Skocz do zawartości

Tło ze szmatek kuchennych i CX kolegi barcida


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytałem;) Do tego postu też się odniosłem w sprawie zmiany PH przez CX5.

Bardzo mi się podobają zarówno Twoje kamulce jak i Sir_Yaro, jednak ja chcę zrobić tak jakby fragmenty tła w stylu AFSTYLE i Barcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odworować kawałek faktury kamienia i odciskać na tym co robisz. PH zmienia się tylko na początku po dokładnym odmoczeniu nie ma wpływu na wodę w akwarium.

Ps. Zarówno formę jak i gotowe odlewy możesz ciąć i tworzyć dowolne moduły np. Osłonę filtra.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

 

W temacie ucichło, ja też przez długi czas głosu nie dawałem, bo i czasu mało i chęci niewiele więcej. W końcu po sezonie wakacyjnym poczyniłem tło do mojego akwarium CA (wymiary 95 x 45 cm). Technika działania dokładnie taka sama jak opisana w poście nr 1, z tym, że tym razem odpuściłem pianę montażową, bo samo tło waży około 3 kg. Tym razem do zrobienia formy posłużyłem się jedynie pogiętymi w odpowiedni sposób papierami (wypukłości, wklęśnięcia).  Na całość weszło około 5 kg betonu (było dużo rycia, szlifowania, zdzierania i stąd dużo odpadu). Do wzmocnienia najbardziej narażonych na spękanie elementów użyłem siatki na ziemniaki :) Etapy pracy przedstawiam poniżej na zdjęciach.

 

Przeglądnąłem również temat http://forum.klub-malawi.pl/moduly-skalki-diy-t20544.html . Muszę przyznać, że Wasze moduły robią wrażenie. Kolega Troad, szacunek za wytrwałość. Technika odlewów jest o tyle lepsza, że można dokładnie odwzorować konkretny kamień czy korzeń i to jest super, ale wychodząc z założenia, że koszty mają być minimalne, szmatki też dają radę. A poza tym można poczuć się trochę jak Bernini :lol:1a.jpg2.jpg1.jpg2a.jpg3.jpg5.jpg6.jpg

 W akwarium prezentuje się nieco inaczej niż na sucho. Woda, oświetlenie powodują, że kolory wyglądają nieco inaczej.tło ca.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez barcid
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcid po prostu super! Jesteś w tym rewelacyjny! Aranżacje baniaków masz z najwyższej półki.
Spróbowałem Twojej techniki i wiem że nie jest to łatwe. Ty właśnie masz kunszt rzeźbiarski oraz zmysł estetyczny więc możesz się poczuć jak barokowy artysta. Zazdroszczę i podziwiam :)
Na moim przykładzie widać że wytrwałość to nie wszystko.
Jak się ogarnę z kilkoma sprawami to wrócę do tematu, zwracając większą uwagę na aranżację akwarium, bo jak słusznie koledzy zauważyli nie wyszło mi to najlepiej.
Jeszcze raz gratulacje i pełen podziw.
A tak przy okazji.
Widziałem że pozbywasz się Mdok i reszty obsady.
Szykuje się jakiś nowy projekt Twojego Malawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam problemy z postami. W poprzednim nie umiałem w odpowiedniej kolejności załączyć zdjęć, teraz jak klikam na "dodaj odpowiedź" pojawia mi się poprzednio napisany post. Muszę go usunąć, żeby cokolwiek wrzucić. Co robię nie tak?

Wracając do meritum, dzięki za super opinie. Dużo radochy daje myśl, że ludziom się podoba nasza praca.

W planach mam postawienie jeszcze jednego akwarium, na razie waham się czy będzie to Malawi, Tanganika a może Centralna Ameryka. Jakieś tło i kamulce pewnie też wymodzę.  Akwaria roślinne zlikwidowałem z braku czasu, ciągła gonitwa z nożyczkami itp. Czarne wody też poszły niestety (preparowanie twardej wody to zajęcie nader irytujące).

Troad zmiana obsady następuje z przyczyn dosyć przykrych. Mdoki okazały się tyleż piękne, co upierdliwe w obejściu. Najpierw wykończyły samicę Copadichromisa (co prawda była od początku lekkim popychadłem). Potem dostało się Sciaenochromisom, głównie samicy. Następnie został wykończony samiec Aulonocaray Jacobfreibergi. Jeden z samców Mdoki skończył jako chips wyskakując sobie po jednej z bójek na dywanik (nie zdążyłem odratować). W baniaku kipi od testosteronu, 2 samce szaleją samica się nudzi. Z zalotów nici, bo za każdym razem któregoś z zawodników coś tudzież ktoś rozprasza. W związku z powyższym idą w dobre ręce do jednego kolegi z naszego forum. Mam nadzieję, że u niego będzie im lepiej. Do pozostałych gatunków, mam nadzieję dobrać coś odpowiedniego, czas pokaże co. W zależności od obsady baniak pewnie trochę się zmieni:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, barcid napisał:

Mdoki okazały się tyleż piękne, co upierdliwe w obejściu.

Miałeś trochę za małe (130cm) akwarium.

Odnośnie tła - 

1 godzinę temu, spiochu napisał:

Ach, czemu mi brakuje takiego talentu? :(

Nic dodać, nic ująć - BOMBA !!!!

W żadnym innym biotopie (poza Malawi) Twoje zdolności nie będą tak cenne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.