Jump to content

Duży problem z wodą

SenioritaDG
 Share

Recommended Posts

SenioritaDG

Witam was serdecznie, jestem nowa na tym forum miałam się nie długo przedstawić lecz niestety musiałam do was zawitać z problemem:(

A mianowicie wygląda to tak, dziś rano zauważyłam w akwarium że z wylotu filtra kubełkowego wylatują spore płaty białego czegoś,tak jest do teraz i nie wiem co to jest, walczę z tym siatką odławiam filtr wewnętrzny też zbiera i kubeł tez lecz on dalej tym pluje i nie wiem co mam dalej robić aż płakać już mi się chce, parametry skoczyły masakrycznie:(Dodam jeszcze że akwarium dojrzewało miesiąc czasu, a ryby są u mnie już od 3 tygodni oczywiście wpuszczone po dojrzewaniu. Bardzo proszę o pomoc

Testy kropelkowe JBL

NO2-0,2

NO3-30

PH-8

KH-15

Temperatura 25

Akwarium standard 240l

Oświetlenie 2x T8 30w

Kubełek unimax 250 (dużo ceramiki, zeolit, wata, gąbka)

Wewnętrzny aquael turbo 1500

Grzałka aquael 150 W

Piasek 25 kg bardzo drobny (chyba za drobny)

Kamienie wapienne

Obsada:

6x labidochromis caeruleus yellow

6x labidochromis hongi

ryby karmione 2x dziennie

OSI spirulina

Hikari cichild gold

1-2x w tyg oczlik

http://imageshack.com/a/img922/8890/m3awwf.jpg

http://imageshack.com/a/img923/9969/dFODRb.jpg

http://imageshack.com/a/img922/9783/n3UmQJ.jpg

http://imageshack.com/a/img921/2296/DO0cub.jpg

http://imageshack.com/a/img924/3848/8XTIMu.jpg

Bardzo przepraszam za jakość zdjęć

egon44

Witaj...

Masz na zasysie rurki filtra zewnętrznego(kubełka) gąbkę(prefiltr)?

Ogólnie zeolitu w kubełku bym się pozbył i zostawiłbym tylko jeden kosz ceramiki+gąbkę i watę...

Może coś ostatnio grzebałaś w kubełku,i stąd właśnie efekt wylatujących białych płatów?

SenioritaDG
Witaj...

Masz na zasysie rurki filtra zewnętrznego(kubełka) gąbkę(prefiltr)?

Ogólnie zeolitu w kubełku bym się pozbył i zostawiłbym tylko jeden kosz ceramiki+gąbkę i watę...

Może coś ostatnio grzebałaś w kubełku,i stąd właśnie efekt wylatujących białych płatów?

Ok zeolit wywalam,

A gąbkę na rurkę zamontuje

-- dołączony post:

Białe płaty z filtra to jest osad z węży.Wyczyść węże i po sprawie.

Postaram się to zrobić :-) choć nie wiem jak się za to zabrać, ale bardzo dziękuję:-)

Jest to mój pierwszy kubełk więc jest dla mnie czarną magią

Ile czasu ten kubełek pracuje w tym akwarium? Bo osady na przewodach nie robią się tak szybko. Proponuje otworzyć kubeł i zobaczyć co słychać w środku. Węże można czyścić drutem z watą ( chyba najtaniej i najszybciej ). Zeolit wywalić i sprawdzić stan gąbek w kuble. Do tego jak koledzy pisali założyć gąbkę na wlot do kubła.

Jak już otworzysz kubeł to bym go przepłukał wodą z akwarium, wszystkie wkłady również.

U mnie po wyłączeniu kubła do wymiany prefiltra również po włączeniu przez chwilę wydostaje się lekki syf z rur ale są to ilości śladowe. Jednak po chwili przestaje i woda leci czysta.

darkon
dziś rano zauważyłam w akwarium że z wylotu filtra kubełkowego wylatują spore płaty białego czegoś,tak jest do teraz i nie wiem co to jest, walczę z tym siatką odławiam filtr wewnętrzny też zbiera i kubeł tez lecz on dalej tym pluje i nie wiem co mam dalej robić aż płakać już mi się chce, parametry skoczyły masakrycznie:(Dodam jeszcze że akwarium dojrzewało miesiąc czasu, a ryby są u mnie już od 3 tygodni oczywiście wpuszczone po dojrzewaniu.

