Jump to content

650l + nowy projekt- 1150l

borutan23
 Share

Recommended Posts

borutan23

Witam wszystkich mam na imię Mariusz. Jestem na forum już jakiś czas ale jako anonim, więc chciałem to zmienić. Czytam i przyswajam wiedzę analizując różne wątki i przyszedł czas żeby przedstawić mój obecny zbiornik oraz nowy projekt.

Zaczynałem mając 8 lat od słoików, później były akwaria ramowe i kit który wiecznie przepuszczał... Aż w końcu powstało moje pierwsze akwarium z biotopem Malawi 650l które udało mi się uruchomić bez niepotrzebnych problemów i rozczarowań a to między innymi dzięki Wam za co serdecznie dziękuję.

Obecne akwarium jest dosyć nietypowe bo ma wymiary 132cm x 70cm x 70cm – plan był taki żeby było zabudowane frontami lakierowanymi do sufitu ale nie zrobiłem tego od razu i do dzisiaj stoi nie zabudowane- nie wygląda to za ciekawie.

Zastosowałem filtrację narurową oraz sump. Sump to typowy biolog z automatyczną podmianką i odpływem do kanalizacji. Narurowiec jako mechanik + denitryfikacja (purigen). Moja praca ogranicza się do czyszczenia szyb co 3 tygodnie i zmiany wkładów – od jakiegoś czasu stosuję patent STANA z watoliną- sprawdza się świetnie. Oświetlenie 2 x halogen led -oświetla tylko przednią część zbiornika. Niestety nie jestem dobrym fotografem więc na zdjęciach nie wygląda to zbyt ciekawie- dołączę później, ogarniam temat.

Obsada :

-Melanochromis Johannii

-Melanochromis Joanjohnsonae

-Pseudotropheus Elongatus Mphanga

-Pseudotropheus tropheops chilumba gold

Nowy projekt to 300cm x 60cm x64cm – już się rodzi w Szczecinie u Przemka. Filtracja będzie dokładnie ta sama tylko pompy będą silniejsze 25/60 (teraz są 25/40) oraz dojdzie cyrkulator Jebao RW-15. Oświetlenie ledowe – moduły Samsunga+ sterownik -czekam na nową wersję.

To na razie tyle, na pewno będę informował jak idą prace nad nowym projektem.

-- dołączony post:

1_foto-5.jpg[/img]

Nieźle. Kibicuję. Temat widzę masz już przemyślany.

Też aktualnie jestem w trakcie zakładania akwarium. Z tą różnicą, że ja wciąż czekam na odpowiedź Przemka... ależ jestem cierpliwy.

borutan23

Masz rację. Kontakt z Przemkiem to nie jest prosta sprawa :) , ale uważam że warto poczekać. Pierwsze akwarium też tam zamówiłem i jakość to pierwsza klasa. A wracając do nowego projektu zastanawiam się czy nie zmienić obsady na non mbuna...

-- dołączony post:

Poniżej kilka fotek młodzieży:

https://zapodaj.net/367fcca5922d6.jpg.html

https://zapodaj.net/2e87967aa4181.jpg.html

https://zapodaj.net/18eacb42aea52.jpg.html

przemek wieczorek
Nieźle. Kibicuję. Temat widzę masz już przemyślany.

Też aktualnie jestem w trakcie zakładania akwarium. Z tą różnicą, że ja wciąż czekam na odpowiedź Przemka... ależ jestem cierpliwy.

Jak czeka to się zawsze doczeka :)