Jump to content

Obsada 200x50x50


ciosek13
 Share

Recommended Posts

ciosek13

Witam


Panowie i Panie czy taka obsada pasuje do mojego nowego szkiełka?

Pseudotropheus saulosi

Pseudotropheus Socolofi lub Acei

Iodotropheus sprengeraeSaulosi chciałbym w układzie wielosamcowym reszta może być w 1+4/5

Link to comment
Share on other sites

egon44

Obsada powinna się sprawdzić,ryby dobrane pod względem diety,temperamentu zachowania,jednak w przypadku acei kierowałbym się w ich większa ilość 8-10szt,bo to ryba stadna i najlepiej czuje się w większej grupie pływając w toni...

Co do socolofi to mogą być agresywne i rozstawiać ryby po kątach,chociaż wcale nie muszą,ale myślę że w tym zbiorniku o długości 200cm,powinno być spokojnie(jeśli się mylę,to proszę innych kolegów o poprawę)...

Wszystko jednak wyjdzie się w praniu ;)...

Link to comment
Share on other sites

MatiK

Witaj,


jak najbardziej pasuje. Z opcji drugiej polecam Acei w grupie 8-10 ryb.


edit : Andrzej mnie uprzedził ;)

Link to comment
Share on other sites

ciosek13

Super, dzięki za odpowiedź

Czyli saulosi 2/3 +7 (tu mam już wybarwione ryby więc układ dobiore bez problemu)

Acei i sprengerae zamówię po 10-12 maluchów docelowo rdzawy 1+4/5 Acei 10. W sumie 26 ryb czy to nie za dużo?

Link to comment
Share on other sites

egon44

To zostań przy obsadzie tak jak napisał kolega MatiK czyli:

2+6 Saulosi, 8 Acei i 1+4 Sprengerae...

Bez obaw,będzie ok ;)...

Link to comment
Share on other sites

eljot

Saulosi i rdzawe to jedne z najmniejszych pyszczaków więc bez obaw jak masz pewność co do saulosi to daj 3+7 a reszta po 12 maluchów i niech się dzieje :) (w razie potrzeby zredukujesz nadmiarowe samce)

Link to comment
Share on other sites

spiochu

3 gatunki, w tym 2 małe na takie akwarium, 26 ryb i uważacie, że to na styk?


Wysłane z telefonu

 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

MALAWI MBUNA WORLD

Sugeruję, uwzględniając długość akwarium (200cm) i ilość gatunków (3), obsadę wielosamcową w każdym z gatunków:

I. sprengerae 3/5

P. acei 3/5

P. saulosi 3/5-7

Efekt wizualny będzie dużo lepszy, szczególnie wtedy, kiedy wszystkie w pełni się wybarwią i zaczną przystępować do tarła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.