Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Alenocetti 720lts Haps


alenocetti
 Share

Recommended Posts

alenocetti

Hello my name is Alexander and I'm from Argentina . Very good !!!!! Klub Malawi , I present my aquarium 720 lts Haps , Greetings !!!!


hmNNnx6.png


VBBB8a1.jpg


ILNJ77R.jpg


gst9U0H.jpg


H7ecYLb.jpg

Link to comment
Share on other sites

JemioloSeba

Hi.

Very nice tank and fishes. Maybe you could write something more about your tank?

Link to comment
Share on other sites

egon44

Welcome to the forum ...

Tank very nice, but would have liked more information about it ...

Cheers ; )

Link to comment
Share on other sites

alenocetti

The tank is filtered by a wet dry , with 30 liters of filter material, (pump 3500lts/hr)and a deposit of 60 liters of water. Recirculation pump 6000 liters / hr .

Changes weekly 30% water and 2 Eheim Jager heater 300 Wat. Fish are 2.0 F.Rostratus , 1/2 N. Venustus . N.Livingstoni 1/2 , 1/2 D. compressiceps , 1/3 C.Mooriis . 1/1 C , Frieri.1 P.Milomo male , 1 C. Borleyi male (out in these days) and 1 A.Maleri male . waiting for the sex of some young fish and reduce the number of fish.

Link to comment
Share on other sites

Merlot

Hi :-) Very nice tank, but I have one question, about photo #3. It's realy Your photo ? I see this pictures many times in google

Link to comment
Share on other sites

alenocetti

Yes Merlot is my photo . I do not want to break any rule of forum


rGfRhWd.png

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

rebelde

Hola, como estas??

Un acuario muy bonito, tienes peces que estan ahora de moda en este forum. Desde cuantos ańos tienes malawi ? Un abrazo

Link to comment
Share on other sites

alenocetti

Hola rebelde...hace unos 5 años que tengo Ciclidos del lago Malawi.comence con un acuario de 330 lts medio "desordenado" y hace 2 años que pase al de 720 lts, vario peces me acompañan de hace tiempo, abrazo !!!Hello rebel ... about 5 years ago that I cichlids Malawi.comence with an aquarium of 330 lts means " messy " and two years to pass the 720 lts ago , various fish with me for a while , hug !!!

Link to comment
Share on other sites

bakus_44
The tank is filtered by a wet dry , with 30 liters of filter material, (pump 3500lts/hr)and a deposit of 60 liters of water. Recirculation pump 6000 liters / hr .

Changes weekly 30% water and 2 Eheim Jager heater 300 Wat. Fish are 2.0 F.Rostratus , 1/2 N. Venustus . N.Livingstoni 1/2 , 1/2 D. compressiceps , 1/3 C.Mooriis . 1/1 C , Frieri.1 P.Milomo male , 1 C. Borleyi male (out in these days) and 1 A.Maleri male . waiting for the sex of some young fish and reduce the number of fish.I plan a tank with similar fish "crew" and identical volume:P

Aren't they too many for this size of glass?