Dopiero teraz akwarium kończy dojrzewać, stąd te płatki. Taki biały osad pojawia się czasami w trakcie dojrzewania zbiornika i z czasem samoistnie znika a czasami odpada od szyb czy sprzętu akwariowego w postaci takich białych płatków jak u ciebie. Rybom nie zaszkodzi a np. molinezje i mieczyki wprost przepadają za nim.

deccorativo

Zrób dokładnie co radzi lufa ten NO2 -0,2ppm sygnalizuje gdzieś schowane gówienka :( - najprawdopodobniej w kuble na dnie albo we wkładach - wszystko wypłucz w wodzie z akwarium nie z kranu.

Inną przyczyną problemu może być za mały przepływ wody przez kubełek czyli załamany wąż lub zapchana gąbka w kuble. Węże za wcześnie by je czyścić.

Jak oczyścisz kubeł to po uruchomieniu podnieś powrót wody z kubła i butelką po coli 2l złap czas nalewania i policz ile to l/h.

Zastanowił bym się nad karmieniem tym oczlikiem - czy to taki żywy w torebkach kupowany w zoologu?

Gąbka na prefiltr z tego rodzaju czyli drobna z rowkami

GĄBKA PREFILTR WEWNĘTRZNY DO AKWARIUM FILTR (5805871109) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Podaj ile i jak często robisz podmiany wody bo te NO3 -30ppm też uważam że zbyt wysokie masz.

Ustrojstwo do podmianek wody proponuję zakupić.

Kamila zmierz NO3 w kranówie bo twój wodociąg nie podaje żadnych parametrów wody za którą ty płacisz.

SenioritaDG
Ile czasu ten kubełek pracuje w tym akwarium? Bo osady na przewodach nie robią się tak szybko. Proponuje otworzyć kubeł i zobaczyć co słychać w środku. Węże można czyścić drutem z watą ( chyba najtaniej i najszybciej ). Zeolit wywalić i sprawdzić stan gąbek w kuble. Do tego jak koledzy pisali założyć gąbkę na wlot do kubła.

Jak już otworzysz kubeł to bym go przepłukał wodą z akwarium, wszystkie wkłady również.

Prawie dwa miesiące już chodzi, też się dziwię dlaczego tak szybko się to zabrudziło.

Po otwarciu kubełka było tego pełno, oczyściłam wodą z akwa, węże długą szczotką do butelek na tyle ile dałam radę i tego osadu również było pełno.

Od dwóch godzin nic już nie wyleciało, lecz no3 wzrosło co mam robić?

-- dołączony post:

Zrób dokładnie co radzi lufa ten NO2 -0,2ppm sygnalizuje gdzieś schowane gówienka :( - najprawdopodobniej w kuble na dnie albo we wkładach - wszystko wypłucz w wodzie z akwarium nie z kranu.

Inną przyczyną problemu może być za mały przepływ wody przez kubełek czyli załamany wąż lub zapchana gąbka w kuble. Węże za wcześnie by je czyścić.

Jak oczyścisz kubeł to po uruchomieniu podnieś powrót wody z kubła i butelką po coli 2l złap czas nalewania i policz ile to l/h.

Zastanowił bym się nad karmieniem tym oczlikiem - czy to taki żywy w torebkach kupowany w zoologu?

Gąbka na prefiltr z tego rodzaju czyli drobna z rowkami

GĄBKA PREFILTR WEWNĘTRZNY DO AKWARIUM FILTR (5805871109) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Podaj ile i jak często robisz podmiany wody bo te NO3 -30ppm też uważam że zbyt wysokie masz.

Ustrojstwo do podmianek wody proponuję zakupić.

Kamila zmierz NO3 w kranówie bo twój wodociąg nie podaje żadnych parametrów wody za którą ty płacisz.

Niestety ten żywy pokarm, tak wiem nie dobrze pewnie zrobiłam bo nie wiadomo z kąd to biorą.

Woda kranowa no3 15

Wydaje mi się że biologia mi pada i nie wiem dlaczego, ryby pociemniały, jedzą chętnie i są płochliwe