Skocz do zawartości

Obsada 260L - Saulosi + Hara + ???


Lee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Akwarium 260l, 120*40*55cm.


Trzon mojej obsady już wybrany:

1. Cynotilapia sp. hara Gallireya Reef

2. Pseudotropheus Saulosi


Zaproponujcie co dodać jako 3ci gatunek, żeby było zgodnie z dietą?


Ile ryb kupić jeśli:

1. Saulosi w rozmiarach 4-6cm, umożliwiających ponoć wstępne rozróżnienie samców - czy 2+6 na początek będzie ok? Może więcej gdyby okazało się, że wybarwią się kolejne samce?

2. Hara w rozmiarach 4-5cm, ponoć nie umożliwia rozróżnienia płci - czy 6 szt wystarczy do utworzenia docelowego haremu 1+2/3?

3. ???


Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!


Posiadam podobne akwarium do Twojego.


Obsadę którą zaproponowali mi koledzy z forum to:

1. Cynotilapia sp. hara Gallireya Reef (mam 10szt. 4-6cm)

2. Pseudotropheus Saulosi (mam 12szt. 3-5cm)

3. Iodotropheus sprengerae (mam 12szt. 2-4cm)


Dietą się zgadzają, póki co walk między gatunkami nie ma, a w swoich gatunkach też już się wyłoniły jednostki dominujące i jest spokój.


Z redukcją do haremów czekam jeszcze aż podrosną żeby mieć pewność.

U mnie tylko po jednym samcu Saulosi widać na pewno że to będzie samiec, dwóch pozostałych kandydatów mimo takiego samego rozmiaru pozostaje brudno :) żółta.

Moja największa Hara ma 6cm, a i tak ciężko mi określić czy to będzie samiec czy samica.

Po redukcji chciałbym zostawić 2+6 z każdego gatunku ale zastanawiam się czy to nie za dużo.


Nie wiem czy Sprengerae będzie ci odpowiadał kolorystycznie jeśli nie to napewno koledzy doradzą Ci coś innego, mi pasuje taka obsada i jestem zadowolony. :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek - nie będę tworzył nowego, gdyż mam podobne akwarium, jeśli chodzi o długość oczywiście - 120x50x55.


Chcę się zdecydować na obsadę zaproponowaną przez marek_z_81, czyli:

P.Saulosi;

Iodotropheus sprengerae;

Cynotilapia hara gallireya reef.


Zastanawiam się tylko ile sztuk i w jakiej konfiguracji powinienem zakupić na początek i ile rybek powinno zostać po redukcji obsady.


Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek - nie będę tworzył nowego, gdyż mam podobne akwarium, jeśli chodzi o długość oczywiście - 120x50x55.


Chcę się zdecydować na obsadę zaproponowaną przez marek_z_81, czyli:

P.Saulosi;

Iodotropheus sprengerae;

Cynotilapia hara gallireya reef.


Zastanawiam się tylko ile sztuk i w jakiej konfiguracji powinienem zakupić na początek i ile rybek powinno zostać po redukcji obsady.


Pozdrawiam

Paweł


Zapewne będziesz kupował maluszki,to zakup sobie po 10szt z każdego gatunku...

Potem zredukujesz nadmiar samców itd...Obsady dałbym w układzie 1+4 w każdym gatunku..

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będziesz kupował maluszki,to zakup sobie po 10szt z każdego gatunku...

Potem zredukujesz nadmiar samców itd...Obsady dałbym w układzie 1+4 w każdym gatunku..



Dzięki za pomoc.


A jak bym podmienił:

Cynotilapia hara gallireya reef na Cynotilapia afra cobwe? Niestety źródło z którego planuję zakupić rybki nie ma Hary :-(.


Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.