Skocz do zawartości

Filtracja do 150x50x60 widok z 3 stron


ciupaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak już pisałem w moim temacie z pierwszym akwa 112l, żona została urobiona na większe akwa i tak powoli przymierzam się do 150x50x60. Akwa stanie w nowobudowanym domu i planujemy je postawić pomiędzy jadalnią a salonem co za tym idzie będzie oglądane z 3 stron, cos w tym stylu:

http://quchnie.eu/wp-content/plugins/timthumb.php?src=/wp-content/uploads/2014/12/akwarium3.jpg&w=600


Jaką filtracje proponujecie? Wiadomo , nie chciałbym aby coś szpeciło ładny widok na rybki :)

Może jakiś kaseciak na krótszym boku tym przy ścianie ?


Z góry dzięki za wszystkie rady.


PS. Czy robienie odpływu do kanalizacji i zasilania wody w tym miejscu ma sens (na pewno chciałbym mieć purolite aby zmniejszyć częstotliwość podmian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakis pomysł, ale nie wiem czy dam radę wydłuzyć aż o 30 cm. Salon w tym miejscu ma 4,25 szerokości i jak zabiorę z tego 1,80 to mi zostanie raptem 2,5 metra na przejście. Może z 10-15 to maks. czy kaseciak do takiego akwa musi być taki "gruby" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zostanie raptem 2,5 metra na przejście.

sorry za ot, ale tak mnie rozbawiłeś, że aż się oplułem :D śmiało będziesz mógł przejść z rozłożonymi ramionami ;)

Może pomyśl nad nowym miejscem nad akwarium, mniej "kolizyjnym" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sump wcale nie jest skomplikowany. Zamawiając szkło otwory zrobi Ci szklarz (komin). Ewentualnie możesz dać pudełko przelewowe. Sump jest bardzo prosty, to co pompa wpompuję na górę, grawitacyjnie spada na dól i tak w kółko. Zrobisz jak ze chcesz, ale ja teraz sumpa nie zamienię na żadną inna filtrację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie na takie usytuowanie akwarium uśmiecha się inne rozwiązanie:D widziałem takie ogromne morskie stojące po środku pomieszczenia z rekinem w środku i no wiecie co ja mogę polecić.:-D tam stał po środku wielki czarny panel morski :D

Kaseciak to idealne rozwiązanie dla akwarium oglądane z dwu stron a nawet z 4 stron na środku pomieszczenia czy będące oddzieleniem optycznym dwu pomieszczeń - tu jadalni i salonu. Nawet tej szafki nie wymaga bo pod akwarium nie ma żadnego sprzętu a woda nie opuszcza szkiełka.

Jeśli pójdziecie w obudowany stelaż to macie ogromną szafkę na domowe wyposażenie np serwis naczyń od strony jadalni a i maleńką półkę na akwarystyczne klamoty -jeśli tak jak ja zrobiłem czyli elegancki metalowy stolik pod akwarium to nawet podłogę widać między jadalnią a salonem i akwarium jakby wisi nad podłogą tylko optycznie je rozdzielając.


Akwarium z widokiem z 3 stron to idealne rozwiązanie pod kaseciak stojący centralnie po środku lub lepiej zupełnie odsunięty od tego boku który jest przy ścianie:D :D Kaseciak oklejony naturalnym kamieniem takim samym jak reszta kamieni czyli tak jak to zrobił w ostatniej wersji Pleziorro.

Wyjdzie taki duży kamień wystający z wody i tylko szczeliny wlotowe na dole będą jedyną oznaką że to nie jest kamień.


Za takie idealnie płaskie cięte kamienie Plezi płacił jakieś grosze bo to uznawane jest za odpad bezwartościowy. Jak to wygląda to każdy może spojrzeć w temacie Rafała.

Na prawdę trudno zauważyć gdzie ten kaseciak stoi i mimo że jest tuż przed oczyma widza to zlewa to się z pięknymi iglicami które właśnie wstawił.


Oprócz kaseciaka po przeciwnej stronie jeszcze falownik czyli na tej nie widocznej ścianie bocznej i to wsio:D


Przemyśl zwiększenie wymiarów i to wszystkich bo i tak raczej szkiełko trzeba robić na zamówienie i z OW 3 szyby i jako żywy mebel musi być reprezentacyjny.


Wymiary kasety standardowe kaseta jednostronna grubość wewnętrzna 12cm by rura kanalizacyjna 110 wchodziła na kilka bloków w tym jeden z 1l Purolite - jedna gąbka ppi45 x 5cm jako mechanik - 1,5l lawy wulkanicznej jako biologia i pompa Jebao DCT4000 oraz falownik RW8 - to wszystko a woda kryształowy kryształ.


:D :D


Fakt sump to doskonałe rozwiązanie a kaseciak to taki spłaszczony sump wstawiony do akwarium - to po co wylewać wodę kominami pod akwarium - wystarczy wstawić sump do akwarium i wtedy nazywa się kaseciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak się to czyta-to się serce kraje: "przymierzam się do 150x50x60. Akwa stanie w nowo budowanym domu";"to mi zostanie raptem 2,5 metra na przejście":)...Oczywiście to tylko tak z perspektywy czytelnika czyli nas-nie wnikając w inne prywatne aspekty finanse/rodzina/etc.;)...Osobiście proponuję takie cuś!!(sam-gdy będę budował dom-idę właśnie w tą-nie inną opcję!)-Najlepsze co może być to-full automatyczna podmiana wody!!!


Full automatyczna ciągła podmiana wody w akwarium - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za ot, ale tak mnie rozbawiłeś, że aż się oplułem :D śmiało będziesz mógł przejść z rozłożonymi ramionami ;)

Może pomyśl nad nowym miejscem nad akwarium, mniej "kolizyjnym" ?



Wiem, że przejdę, to nie o to chodzi tylko o aspekt wizualny :) Drug aspekt to żona. Po prostu większe nie przejdzie :( Dzieki decco za sugestie obczaje temat Pleziorro. Może faktycznie to śmiesznie brzmi ale nie buduje domu 200m2 tylko mały przytulny domek. Jakbym miał do dyspozycji cale pomieszczenie jak Jurgen to pewnie tez wstawilbym 300 cm dlugie. Niestety "wejdzie" 150 max 160 cm długie. Decco a zrobienie kaseciaka przy ścianie i falownik po drugiej stronie to jest szansa, że to obgoni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.