Skocz do zawartości

różowo-fioletowy glon na filtrze


arekkowal666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. mam pytanko odnośnie glonów które zaatakowały mój filtr mechaniczny, a mianowicie gąbkę. dodam tylko ze gąbka co tydzień jest czyszczona wraz z podmianką wody. Nawet już pod gorącą wodą z kranu próbowałem się tego pozbyć a i to nie pomogło.

wie ktoś czy to szkodliwe dla podopiecznych i jak się tego pozbyć? może roztwór z carbo pomoże?

post-15242-14695728305455_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. mam pytanko odnośnie glonów które zaatakowały mój filtr mechaniczny, a mianowicie gąbkę. dodam tylko ze gąbka co tydzień jest czyszczona wraz z podmianką wody. Nawet już pod gorącą wodą z kranu próbowałem się tego pozbyć a i to nie pomogło.

wie ktoś czy to szkodliwe dla podopiecznych i jak się tego pozbyć? może roztwór z carbo pomoże?



To jest piękne i nikt takich nie ma w Malawi - mam taką samą gąbkę nówkę - machniom:D masz na jakiś czas temat załatwiony:D


Andrzej chyba ma rację ale nasi morscy milczą a to tylko w słonej wodzie pojawiają się glony wapienne i właśnie są różowo-fioletowe.


Tam jest to na porządku dziennym bo oni robią cuda by mieć rozpuszczony wapień na budowę koralików więc coś ponad 400mg/l Ca utrzymują.

Pierwsza wiadomość Arku że to zupełnie nie szkodliwe glony poza fantastycznym wyglądem nie szkodzą rybom - możesz polubić wtedy najprościej temat się rozwiąże.:D


Próbowałem poszperać i dociec jaka jest ta kranówa w Koninie i ile ma Ca ale podają tylko wybrane parametry i one mnie już zaskoczyły.

pH 7,6 ale przewodność aż 832 uS/cm więc 1,5 raza więcej niż w jeziorze Tanganika i

4 x więcej niż w Malawi. a GH -15 dH.

Wnioskuję więc że twoja kranówa jest mocno zmineralizowana prawdopodobnie z dużą zawartością wapnia Ca.

Ciekawe co też masz powsadzane w filtracji - czyżby grys koralowy na full , piasek wapienny lub koralowy .

Jak zadzwonisz do laboratorium wodociągów powinni ci podać poziomy i czym ta woda jest zmineralizowana.

Nie wiem jak lejesz wodę w podmiankach czy na ryzyk fizyk bo wodociąg chloruje gazowym chlorem - może tak lać przez węgiel oraz jakieś złoże zmiękczające kranówę czyli podmieniające jony wapnia na jony sodu ale to już dogadamy po rozpoznaniu tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi. tak to prawda - jestem z konina ale od 7lat mieszkam w UK a tu kontakt z moimi wodociągami jest naprawdę żałosny... we filtrze jest około 2kg grysu koralowego :-)

skoro nie są to szkodliwe glony to szkoda ze nie są na kamieniach... szkoda ze porastają gąbkę i pewnie tez cos blokują przepływ mechanika. kupie nowa gąbkę. pozdrawiam.

temat uznaje za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

luk patrzę na te nie ostre zdjęcia i odczuwam tak jakbyś nas olewał:(

Założyłeś temat "czy to są sinice" miesiąc temu tam prosiliśmy byś nie podawał nam wyników testów Zooleka i zmierzył wszystko łącznie z PO4 JBLem.

totalna olewka.


Za to podkleiłeś się do tematu Anglika:D i myślisz że masz glony wapienne.:?:


Nie spotkałem glonów wapiennych w słodkiej wodzie i to pisałem a ty się łudzisz co masz?


Moim zdaniem na piasku i kamieniach sinice zasiedziałe i jak byki.

Jak spytasz co robić nie podając pełnych wyników JBLem - to zaduszę:D


Nie wiem gdzie mieszkasz w Rybniku ale wodę masz wozić do baniaka z


wodomatu:confused: ( Ślązacy - czy to taki bankomat co zamiast kasiory wylewa wodę?? bo pierwsze słyszę że do tego aż doszło ale się nie dziwię przecie to Śląsk :confused: )

wodomat:D jest na ul Skłodowskiej a nie wolno ci mieszkać ani pobierać wody z ul Chrobrego:D o Nowinach i Chwałęcicach milczą i nie mierzą - chyba jeszcze gorzej??


http://www.pwik-rybnik.pl/laboratorium.html


straszna rozpierducha z tą wodą w Rybniku czuję że totalna porażka z NO3 w jednym kranie NO3 - 30ppm a w wodomacie NO3 -9 ppm.


wróć ty do swojego tematu wklej choć jedno ostre zdjęcie tego piasku z sinicami i pogadamy perfektem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to nie są since, a brunatnice raczej.


Brunatnice jak się patrzy. Do różowo-fioletowych glonów wapiennych to mu daleko.

Poza tym nie wiem jaki jest sens wklejać do tego tematu zdjęcia z brunatnicami.

Prędzej mogą być to okrzemki, które zaczynają porastać zielonym glonem (kiedyś też tak miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.