Skocz do zawartości

Prefiltr narurowy przed Fluval FX6


Ptoszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytania odnośnie prefiltru narurowego przed FX6..


http://www.fotosik.pl/zdjecie/fc93f7e3f74f47f1


Takie coś chcę dać przed filtrem.


Czy te korpusy będą dobre:?

FILTR WODY 10" 3/4 uniwersalny PROMOCJA 205 (6222371104) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Czy te wkłady mogą być?

WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 20x7 cm PPI 30 (6218812418) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



- średnica 7cm?

- wysokość 20cm, czy wziąć większy i później dociąć ?

- struktura PPI 45

- otwór na wylot 25mm, czy 32mm


Rury jakie chce użyć to 3/4. Powiedzcie proszę czy potrzebuje jakiś specjalnych zaworów, czy mogą być zwykłe? Czy wszystko robić tak jak koledzy w filtracji narurowej, czy jakoś inaczej to zrobić ?


Dziękuję za porady i proszę o wyrozumiałość :)



PS:

Do moderatorów, czy mogli byście mój link ze zdjęciem zrobić żeby było go widać na forum? Za diabła tego nie umiem zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prefiltr spokojnie da radę ale ja bym się zastanowił nad wkładem mechanicznym. Mam kubeł Unimax500 obok narurowca i powiem tak:

- testowałem sznurki- zapychają się bardzo szybko

- testowałem gąbki jak podałeś - puszczają brud

- stosuje owatę tapicerską na trzpieniach od sznurków - działa rewelacyjnie, nie tłumi przepływu, bardzo dobrze filtruje mechanicznie.

Co do zaworów to stosuj tylko pełnoprzelotowe tak aby nie dławić przepływu.


Dodam, że u mnie korpus jest jeden przed kubłem i starcza spokojnie na 2 tygodnie.

Działa to tak już blisko 3 lata a kubeł otwierałem może 3 razy do tej pory i syfu była śladowa ilość.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prefiltr spokojnie da radę ale ja bym się zastanowił nad wkładem mechanicznym. Mam kubeł Unimax500 obok narurowca i powiem tak:

- testowałem sznurki- zapychają się bardzo szybko

- testowałem gąbki jak podałeś - puszczają brud

- stosuje owatę tapicerską na trzpieniach od sznurków - działa rewelacyjnie, nie tłumi przepływu, bardzo dobrze filtruje mechanicznie.



Ja i tak muszę kupić sznurkowe dodatkowo ponieważ nie mam żadnego wkładu ,a będzie mi potrzebny trzpień z nich :)

Co do zaworów to stosuj tylko pełnoprzelotowe tak aby nie dławić przepływu.


Tak, tak o tym pamiętam :)



Dodam, że u mnie korpus jest jeden przed kubłem i starcza spokojnie na 2 tygodnie

U mnie niestety 2 korpusy to minimum, ponieważ jestem za granicą i w domu jestem co miesiąc, nieraz wcześniej i żona powiedziała, że jedynie co może robić przy akwarium to karmić rybki i dolewać wodę (kranik doprowadzony za akwarium i wąż do akwarium).

Może kupię gąbkę i tą owatę tapicerską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiego kolosa jakim jest FX6, a w szczególności jego bardzo duży przepływ powinieneś dać jako prefiltr dwa korpusy narurowe równolegle. Dokładnie tak ja się to robi w narurowcach. Do środka pakujesz albo gąbkę albo owatolinę ( co i jak w poniższym linku wytłumaczone).

Jeżeli to mbunarium to spokojnie na miesiąc owatolina powinna dać radę.


link do owatoline co i jak zrobić.


WKŁAD MECHANICZNY DO NARUROWCA - YouTube

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś dać jako prefiltr dwa korpusy narurowe równolegle.

Taki mam zamiar stan. Myślałem żeby dać 4 korpusy, ale to już chyba była by przeginka?


Do środka pakujesz albo gąbkę albo owatolinę

Czyli zamawiam wkłady sznurkowe i owatolinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamawiam wkłady sznurkowe i owatolinę


Tak, raz kupujesz sznurkowy żeby pozyskać rurki, a resztę masz na filmie co i jak.

4 korpusy to dużo za dużo. No może jak chcesz możesz dać ale nadal równolegle nie szeregowo broń Boże ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 korpusy to dużo za dużo.

Skoro Mistrzu narurowców tak mówi, to biorę dwa :)


No może jak chcesz możesz dać ale nadal równolegle nie szeregowo broń Boże

Okejos :)


Jeszcze jedno pytanie, korpusy dwu częściowe, czy trzy częściowe będą lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dwu częściowych z odpowietrznikiem.Jednak różne chodzą o nich opinie ( że przecieka ten odpowietrznik) ja jednak nie mam jak na razie z nimi problemu. Ogólnie nie bedzie miało to żadnego znaczenia na przepływ itp. prace prefiltrów.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam dwu częściowych z odpowietrznikiem.Jednak różne chodzą o nich opinie ( że przecieka ten odpowietrznik) ja jednak nie mam jak na razie z nimi problemu. Ogólnie nie bedzie miało to żadnego znaczenia na przepływ itp. prace prefiltrów.


W takim razie wszystko już wiem. Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim narurowcu, który ma już blisko 3 lata wszystkie korpusy są z odpowietrznikiem i żaden nie przecieka przez ten guziczek. Tak więc spokojnie. Lepiej mieć taki odpowietrznik przed kubłem bo raczej ciężko będzie go odpowietrzyć gdy za korpusem jest kubeł od razu, nawet mimo tego że mój unimax 500 ma automatyczne odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.