Skocz do zawartości

Czarna Perła 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, tak, chyba powoli mogę zdradzić, że Czarna Perła była niejako startem, wprowadzeniem po latach do współczesnego świata akwarystyki, do nowych możliwości, sprzętowych i chemicznych, a i człowiek też jest starszy i bardziej doświadczony, więcej rzeczy umie wykonać oraz ma więcej cierpliwości.

Wszystko pięknie, tylko jak wcisnąć do M3 coś wielkości szafy przewróconej na bok :)

Pogłówkowałem z żoną i dostałem pomarańczowe światło dla projektu o nazwie Czarna Perła 2.

Dlaczego pomarańczowe a nie zielone, już wyjaśniam, technicznie mogę realizować od razu, niestety mamy w tym roku bardzo okrojony budżet z racji urlopu wychowawczego żony. Więc muszę ostro spinać poślady i dorabiać zleceniami dodatkowymi, bo to co z pensji nie może być użyte na poczet projektu.

Tyle może wstępu, o sobie nie piszę, znamy się na forum od Października 2015, więc przechodzę do konkretów.


Wymiary - 170x58x50@12mm

Filtracja - kaseciak@DCT4000 - bez zmian, bo ta sama wysokość baniaka

Wystrój - może za wcześnie na planowanie, na pewno zostają te same skały

Obsada - na pewno na początku ta sama, może 4 gatunek pasujący do obecnych urwipołci

Szafka - nowa, właściwie taka sama, tylko że na 10 nogach a nie na 6 jak obecnie*

Pokrywa - Całkowicie nowa, DIY, jeszcze nie wiem jak się za nią zabrać ale wierzę w siebie

Oświetlenie - Jakoś zintegrowane z pokrywą, na pewno moduły LED ze sterownikiem LedDimmer 2.


Na chwilę obecną mam przygotowany projekt szafki z płyty o grubości 2,5cm.

Mam też kilka pytań.


Czy taki rozkład nóg jak w projekcie będzie ok ? to będzie jakieś 700kg rozłożone na 10 nóg, czyli około 70kg na nogę. W zasadzie nie martwię się o nogi tylko o konstrukcję szafki. W obecnym kształcie najlepiej pasuje do kanapy. dwie dolne prawe komory są schowane za bokiem kanapy, a reszta pełni rolę dekoracyjną jako wnęki na drobiazgi.


Drugie pytanie to nośność stropów w bloku z tak zwanej wielkiej płyty, myślę że te 700kg to nic wielkiego dla stropu, akwarium stoi w rogu ścian nośnych.


26461409681_64d2c8e2d9_o.jpg


Projekt jest we wczesnej fazie obmyślania, ale należę do osób, które raczej doprowadzają większość spraw do końca :)


pozdrawiam

Plezi

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie urosło do 10.

Post był przygotowywany kilka dni temu :)a projekt kończyłem jeszcze dziś.

Dziś wstępnie też przedzwoniłem do kilku specy od klejenia.

Będzie 10, czyli po ~70kg na nogę. Chyba będzie spoko, szafka z porządnej płyty, pełne plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz przemyślane, poukładane... także tylko startować. Na wielkiej płycie może stać czołg i nic się nie będzie działo :D 10 nóżek to wg. mnie o 4 za dużo... Na imprezie na 1m2 tańczysz w 6 osób w kółku, skacząc i do sąsiada nie wpadasz, aa....powinno tak być wg. straszaków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do planów budynku? Może ma administrator? W rogu dwóch ścian nośnych to tonę w ciemno mógłbyś stawiać. Ja u siebie w domu gdzie stropy lali"chłopaki spod monopolowego" i wszystko się telepie jak się chodzi planuję w dalekiej przyszłości(pierw muszę ogarnąć to co mam) postawić 500~700L i to prawdopodobnie przy jednej ścianie nośnej. Trzymam kciuki za Twój projekt!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem nieco wcześniej o zamiarze Czarnej Perły 2 więc miałem czas przemyśleć temat.


Ja bym utrzymał ten czarny wystrój. tylko dokupić trochę tego czarnego piasku i kamieni do tła - koszt niewielki.

Teraz widać jedną z wielu zalet kaseciaka :D - przekładasz z 280l do 500l czy nawet 1000l i tylko DCT dasz o 1-2 biegi wyżej.:D ewentualnie z 0,5l złoża biologii dołożysz.

Co do wytrzymałości stropów i nóżek to spoko wytrzyma nawet na 6 nóżkach.


Zasadniczy koszt to będzie nowe szkiełko i szafka no ale tego już nie da się ominąć.


Reszta pomysłów bardzo mi się podobała od samego początku.


Co do przekładki to jak pH wody w baniaku i kranówy różni się do 0,2 a temperatura wody będzie taka sama to wpuszczaj ryby do 500l czystej kranówy od razu.


będę kibicował bo sam znasz i moje zamiary:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.