Jump to content

Malawi 450L by Pawel_Gdy


Pawel_Gdy
 Share

Recommended Posts

Pawel_Gdy

Witam KM ponownie :)


Akwarium w fazie porządkowania, na pierwszy ogień idą parametry wody, w kolejnym etapie wymiana i uzupełnianie obsady. Docelowo L.Caeruleus i Non Mbuna. Jeśli kogoś coś zainteresuje będę uzupełniał info o baniaku. Akwarystyką interesuje się jakieś 10 lat, z czego 9,5 roku mam malawi, był krótki epizod ze skalarami, ale to nie mój klimat, 4 lata temu wypadłem z rynku, nie śledziłem co się na nim dzieje, a akwarium żyło swoim życiem, czas na zmiany :)


More INFO.


Akwarium robione na zamówienie, szkło na 3 widocznych ścianach OW, tył i dno zwykły float, ogólnie wkomponowane w cały wystrój mieszkania, w sumie pod aqua była projektowana cała reszta chałupy, zabudowane jak widać na zdjęciach, tło to czarna folia przyklejona od zewnętrznej strony, szafki nachodzą na akwarium, pokrywa nie zapamiętanej przeze mnie firmy, świeci tam tylko jedna świetlówka LED RGB ustawiona na biało 8/16 i oświetlenie nocne LED niebieskie 24/0, brak na razie roślin, z czasem pojawi się prawdopodobnie Heudeloti Bolbitis, filtracja to Eheim 2075 + jakaś wewnętrzna mocna gąbka firmy nie pamiętam :), na temat obsady na razie się nie rozwijam jest tam wszystko i trzeba zrobić z tym porządek, parametry wody powiedzmy, że prawie w normie, muszę podnieść PH w tej chwili jest 6,6 , No2 0 No3 20-25, Po4 wyrywa mi się ze skali :). Walka podjęta, z PH na dzień dzisiejszy nic nie robię, za kilka dni będę miał z powrotem wapienie ze starego aqua, zobaczymy czy coś podniosą, jak za mało to poleci żwir koralowy, z PO4 walczę odmulaniem, podmianami wody i chemią, No3 powinno też jeszcze polecieć w dół, dziś w filtrze wylądował Purigen, temperatura 26C.


Pozdrawiam

post-17178-1469572887309_thumb.jpg

post-17178-14695728876714_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

egon44

Siemanko!

Widać że jeszcze dużo masz do poprawy(aranżacja,obsada),aby baniak cieszył oko,więc trudno coś na tą chwilę ocenić...

Dosypałbym więcej piasku,bo ewidentnie jest go za mało...

No i zadawaj pytania w odpowiednich działach do tego przeznaczonych,bo tutaj tylko się przedstawiamy...


Powodzenia...

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Aranżacja - rzecz gustu, jak dla mnie pusto jak w mięsnym za komuny.

Natomiast zwracam uwagę na ilość piasku, te ryby lubią kopać a piasku praktycznie nie masz. Wygląda także jakby kamienie leżały bezpośrednio na dnie, dla bezpieczeństwa proponuję użyć kawałka spienionego pcv na dno pod kamienie i przynajmniej te 4-5cm piasku.


Piszesz że walczysz z PO4 chemią, proponuję sprawdzony Microbe-Lift Phosphate Remover


Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Jeśli rzeczywiście masz pH 6,6 to NATYCHMIAST zabieraj się za podniesienie bo taki poziom jest szkodliwy i bardzo niekorzystny dla pyszczaków. Oczywiście nie na raz, tylko codziennie o 0,2 aż osiągniesz minimum czyli 7,6. Gwałtowna zmiana też jest szkodliwa. Do podbicia pH najlepiej użyj sody oczyszczonej. Najtaniej i najprościej. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
. Oczywiście nie na raz, tylko codziennie o 0,2 aż osiągniesz minimum czyli 7,6.


...Quba... Jak masz roślinne akwa i podajesz CO2 to wyłącz i sprawdź różnicę w nocy i dzień a zdziwisz się jakie są różnice.

Link to comment
Share on other sites

Pawel_Gdy

Dzięki za zainteresowanie, do poprawy wcale nie mam tak wiele, mi nie podobają się wasze ciemne zawalone skałą akwaria ;) ale to rzecz gustu, ja lubię minimalistyczne klimaty, choć akwarium stopniowo będzie się zmieniało, piasku penie przybędzie, ten który mam to jest jakiś lipny pył, który zapycha mi filtry, jest go mało bo jestem na etapie pozbywania się go, od dawna mi się nie podobał, co do ph to jeśli przez 4 lata takie było i ryby sobie w nim dalej żyją to bym nie histeryzował, pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł, nie akwarystyce :) kamienie są poukładane tak aby pyszczaki ich nie poprzestawiały, będzie ich też trochę więcej. PO4 - "Microbe-Lift Phosphate Remover" właśnie tego używam, na początku przyszłego tygodnia znów testy i będę poprawiał warunki, wczoraj jeszcze chwile pomęczyłem temat i do akwarium trafi jeszcze jakiś niewielki falownik, jeśli ktoś ma to prosiłbym info jaki model do mojego aqua i jeśli się da to jakiej grubości jest zewnętrzny magnes falownika, jeśli miałby mniej niż 8mm to jestem w stanie go idealnie schować. Dzięki za rady pozdro.

Link to comment
Share on other sites

egon44
piasku penie przybędzie, ten który mam to jest jakiś lipny pył, który zapycha mi filtry, jest go mało bo jestem na etapie pozbywania się go, od dawna mi się nie podobał,

Jeśli zamierzasz zmieniać piach to celuj w granulację 0.8-1.2mm,bo będziesz miał powtórkę z rozrywki ;)...

Link to comment
Share on other sites

...Quba... Jak masz roślinne akwa i podajesz CO2 to wyłącz i sprawdź różnicę w nocy i dzień a zdziwisz się jakie są różnice.

Niestety nie podaję CO2 więc nie mam jak sprawdzić :)

Ale z tego co widzę to kolega nie ma ani jednej rośliny, więc i CO2 nie podaje. Może trochę za bardzo poleciałem, ale jak dla mnie pH na poziomie 6,6 to sadyzm. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Ale z tego co widzę to kolega nie ma ani jednej rośliny, więc i CO2 nie podaje.


..czyli nie zrozumiałeś mnie . Jeżeli masz roślinne akwa to sprawdź jakie duże potrafią być skoki pH w dzień i w nocy w akwa roślinnym. Gdybyś to zauważył to nie pisałbyś ,żeby zamartwiać się skokiem 0,2 dziennie aby uzyskać odpowiedni poziom. A pisząc o wyłączenia CO2 miałem na myśli to aby aby nie zakłamywał wyniku. A uwierz mi ,że skok 0,2 to pikuś .http://www.oriol.pl/88-91.pdf Warto poczytać. Sorry za OT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.