Link to comment
Share on other sites

 • Post_Mortem pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Andrzej Głuszyca
   Ale pamiętajmy , że Helmety przede wszystkim jedzą okrzemki. I pewnie stąd ich leniwe zachowanie.
  • husi
   Akwarium 540l a helmetów 12-15 sztuk (było 20 ale kilka padło)
  • Andrzej Głuszyca
   @Bartek_De Bartku...ktoś powie , że po odkręceniu węża może kapać woda . Wedy na wszelki wypadek można po zamknięciu zaworka nakręcać zaślepkę z uszczelką choćby taką jak na zdjęciu poniżej. Jest to zaślepka z uszczelką i można ją nakręcać i odkręcać palcami bez kombinacji kombinerkami itp. Jej cena to 3.75:)  A średnice różne bo od 3/8 cala poprzez 1/2, 1/4 itd. aż do  4 cali. 
  • Bartek_De
   @Andrzej Głuszyca najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie👍A jeśli kolega ma baterię montowaną na zlewie (stojącą) to wystarczy wymienić zaworek pod zlewem na taki https://allegro.pl/oferta/zawor-trojnik-combi-1-2-3-8-3-4-pralka-zmywarka-11412311927 lub jak napisał @pulpet dokręcić trójnik i drugi zaworek.
  • Capricorn39
   Witam serdecznie,  Jestem facetem z Krakowa w średnim wieku 😀, akwarystyką zajmuje się już dość długo. Kiedyś miałem zbiorniki z biotopem Malawi i Tanganiki, aktualnie posiadam akwarium towarzyskie. Mam zbiornik 240L niestety z przyczyn zdrowotnych trochę zaniedbane w ostatnim czasie i chciałbym go przerobić i ponownie w nim założyć biotop Malawi. Szukam pomocy jakiegoś pasjonata z Krakowa, który przerobi mi aktualne akwarium na Malawi, w celu wyjaśnienia dodam, ze zajmowałem się zawsze wszystkim sam, ale niestety aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na takie prace. A moja żona nie poradzi sobie z tym. Jestem w stanie w miarę możliwości odwdzięczyć się jakoś za pomoc, czy to finansowo czy w inny sposób, w rozsądnych granicach ( jestem na rencie). Chyba nie stać mnie na zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy. Proszę o kontakt kogoś, kto byłby w stanie i chciałby się podjąć takiego zadnia. pozdrawiam Tomasz  
  • Andrzej Głuszyca
   Jeżeli masz w kuchni baterię montowaną jak na rysunku to kupujesz trójnik z  przedłużką. Przedłużkę i zawór do ściany a na to baterię.  Jak kiedyś nie będziesz chciał tego używać  to wracasz do   stanu pierwotnego. Tak miałem kiedyś zrobione do zmywarki.    
  • Nath_147
   https://allegro.pl/oferta/cellfast-przylacze-uniwersalne-z-adapterem-12771730916 Na perlatorze jest tulejka, po jej odkręceniu będziesz pasujący gwint do twojej baterii.
  • triamond
   Krany teraz wyglądają na metalowe, ale takie nie są... (tworzywo + powłoka udająca chromowanie ? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu). Jak część ruchoma kranu była pod ciśnieniem (mam ciągłą podmianę), to zrobiła się w końcu mała dziurka i sikało delikatnie na ścianę. Miałem tak samo w innym kranie, gdzie sitko było trochę przypchane. Teraz mam tak:  Dziurawa część odkręcona i woda podłączona bezpośrednio do części nieruchomej kranu. Tam jest zwykły gwint 3/4. Taki kran. Szukałem tej przejściówki w domu, ale niestety nie znalazłem...  Kupiłem ją na portalu aukcyjnym. W necie dostępna jest tutaj (taką miałem): https://www.sklep.pge.com.pl/adapter-m24x1-12-p-286.html Jeśli będziesz szukał jakiejś alternatywy, to ważny jest też skok gwintu - 1 mm. Powodzenia!
  • KapitanCzysty
   Na dzień dzisiejszy ryby wyglądają na zdrowe, wszystkie pobierają pokarm w takim tempie jakby nie jadły tydzień 🙂. Ostatecznie jakiś miesiąc temu musiałem pożegnać się z jedną samicą Hary (eutanazja), ale była to najmniejsza i najsłabsza sztuka, która nie odzyskała formy pomimo przenosin do innego zbiornika. Wiem co czujesz @Pikczer, bo po całej "zabawie" został mi uraz i jak widzę jakieś ocieranie się ryby to zaczynam przyglądać się dokładniej i włącza mi się czerwona lampka.  Na szczęście wszystko jest w normie. Czy terapia była skuteczna? Według mnie tak, czy w 100%? Tego nie jestem w stanie stwierdzić bo gdzieś tam w czeluściach skał mojego baniaka coś się może czaić i przy pogorszeniu warunków wody obudzić...
  • KapitanCzysty
   Dzięki za sugestię, tak zrobiłem i @triamond miał rację, sitko ma dokładnie 24 mm. Przy okazji trochę sobie je przeczyściłem bo po kilku latach nazbierało się zanieczyszczeń 🙂.    @Radzik ciekawa pomysł z tą przejściówkę, ale wolałbym wariant bardziej ekonomiczny, może uda się znaleźć coś takiego jak z linku @triamond - "Złączka redukcyjna, adapter, nypel M24x1 - 1/2 gwint zewnętrzny". Wtedy wkręcam przyłącze z gwintem wewnętrznym: i podłączam do szybkozłączki z ustrojstwa. Co masz nam myśli @triamond mówiąc, że kran stał się dziurawy? Przejściówka zaczęła przeciekać?  @Xaphon akurat mam OBI niedaleko i tam uderze w pierwszej kolejności to sprawdzimy czy to się nada.  Dzięki chłopaki za sugestie. 💪 Dam znać jak się uda coś załatwić, póki co brak czasu...
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.