Jump to content

Filtr węglowy kranówa


Wiki
 Share

Recommended Posts

Witam.

Nie mam pojęcia gdzie to wrzucić więc w razie "W" proszę o przeniesienie w odpowiedni dział.

Czy da się zakupić w całości sam korpus 10" lub 20" z wkładem węglowym, od razu pojedyńczy itd.

Bo nie wiem czy oddzielnie brać, znaczy nie umiem dobrać odpowiedniego korpusa do wkładu węglowego.

Chciałbym przepuszczać przez niego kranówkę do akwarium na podmiany itd.

Ktoś na forum wrzucał tu kiedyś korpusy 10" z jakiegoś sklepu po mega fajnej cenie, za grosze były, na pewno taniej jak te 30zł za korpus z allegro.

Wziąłbym wtedy korpus z węglem i jeden dla złoża filtracyjnego do akwa.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

FILTR WODY korpus 10 cal filtra wody gwint 3/4 cal (5574482694) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img04.allegroimg.pl/photos/400x300/55/74/48/26/5574482694@@AMEPARAM@@04@@AMEPARAM@@55/74/48/26@@AMEPARAM@@5574482694-- dołączony post:

FILTR WODY wkład 10" sedymentacyjno - węglowy (6095135764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img12.allegroimg.pl/photos/400x300/60/95/13/57/6095135764@@AMEPARAM@@12@@AMEPARAM@@60/95/13/57@@AMEPARAM@@6095135764tu masz wkład sedymentacyjno - węglowy. Jest o tyle lepszy od węglowego (spiekanego aktywowanego) bo oprócz uzdatniania czyści też mechanicznie. Starcza na 4 000 litrów lub 6 miesiecy. W Leroy Merlin są takie same od tego samego producenta ale trochę droższe.

On jest idealny do tego korpusu co wyżej.

-- dołączony post:

FILTR WKŁAD BLOK WĘGLOWY OSMOZA NAJTANIEJ 230 (6076418563) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/60/76/41/85/6076418563@@AMEPARAM@@08@@AMEPARAM@@60/76/41/85@@AMEPARAM@@6076418563A to jest to o co pytałeś. Też jest w Leroy Merlin i chyba po 17 zł. Starcza na 10 000 litrów lub 6 miesięcy. Sprawdzaliśmy z Mortisem i okazuje się ,że są od tego samego producenta

co te same sprzedawane w Leroy Merlin tylko nie są pakowane w kartony. Dlatego Karol kupił sobie chyba trzy na zapas.

-- dołączony post:

..ja obecnie używam ten drugi. On tez idealnie pasuje do pokazanego korpusu.
 • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

O to to. Dokładnie o to chodziło.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie, nikt nie pisze o przepływie przez węgiel.

W opisie jest np. Max 6l/min. Tylko wtedy wydajność oczyszczania jest chyba mniejsza jak np. 1l/min.

Więc puszczacie na to pełna moc czy jakoś bardziej trzeba to skonfigurować.

Wiadomo w całym filtrze RO jest membrana j przepływ jest litr czy kilka na godzinę i wtedy węgiel ma dłuższy czas styku z wodą.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Więc puszczacie na to pełna moc czy jakoś bardziej trzeba to skonfigurować.


...ja puszczam na pełną moc wody spod baterii. Nie będę wlewał pół dnia wody do akwa:) U mnie to jest ok 12 l/min.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra to już nie mam pytań :P skoro się sprawdza to spróbuje podobnie u siebie - u mnie dużego ciśnienia nie ma bo kamienica... Do RO musiałem boosta dokupić bo ledwie co kapało gdzie u innych te krople szybciej leciały.


To dziękuje Andrzeju za pomoc. Teraz tylko poczekam na paczki i wsio.

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Ja natomiast leję bardzo wolno, około litra na minutę, przecież nie trzymam w ręce tego węża nad baniakiem, woda się napuszcza a ja się zajmuję innymi czynnościami, tylko trzeba być czujnym żeby się nie zorientować o przelaniu jak już się robi mokro w skarpety :)

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Ja natomiast leję bardzo wolno, około litra na minutę, przecież nie trzymam w ręce tego węża nad baniakiem, woda się napuszcza a ja się zajmuję innymi czynnościami,


...ja rozumiem ,że dbasz o wodę i słusznie. Ale gdybym miał tak pomału wlewać to wolałbym "wiaderkowanie". Przy małej ilości wody wiele czasu to nie zajmuje..ale przy dużej np 100 litrów podmienianej wody to jest prawie 2 godziny wlewania.. No to ja nie będę niewolnikiem prac akwariowych:)

Link to comment
Share on other sites

Pleziorro

Mam nadzieję, że żona tego nie przeczyta :)

Robię prace przy baniaku, czyszczę gąbkę, zlewam wodę, potem to samo w drugim małym, rozkładam węże i odpalam kranówę na wolne ciurkanie, woda się nalewa a ja mam czas przed kompem :) bo oficjalnie to zajmuję się baniakiem. Normalnie jak siądę do kompa, to dziwnym trafem zaraz jestem potrzebny :)

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
. Normalnie jak siądę do kompa, to dziwnym trafem zaraz jestem potrzebny


...po prostu życie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.