Jump to content

Moja 240-tka


Bezprym
 Share

Recommended Posts

Bezprym

Przy okazji pisania wątku o rysie: http://forum.klub-malawi.pl/showthread.php?t=27066, postanowiłem zaprezentować mój zbiornik. Dałem nowe tło i kamienie, zbiornik jak na razie stał będzie pusty z racji zbliżającej się komunii mojego dziecka (prośba żony) więc do efektu końcowego nam trochę czasu. Będzie to zupełnie nowy zbiornik z nową obsadą, więc ostateczną formę pokażę później.Oto jak mój zbiornik przedstawia się na dzień dzisiejszy.


79b2e6faffbe26359fd198699bbd7e4b.jpg


Wydaje mi się, że te najmniejsze kamienie są trochę za małe, bo jak przyjdzie piasek(kreisel), to mi je przykryje ale niestety nie mam innych.Brakuje mi też większego kamienia po lewej stronie aczkolwiek ciężko by było go wsadzić. Korci mmnie też by wsadzić na środku jakiś korzeń red moor bo z kamykami by się fajnie komponował. To na razie wszystko wszelkie sugestie mile widziane.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Tak uważasz, to jutro jeszcze ją porozkładam, a co o korzeniu myślisz? Dałbyś jeszcze większe kamienie czy to już zbyteczność by była? Ten mechanik bije mi po oczach.


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

egon44
Dałbyś jeszcze większe kamienie czy to już zbyteczność by była? Ten mechanik bije mi po oczach.

Ja bym dał zamiast tych dwóch kamoli z lewej strony baniaka jeden duży i wyższy,który przy okazji ukrył by tobie tego mechanika...

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

W planie jest dodanie większego kamienia w późniejszym terminie zamiast tego pierwszego z lewej a go planuję przenieść na prawo.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

eljot

Korzonek jakiś możesz dołożyć no i przydałby się jeden większy kamień do przesłonięcia mechanika. Może też być jakiś większy płaski na którym postawisz ten z lewej.

Link to comment
Share on other sites

pozner

Tą środkową formację bym przebudował, rozrzucił. Wygląda trochę sztucznie. Jakimś kamieniem zasłoniłbym grzałkę :) O wysokim kamieniu z lewej napisali koledzy. Czy próbowałeś, jak wygląda ta aranżacja bez tego tła strukturalnego? Coś mi się widzi, że byłoby lepiej. Jakoś mi się gryzie to tło z tymi kamieniami...nie kolorystycznie, tylko strukturalnie.

No i ja bym jeszcze dorzucił kilka kamieni, ale to jest takie moje zboczenie :). Lubię gruzowisko u mbuny.

Link to comment
Share on other sites

Bezprym

Tło jest przyklejone a kamienie wybrałem możliwie jak najbardziej zbliżone do tła, w rzeczywistości są bardziej podobne, mają nawet podobne bruzdy. To tło to wymusiła na mnie żona i pod tym względem jej ustąpiłem, chociaż teraz mam problem z mocowaniem zasysu od kubełka.

Grzałka tak tylko chwilowo leży jak przyjdzie piach to ją lepiej zamaskuję. Kamienie kupywane w Chmielnikach, jak będę miał po drodze to dokupię coś większego chociaż skubańce ciężkie.


Środek poprawiony


12c86ebe44d54220ccd6a46ad0a15da5.jpg


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

...takie ustawienie podoba mi się. Gdyby ten po lewej miał większą podstawę i był stabilniejszy to bym postawił go i całą resztę na piasku. Wiem ,że powinny stać na podkładce..sam mam jako podkładkę PCV i tak zawsze doradzam ale sam mam postawione na piasku:) A to dlatego ,że mam stabilne , nie mam spiętrzonych tak aby zagrażało to bezpieczeństwu ale za to mam super kryjówki po kamieniami wykopane przez pysie. Nie chcę być źle zrozumiany..nie polecam każdemu takich ustawień ale robię je świadomie z zachowaniem bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   SunCalc - sunrise, sunset, shadow length, solar eclipse, sun position, sun phase, sun height, sun calculator, sun movement, map, sunlight phases, elevation, Photovoltaic system, Photovoltaic Tu jest piękne miejsce w necie... i jak wspaniale że mają API, ale będzie zabawy... już mi się podoba. 😍
  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • pulpet
   Podobnie zeznaje mój lokalny kleiciel szkła. Jeżeli bierzesz akwa z jego koroną Alu, może być bez wzmocnień. Jeśli gołe szkło, to bez wzmocnień z pisemnym wyłączeniem 10 letniej gwarancji.  Rozmawiałem.wstepnie o akwarium 220 długim, szkło chyba 12 mm o ile mnie pamięć nie zawodzi.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.