Skocz do zawartości

Ustrojstwo do nalewania kranówy - dwa zestawy


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

Adrzej, może źle szukałem, ale ani w Leroy ani w Castoramie nei znalazłem takiej redukcji. Zobaczę jeszcze w Castoramie.


Jeszcze jedno mnie zastanawia. Czy takie połączenie szybkozłączką węża ogrodowego w kranie wytrzyma ciśnienia, które potem zaczną sie tworzyć podczas przeciskania się przez te wkłady?




...będę zaraz szedł do OBI to sprawdzę. Co do ciśnienia to spokojnie szybkozłączka wytrzyma. Ja mam całe ustrojstwo na szybkozłączkach i jest OK. Nie wolno tylko puszczać samej gorącej wody bo wtedy może nastąpić to o czym pisałeś. Ale gorącej przecież nie lejemy...Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcie mojego ustrojstwa i mam nadzieje ,że Henryk nie będzie mi miał za złe..

post-13773-14695728658587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będę zaraz szedł do OBI to sprawdzę.


byłbym wdzięczny, bo ja niestety teraz dwa tygodnie na zesłaniu w Emiratach Arabskich siedzę, więc OBIego nie uświadczę.


Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcie mojego ustrojstwa i mam nadzieje ,że Henryk nie będzie mi miał za złe..


Obecnie mam takie samo, wszystko na 1/2 cala, ale chciałem wykorzystać te czy korpusy w obudowie od starego zestawu "osmozy". Wejście, wyjście oraz połączenia między korpusami są na 1/4" więc chciałem prześć z 1/4 an 3/8 no i z 3/8 na 1/4 do kranu. No chyba, że można od razu jakość przejść z korpusu z 1/4 WZ na 1/2 szykozłączka i to by załatwiało sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat to moja propozycja dla młodzianków:D i tych co nie mają.

Wojtku trudno nie wykorzystać trzech szeregowo połączonych korpusów z nie używanej osmozy i sam ci to doradziłem. Jednak odradzam przeróbki by płynęło szybko 4-6l/min to moim zdaniem optimum i nie należy bić rekordów przepychania wody przez wkład węglowy.

Także wielu z was ma swoje wykony tego ustrojstwa dopasowane do swoich realiów więc prezentacja swojego pomysłu w tym temacie jest jak najbardziej na miejscu bo może komuś dopasuje inna wersja i okaże się że już ma wszystkie graty do budowy.

Ważne by nie lać kranówy kubłami prosto z kranu bo ręce jak u małpy i grożba wlania chloru :D


Mamy bardzo rózne wody od pH 6,7 aż do 8,9 i zawierające duże poziomy amoniaku NH3 , amonu NH4, azotanów, fosforanów i krzemianów. o niskich i bardzo wysokich KH i GH.

Indywidualnie obecnie da się dopasować takie ustrojstwo by możliwie pozbywać się każdego z tych problemów już na etapie lania wody z kranu prosto do baniaka bez chloru i dzwigania kubłów.

Jednak takie indywidualne projekty to już proponuję na pw pisać.:D chętnie pomogę.


Jeśli mod uzna że pomysł eljota w moim wykonaniu jest przydatny to przyklei by młodziankowie:D zawsze widzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także wielu z was ma swoje wykony tego ustrojstwa dopasowane do swoich realiów więc prezentacja swojego pomysłu w tym temacie jest jak najbardziej na miejscu bo może komuś dopasuje inna wersja i okaże się że już ma wszystkie graty do budowy


...no to fajnie ,że masz takie podejście. A informacja dla Wojtka jest taka ,że niestety w OBI też nie znalazłem. Są z 1" na 1/2" z 3/4 " na 1/2" ale nie ma tej co szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



rafik, ale podłączyłeś to do zimnej wody, czy możesz mieszać z ciepłą?



Dlatego wlasnie podlaczalem do prysznica na stałe aby moc sterowac temperatura wody. Leje taka akurat aby byla bliska akwarystycznej ( jaką ustawisz na natrysk taka do baniaka). Wyjscie na wężyk 1/4 mam wprost w kabinie w miejscu gdzie zaczyna sie wąż prysznicowy : zaworem kulkowym odcinam wyplyw na sluchawke aby poszlo w obieg na korpus. Wejscie w obieg tez z dodatkowym zaworem a na koncu standardowo kranik do nalewania...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś zrobiłem podmiankę wody,pierwszą większą od jakiegoś miesiąca. W międzyczasie tylko dolewka bo wodę wyciągałem tylko do wyczyszczenia gąbek. Podmianki rzadkie bo w kuble siedzi TMBT. Przy dzisiejszym czyszczeniu zbadałem trzy podstawowe parametry wody PH, NO3, NO2, woda z akwarium, woda z ustrojstwa do podmian wody ( filtr ze spiekanego węgla i wkład z włókniny polipropylenowej) i woda z kranu. Testy użyte do pomiaru NO3 -Salifert, NO2 JBL, PH-Sera


Woda z ustrojstwa


NO3-2


NO2- 0,025


PH-7,5


Woda z kranu


NO3 -2


NO2-0,05


PH-7,5


Woda z akwarium


NO3- 10


NO2- 0,025


PH- 8,0


Wyniki na skali PH nie pokazywały jednoznacznie pełnego koloru,mogę przypuszczać ,że nie było to pełne 8,0 w wodzie z akwarium, podobnie miałem też z NO2 gdzie kolory były pomiędzy 0,025 a 0,5. Jednoznaczny kolor wynikał w NO3. Dla dokładności odczytu użyłem oczu żony i w ramach podziękowań otrzymała kubek herbaty z wodą z ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli poza uzdatnianiem ma wpŁyw na NO2?


No właśnie i mnie to zastanawia NO2. Testy robiłem po dwa razy by wyeliminować pomyłkę. Testy odczytywane dla pewności jedną kobiecą parą oczu, w jednym miejscu między godziną 9 a 12 przy świetle dziennym. Wymiana to jakieś 66l w czasie 9:20- 10:15. Wykonałem je pod kątem uzyskania informacji czy taka podmiana ma wpływ na parametry, bo dostawałem zapytania czy są bezpieczne nawet do akwarium ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to fajnie ,że masz takie podejście. A informacja dla Wojtka jest taka ,że niestety w OBI też nie znalazłem. Są z 1" na 1/2" z 3/4 " na 1/2" ale nie ma tej co szukasz.


Jedyne rozwiązanie, jakie widzę, to takie:

- z korpusu filtra wychodzę wężem 3/8 zakończonym prostką: 1/2" GZ x szybkozłączka pod przewód 3/8" http://sklep.osmoza.pl/zlaczka-af-mc-0608-jg-p-378.html

- z kranu wychodzę wężem 1/2" zakończonym złączką 1/2" GZ x 1/2" przewód http://sklep.osmoza.pl/szybkozlaczka-amcb1207m-p-1036.html

- łączę to złączką (mufą), która ma dwa gwinty wewnątrzne 1/2". Niestety sklep osmoza takich nie posiada, ale mam nadzieję, że typowych sklepach budowlanych znajdę. Może być też z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.