Skocz do zawartości

Nowe 300L z okolic Płocka


Rekomendowane odpowiedzi

Przewiesiłem jeden obraz, w jego miejsce powiesiłem zegar i znalazło się miejsce na szafkę o wysokości 70


...wg mnie 70 cm ( wysokość szafki) jest w sam raz. Bo do tej wysokości dodaj wysokość akwa i wtedy będziesz wiedział czy swobodnie rękoma dosięgniesz dna w razie jakiś "prać domowych" w zbiorniku. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę walory estetyczne. 80 cm to już może być mało wygodne. Ale to już sam oceń. Ja mam szafkę wys. 70 cm plus 50 cm wysokości akwa i dla mnie to jest ok. Pomierz, zrób małą wizualizację i podejmiesz decyzję.

-- dołączony post:

Ja popełniłem ten błąd bo mam dostęp z obu stron baniaka i zobacz jak widać z boku przez 150cm ale tylko 45cm szerokości - chyba jak zamawiałem baniak to miałem pomroczność jasną


...trochę nie na temat ale podoba mi się Twoje akwa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Oj się porobiło, miało być tak prosto a widzę że jednak tak nie będzie... Jak to mówią czym dalej w las tym więcej drzew :) Czy dłużej czytam forum, Wasze rady i komentarze tym więcej pojawia się pytań i niewiadomych. Za wszystkie oczywiście bardzo dziękuję i proszę o więcej :)


Aż się prosi przesunąć kanapę ... Nie da się o te kilka cm ? Różnica w długości zbiornika nawet o 10 cm jest bardzo duża

Niestety nie da się przesunąć kanapy ale pozostaje jeszcze mała rezerwa w głębokości akwarium :)


Fajnie że jesteś otwarty na zmiany koncepcji.

Jeśli mogę wrzucić swoje trzy grosze



Pewnie, że jestem otwarty. Planuję dopiero baniaczek a na tym etapie czym więcej się wyjaśni, czy więcej znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania tym później będę bardziej zadowolony z efektu końcowego :)


1/ z długością 120cm nie polecisz więcej ale ta kanapa narzuca jak szerokie może być akwarium zauważ że wtedy osoba siedząca na kanapie może mając odpowiednio szeroki widok patrzeć z boku. Dla ryb liczy się powierzchnia dna więc jak na moje oko 120x80cm.


Przyznam, że udało Ci się zasiać ziarnko niepewności :) Przy porannej kawie z żoną delikatnie poruszyłem temat powiększenia akwarium, w końcu liczy się powierzchnia dna ;) Miałem na celu wynegocjowanie wymiary 120x60 a o dziwo... żona wzięła miarkę i zapytała czemu nie 120x80? Zamurowało mnie, szkoda że nie nagrałem tego ale czym prędzej popędziłem do komputera i wysłałem zapytanie do Przemka o koszty baniaka 120x80x50 z frontem i bokami OW.


Jak zdecydowałeś że kaseciak

Pytanie czy kaseciak z DCT-4000 poradzi sobie z pojemnością 480l?


...bo ciężko wyglądająca szafka nie jest potrzebna.

Wystarczy taki stolik metalowy malowany proszkowo wysokości 60cm ... w kolorze dobranym do wystroju pomieszczenia u ciebie ja widzę np metaliczny RAL 7016 pasujący do podłogi pod akwarium i kanapy...



Zastanawiam się ile masz jeszcze ukrytych talentów :) Pomysł oczywiście dobry, blat grubości 36 mm na pięciu nogach. Czy może dla pewności dołożyć 6 nogę z przodu? Estetyka w takim przypadku spadnie ale stabilicacja powinna być lepsza. Czy w Twoim przypadku pod blatem jest jakaś dodatkowa konstrukcja łącząca nogi?


Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miałem na celu wynegocjowanie wymiary 120x60 a o dziwo... żona wzięła miarkę i zapytała czemu nie 120x80? Zamurowało mnie, szkoda że nie nagrałem tego ale czym prędzej popędziłem do komputera i wysłałem zapytanie do Przemka o koszty baniaka 120x80x50 z frontem i bokami OW.



Pytanie czy kaseciak z DCT-4000 poradzi sobie z pojemnością 480l?




Zastanawiam się ile masz jeszcze ukrytych talentów :) Pomysł oczywiście dobry, blat grubości 36 mm na pięciu nogach. Czy może dla pewności dołożyć 6 nogę z przodu? Estetyka w takim przypadku spadnie ale stabilizacja powinna być lepsza. Czy w Twoim przypadku pod blatem jest jakaś dodatkowa konstrukcja łącząca nogi?




