Jump to content

Nowe Szkiełko 200L saulosi i yellow


Michal19796202
 Share

Recommended Posts

Michal19796202

Witam!


Przedstawiam Wam moje szkiełko 200l 100x40x50.

Obsada:

9 sztuk Labidochromis caeruleus

1+2 Pseudotropheus saulosi.

Co do Yellow niestety nie znam proporcji samców do samic, gdyż ciężko poznać (większość młodziki) ewentualnie do korekcji. Podłoże to 26 kg jasnego piasku o bardzo drobnej granulacji. Wystrój to wapień czerwony. Grzałka Aquael 200W.

Parametry wody w normie.

Filtracja:


JBL e901 oraz Aquael Circulator z gąbką 2000l/h który działa na 3/4 mocy bo na full robi wirówkę. Niestety w jednym miejscu, obok jednego z kamieni zbierają mi się odchody rybek. Proszę o opinie, ogólne porady co zmienić co zostawić w akwarium, może coś poprawić.

Nie ukrywam, że jestem początkujący

w temacie malawi.

Link to comment
Share on other sites

egon44
Przedstawiam Wam moje szkiełko 200l 100x40x50.

Siemanko :D

Przydała by się fotka zbiornika,żeby móc ocenić ;) ...Filtracja:


JBL e901 oraz Aquael Circulator z gąbką 2000l/h który działa na 3/4 mocy bo na full robi wirówkę. Niestety w jednym miejscu, obok jednego z kamieni zbierają mi się odchody rybek. Proszę o opinie, ogólne porady co zmienić co zostawić w akwarium, może coś poprawić.


Jak masz ustawione wyloty z filtrów?

Link to comment
Share on other sites

Michal19796202

Hej no właśnie próbowałem wkleić zdjęcia ale moderator nie zatwierdził.

Wylot z biologa wzdłuż tylnej szyby a z mechanika po drugiej stronie w kierunku przedniej na środek

Link to comment
Share on other sites

egon44
Hej no właśnie próbowałem wkleić zdjęcia ale moderator nie zatwierdził.


Przecież można też wrzucać tutaj fotki ;)...

Obok emotikonek z prawej masz załączniki,i tam wrzucaj fotki,które oczywiście muszą być w odpowiednim rozmiarze...

Wylot z biologa wzdłuż tylnej szyby a z mechanika po drugiej stronie w kierunku przedniej na środek

Spróbuj dać wyloty na odwrót,czyli mechanik wzdłuż tylniej szyby,a jego wylot wody skieruj na taflę wody,natomiast wylot z kubełka daj w kierunku przedniej szyby ale w dół ...

Link to comment
Share on other sites

egon44
No niestety jest jakiś problem z wysłaniem

Zmniejsz rozmiar zdjęcia np.w programie Paint...

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Trochę, żółto będzie w akwarium, a Yellow trochę za duży rośnie do Twojego zbiornika.

Link to comment
Share on other sites

Michal19796202

Czy za dużo żółtego to kwestia gustu, Chodziło mi głównie o spokojne gatunki i

raczej nie sprawiające problemów mnie jako początkującemu. A co do wielkości Yellow to podają różne wielkości, wydaje mi się że będzie podobny wielkościowo do Saulosi

-- dołączony post:

Niestety mam problem z dodaniem zdjęć. pliki maja po ok 1MB rozszerzenie JPG a gdy próbuje dodać jako załączniki, program myśli chwilę i pokazuje błąd.

Link to comment
Share on other sites

Mortis
Czy za dużo żółtego to kwestia gustu, Chodziło mi głównie o spokojne gatunki.


