Skocz do zawartości

temperatura wody latem


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy pokrywę otworzyć dać wentylator i powinno być ok?


No i popatrz, dochodzimy do tego co napisałem Ci w pierwszej odpowiedzi.... Nie musisz mieć nawet wentylatora, ja go nie mam, a samo otwarcie pokrywy i parowanie wody powoduje, że temperatura nie rośnie tak drastycznie, dokładnie tak jak to opisał Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka turystyczna z wężownicą. Dużo tańsza opcja niż chłodziarki do akwarium. Sam nie stosuje ale widziałem na YT jak goście takie patenty robili i działa.

Ta dużo tańsza to nieporozumienie, próbowałem takiej metody i lipa, potrzebna jest lodówka z agregatem tak jak normalne domowe, nie z ogniwem Peltiera. Wszyscy na poważnie kombinujący z chłodzeniem wody w akwarium kończą na zakupie oryginalnej chłodziarki do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.

Nie chce się bawić w żadne lodówki i agregaty spróbuję tak jak koledzy pisali otworzyć pokrywę i robić częstsze podmiany zimniejszą wodą aby temperatura nie podeszła powyżej 29C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że skutecznym i prostym sposobem zbicia temperatury jest zwiększenie parowania. W poprzednim akwarium z Trofeusami miałem pokrywę z trójdzielną klapą.

Na lato jedną z klap podmieniałem na własnoręcznie dorobioną klapę z zamontowanym wentylatorem od zasilaczy komputerowych. Dodatkowo miałem to podpięte pod taki sterownik który włączał wentylator jak temperatura przekraczała zadaną.

Akwarium było na poddaszu gdzie latem temp. dochodziły do 34-35.

Tym jednym wentylatorem w 300L akwarium zbijałem temp. skutecznie poniżej 30st.

Wyłączne otwarcie klap może nie wystarczyć, ponadto istnieje niebezpieczeństwo że ryby wyskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się bawić w żadne lodówki i agregaty spróbuję tak jak koledzy pisali otworzyć pokrywę i robić częstsze podmiany zimniejszą wodą aby temperatura nie podeszła powyżej 29C


.....i to jest najlepsze rozwiązanie. Możesz do tego dodać nawet domowy (biurkowy) wentylator i będzie OK a niekoniecznie taki jak Ci pokazałem chociaż ma tę zaletę ,że możesz go śmiało zamontować do korony czy też samego szkła akwa i ma regulację kąta ustawienia względem powierzchni wody. Ja z niego jestem zadowolony..Ale wspomniany biurkowy też zrobi swoją robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na poważnie kombinujący z chłodzeniem wody w akwarium kończą na zakupie oryginalnej chłodziarki do akwarium.



Ale tania ;-)


Chłodziarka TECO TK 2000 ____ akwarystyczny24 (5358951562) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/53/58/95/15/5358951562@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@53/58/95/15@@AMEPARAM@@5358951562

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cena jak za klimatyzację typu split z montażem do małego mieszkania.


A to nic innego jak przerobiony mini klimatyzator, którego cena nie powinna przekraczać 800 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.