. Metriaclima sp. Zebra Chilumba (Maison Reef);

5. Melanochromis cyaneorhabdos "Maingano";

6. Tropheops sp. Chilumba (Orange),

7. Metriaclima sp. Msobo, Magunga;

W tym przypadku, także jeśli 7 gatunków za dużo, ostatni odpada.


W obu przypadkach zamierzam zacząć od młodziaków (jak najmniejsze w sprzedaży) po 7 sztuk, z wyjątkiem Acei, gdzie kupię 10 sztuk. Dalej będę obserwował i zobaczymy jak to się potoczy.

Proszę Podpowiedzcie, Doradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym się skłaniał do obsady nr 2. ze względu na preferencje żywieniowe ryb. Likoma z obsady nr 1 jest mięsożercą więc nie za bardzo pasuje do reszty tak jak Yellow z poprzednich postów.

Jako że Msobo to moja ukochana ryba więc bardziej ją widzę zamiast Tropheops Chilumba, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.