Masz rację to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Czy spokojne? To się okaże, bo są to ryby nieobliczalne. Jest mniejsza szansa, że będą agresywne niż typowi roślinożercy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   I oczywiście że chmura rzuca cień i zmienia temp barwową... (18) Timelapse: Rolling clouds above the beach - YouTube pierwszy z brzegu, jest kawałek ziemi po lewej. A gdzie tu stres?:  
  • makok
   Odrobinę wyobraźni. Napisałem że zrobię to dla funu. A może kiedyś "przeleję się" do 3-4 metrów i soft już będzie ready. 
  • triamond
   Krótka myśl co do samego pomysłu. Chmury nie rysują ostrych cieni na wodzie... Duża odległość chmur od wody, różna gęstość dla przenikającego światła, jakaś wielkość kątowa słońca,  rozpraszanie. Na belce 1,6m wyjdzie bardziej symulacja przelatującego ptaka,  co będzie stresować ryby...
  • makok
   Pewnie, ja piszę na codzień w C# .net, czasem pythonie, rzadziej js czy ts, ale wszystkie wchodzą w grę. Albo pyknę C# WinUI dla desktop windows, albo rzucę się na MAUI, bo prędzej czy później i tak będę chciał liznąć.... ale najchętniej to zrobiłbym blazor server onlinowo tylko kuźwa parkowanie tego na Azure kosztuje miesięczny haracz i tak się zastanawiam czy jest sens. Ogólnie odpowiedź brzmi nie wiem jak ale wiem na pewno że w języku C#. Narazie zainstalowałem arduino IDE, udało mi się połaczyć via usb... jak rozpykam wifi to napiszę jakiś szkielet. Badam jak skomunikować arduino z softem zewnętrznym w czasie rzeczywistym. Wolałbym logikę napisać w taki sposób żeby zewnętrzna aplikacja kodowała instrukcje w locie, podczas uploadu, ale zobaczymy w ogóle co jest możliwe. Innymi słowy najpierw w arduino wschody i zachody oraz całe świecenie, na wypadek odłączenia innych urządzeń, potem stopniowo fazy księżyca, a na końcu symulację chmur sterowaną początkowo z zewnątrz, bo jestem pewien że napisanie całości w arduino byłoby pracochłonne dla 48 knałów. Muszę się zastanowić jak to ugryźć. Jeśli chodzi o aplikację to postawię na suwaki bo nie znoszę interfejsów gdzie oczekuje się od usera wpisywania liczb albo wielokrotnego klikania strzałek.   Narazie rozdrażnił mnie fakt, że nie potrafię projektować PCB, bo cała konstrukcja będzie dramatyczna "na kablach".
  • Pikczer
   U mnie też filtry podgrzewają wodę, ale z racji obniżenia temperatury w domu muszę być czujny.  Niedawno pierwszy raz inkubowala samiczka Kadango, wypuściła 1 młode a resztę miała w pyszczku i to co najmniej 10 dni dłużej. Nie jadła ponad miesiąc. Nic jej nie jest.  Samice Aulonocara i Protomelas wypuszczają młode równo i bez kombinacji, około 21 dni. Niektóre samice wypuszczają młode jednego dnia jednocześnie a tu zdążyło mi się ze dwa razy że jakoś cwaniak szybciej się usamodzielnił. Może samica się wystraszyła i przez przypadek młody uciekł a później stwierdziła że to nie jej.  Ważne, żeby ryby były zdrowe:) 
  • KapitanCzysty
   Ciekaw jestem co Ci wyjdzie z tych eksperymentów, fajnie, że realizujesz i testujesz swoje pomysły. Będę śledził. 🙂  Co do ryb to brakuje mi jeszcze ważenia... 😅 😉
  • KapitanCzysty
   To jeden w plusów posiadania mieszkania, przy braku włączonego ogrzewania woda w dużym akwarium nie schodzi poniżej 24, a w kotniku jest o około 0,6-0,8 wyższa. Ciekawe z czego wynika ta różnica? Zwalam to na "winę filtra" który bardziej grzeje wodę niż pompa IBO.  Już się robi ciekawie pod tym względem. 🙂 Ostatecznie odłowiłem inkubującą samicę Hary do kotnika. Zajęło mi to jakieś 80 minut i już traciłem nadzieję. Okazała się bardzo czujna i doskonale znała wszystkie przejścia w skałach. Na szczęście obyło się bez wyciągania kamoli. Trafiła do osobnego zbiornika w 19 dniu inkubacji i podczas przekładania w siatce zauważyłem jednego około centymetrowego cwaniaczka, który szybko trafił z powrotem do pysku mamy jeszcze przed wypłynięciem z siatki. Jednocześnie we wtorek, czyli dzień przed przełożeniem danej samicy zauważyłem, że mam kolejną inbkującą niewiastę i tym razem padło na filigranową samice Perlmutta. Zastanawiające jest to, że nie było  widać jakiegoś większego ruchu w tym temacie. Jeden samiec Beta coś tam machał ogonem, ale sam chyba nie wiedział co robi i do kogo bo wydawało się, że pozuje przez lustrzanym odbiciem. Niestety w piątek rano było już pozamiatane i niedoszła matka pobierała normalnie pokarm. Dzień wcześniej, wieczorem robiłem podmiankę i tutaj dopatrywałbym się powodu takiej sytuacji. Zastanawia mnie jednak obecna sytuacja w kotniku. Z tego co zdążyłem zauważyć z pyska matki zdołał uciec jeden przecinek i stawiam flaszkę, że jest to ten sam, ktorego widziałem w siatce. 😄 Siedzi cały czas w szczelinie między skałami i próbuje się wychylać aby coś dziabnąć, ale jego matka dalej z pełnym pyskiem chce go z powrotem mieć przy sobie. Podpływa co chwilę do tej szczeliny i próbuje go z tamtąd wyciągnąć. CZasami wygląda to tak jakby na niego polowała. Robi to nieustannie. Pytanie moje, jak długo może trwać taka sytuacja? Czemu nie wypuściła pozostałych młodych? Rozkminiam to w ten sposób, że może nie czuje się bezpiecznie i póki jeszcze ma siły trzyma je w tym pysku. Może to taka nadgorliwa sztuka? 🙂 Trochę mnie to martwi, że młode nie mają już co jeść, a jej post trwa już 23 dzień.  
  • aurban6
   Możesz zdradzić jaki masz pomysł na konfigurowanie kanałów (interfejs) ? Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • pulpet
   Podobnie zeznaje mój lokalny kleiciel szkła. Jeżeli bierzesz akwa z jego koroną Alu, może być bez wzmocnień. Jeśli gołe szkło, to bez wzmocnień z pisemnym wyłączeniem 10 letniej gwarancji.  Rozmawiałem.wstepnie o akwarium 220 długim, szkło chyba 12 mm o ile mnie pamięć nie zawodzi.
  • Piotr775
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.