Skocz do zawartości

Oświetlenie 450l


Zawilka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium 150x50x60. Do tego mam pokrywę drewnianą z 5xT8 świetlówkami. Pytanie moje jakie swietlowki będą najlepsze i ile z nich świecić?


W późniejszym czasie planuje 2-3 naświetlacze Led. Ma ktoś może akwarium z naświetlaczami? Chciałbym efekt zobaczyć ;)


Ostatnie pytanie malawi lepiej odkryte czy z pokrywą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie malawi lepiej odkryte czy z pokrywą?

Sugerował bym zakryć zbiornik,bo rybki lubią czasami wyskoczyć ;)...

W późniejszym czasie planuje 2-3 naświetlacze Led.

A nie myślałeś o oświetleniu zbiornika modułami Led zamiast naświetlaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz oblukam jak to kosztowo wychodzi ;) napisałem o naświetlaczach, bo są zwyczajnie tanie ;) oraz kąt święcenia mógłby fajnie ściemniać boki.

W modułach można też ściemniać boki ;)...

To mój zbiornik z modułami Led,gdzie też mam ściemnione boki nimi

Moje Malawi 200l-100x40x50 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dużo ich tam Ci pływa ;) Spokój masz?

Btw. Wygląda genialnie! Jak będę robić nową pokrywę to chyba się nad tym poważnie zastanowię. Robi to ktoś na forum? Póki co wydałem tyle pieniędzy, że żona niedługo wyrzuci mnie z domu razem z moją wanną :D więc na razie muszę przy świetlówkach zostać. Po wakacjach pewnie zmiana. Ile świecić sztuk i jakie? 865 mogą być czy dołożyć 1 o zimniejszej barwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżony koszt modułów do baniaka 150x50


Moduły RGB 10x8zł

Moduły white 10x5zł

Zasilacz 1x 35-45zł

Sterownik od Romka 1x100zł

profil aluminiowy lub plastikowe koryto podtynkowe ~10-30zł

Do tego przewód zasilający z wtyczką do gniazdka i przewody do ledów ~10zł

Sylikon akwarystyczny do dodatkowego uszczelnienia przewodów 20zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc na razie muszę przy świetlówkach zostać. Po wakacjach pewnie zmiana. Ile świecić sztuk i jakie? 865 mogą być czy dołożyć 1 o zimniejszej barwie?


...jeżeli chcesz zostać przy świetlówkach to ja bym Ci proponował Powr Glo i Aqua Glo ( obie po 18000K) . Power dałbym z przodu a Aqua z tyłu i wystarczy. Ja mam tylko Power Glo Hagena z przodu . Przy power kolory ryb wyglądają bardzo fajnie. Tylko pytanie czy warto inwestować w świetlówki/?Trzy miesiące szybko zleci...


..ostatnio Michał z Trzmiela dał mi do testowania białe światło ledowe...Do Malawi lipa..Ale po wakacjach będą mieli gotowe , ledowe do Malawi..dogadują się z producentem..Znam przybliżoną cenę ale póki co nie będę podawał ale będzie dosyć atrakcyjna jak dla tych co nie potrafią sami zrobić czy też im się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.