No sam widzisz że z fotki wymiaruję baniak :D a co do moich talentów to bym wynegocjował z twoją żoną 120x80x65h:D więc zupełnie żle pytasz Przemka o cenę baniaka. Nawet nie użyłeś argumentu że pod akwarium podłogę będzie można odkurzać i umyć - masz pojęcie jakie to ważne dla kobiety - od razu masz zgodę na h =70cm:D

Nie mam nic do Przemka poza tym że nie odpowiada na zapytania ale ponieważ tak samo daleko z Marek k/Wwy do Płocka jak ze Szczecina do Płocka a może bliżej cena oraz na pewno kontakt mogą być lepsze to spróbuj i zadzwoń w poniedziałek po 10 a będziesz miał ofertę od razu

227445960 z p Tomkiem i pytaj o 120x80x65h front i boki OW .:D silikon bezbarwny i tylko wzmocnienia wzdłużne z zawiezieniem do Płocka i wniesieniem na taki stolik:D .

Oni też potrafią zrobić baniak perfekcyjnie jak Przemek. Wiem bo Przemek milczał więc mam ich - bez najmniejszych uwag z mojej strony.


Co do DCT4000 to takie 400l on ogarnia na 1 biegu. Ten :D twój 600l na 2 biegu.:D :D :D no po karmieniu przez chwilę na 3 biegu.

i tak sam dojdziesz że po przeciwnej stronie potrzebny będzie RW8 i to już wszystko z filtracją kaseciakiem.


Jak wejdziesz w moje zdjęcia na fotosiku to znajdziesz jak się rozwijała koncepcja stolików od takich na 6 nogach i to co wkleiłem to wynik doświadczeń, estetyki i stabilności .

Blat też jest metalowy z blachy stalowej 2mm ale zagięte brzegi dwukrotnie pod spód o zespawane na płycie traserskiej w tak wykonanym blacie oczywiście pod spodem ale nie widoczne są dwa na krzyż profile kwadratowe przyspawane do blatu oraz do 4 nóg. Piąta noga jest tylko z powodu wytrzymałości regulowanych stopek ale chyba nawet i tak jest zbędna. Można na tym posadzić słonia z cyrku.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podrzucić linka do tego patentu, bo nie mogę znaleźć, a i może dla Maćka się przyda;).


to nie tu taki temat.

Onegdaj wychylił się z tym patentem kolega barcid z Muszyny i dostałem od niego na pw dokładną instrukcję co i jak czyli know how.

Jak się zgodzi to sam otworzy i opisze ten temat albo mnie pozwoli lub nie:D

W oparciu o jego doświadczenia ze ściereczkami i CX robię własną koncepcję połączenia kaseciaka narożnego z tłem z pcv 3 jako jedność i oblepione takim ściereczkami.

To na pewno pokażę jak skończę i w szczegółach. A jak wyjdzie nie ładne to zacznę od początku.:D :D


natchnienie obaj czerpiemy z tego https://www.afstyle.eu/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Nie mam nic do Przemka poza tym że nie odpowiada na zapytania ale ponieważ tak samo daleko z Marek k/Wwy do Płocka jak ze Szczecina do Płocka a może bliżej cena oraz na pewno kontakt mogą być lepsze to spróbuj i zadzwoń w poniedziałek po 10 a będziesz miał ofertę od razu

227445960 z p Tomkiem i pytaj o 120x80x65h front i boki OW . silikon bezbarwny i tylko wzmocnienia wzdłużne z zawiezieniem do Płocka i wniesieniem na taki stolik .

Oni też potrafią zrobić baniak perfekcyjnie jak Przemek. Wiem bo Przemek milczał więc mam ich - bez najmniejszych uwag z mojej strony.



Dziękuję bardzo za namiary na p. Tomka i podpowiedzi techniczne. Zadzwonię jutro z całą pewnością i porozmawiam. A z Marek do Płocka rzut beretem :)


...żona niech myśli o tym co podała a Ty już kombinuj większe.


Mam jeszcze dwa miejsca 150x80 i 190x90 ale boję proponować żonie zmianę miejsca usytowania akwarium :) Przyznam, że planowałem 100x40x50, potem 120x50x50, teraz 120x80x60 a skoro apetyt rośnie w miarę jedzenia obawiam się co będzie dalej :)


Blat też jest metalowy z blachy stalowej 2mm ale zagięte brzegi dwukrotnie pod spód o zespawane na płycie traserskiej w tak wykonanym blacie oczywiście pod spodem ale nie widoczne są dwa na krzyż profile kwadratowe przyspawane do blatu oraz do 4 nóg. Piąta noga jest tylko z powodu wytrzymałości regulowanych stopek ale chyba nawet i tak jest zbędna. Można na tym posadzić słonia z cyrku.


Pokombinuję z blatem 2x36mm i przykręconym pod spodem krzyżakiem na 4 łapach.


natchnienie obaj czerpiemy z tego https://www.afstyle.eu/

Ładnie do wszystko wygląda.


Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.