Skocz do zawartości

840l pierwsze kroki.


Rekomendowane odpowiedzi

Ad.3. Folia klejona na zewnątrz da efekt lustra. Pomyśl nad wstawieniem do wnętrza 3mm spienionego PCV. Jeżeli byś się na to zdecydował, to warto na etapie klejenia zbiornika, kiedy jeszcze nie ma wzmocnień poprzecznych. Później w jednym kawałku nie włożysz.

3mm pcv bez problemu włoży, nawet przy wzmocnieniach. Jest dość elastyczne i da się zawinąć w rulon.

Ad.5. Kup 250W, schowaj w kaseciaka a przy dobrej cyrkulacji w akwarium będzie wszędzie ta sama temp. IMHO, więcej niż 300W w totalu nie ma sensu.

A czy nie będzie tak, że ta moc będzie za mała aby wyrównać straty ciepła zbiornika, kiedy w pomieszczeniu będzie koło 22-23 st C?



Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te szafki są skręcone za sobą czy oddzielnie?

Jeśli są oddzielnie to w jakim celu ?

Czy boki szafek opierają się na dolnym blacie ? Nie widze na foto.


Rozwijam opis szafki,

Całość składa się z 4 osobnych skrzynek (korpusów), które zostały przygotowane wcześniej jak pisałem z płyt MDF 1,8. Te skrzynki były skręcane ze sobą po kolei i poziomowane względem siebie, aby całość wiadomo była wypoziomowana (niestety podłoga nie jest równa, to jest dom po remoncie, a parkiet nie wymagał wymiany). Na to poszedł blat, również przykręcony do całości. Nie ma tutaj dolnego blatu i to wszystko stoi na 20 nóżkach (Magus to do Twojego postu) . Aha, do skrajnych boków zostały dokręcone formatki, też 1,8 mm z MDF, ale nie wiem czy to jest oparcie dla konstrukcji (postaram się to później ustalić, też dla swojej wiadomości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spód jest skręcony tak ? lewa czy prawa ?



Według mnie robienie 4 oddzielnych skrzynek i stawianiu ich na nóżkach nie było dobrym pomysłem. Bo co jeśli nawet po idealnym wypoziomowaniu, po nalaniu wody pod jedną nóżką "zapadnie" się klepka parkietu ?

Wolałbym postawić szafkę w jednym kawałku bezpośrednio na podłodze podkładając mate i na to podwójny MDF.

post-16807-14695727930315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spód jest skręcony tak ? lewa czy prawa ?



Według mnie robienie 4 oddzielnych skrzynek i stawianiu ich na nóżkach nie było dobrym pomysłem. Bo co jeśli nawet po idealnym wypoziomowaniu, po nalaniu wody pod jedną nóżką "zapadnie" się klepka parkietu ?

Wolałbym postawić szafkę w jednym kawałku bezpośrednio na podłodze podkładając mate i na to podwójny MDF.




Dobra Panowie, bo nie miałem czasu aby odpisać. Boki są dokręcone do podstawy (opcja prawa na rysunku), natomiast tył stoi prawdopodobnie na podstawie i dokręcony od dołu (opcja lewa na rysunku). Prawdopodobnie, ponieważ ja już nie pamiętam, a nie mogę znaleźć zdjęć i notatek na kompie, a w domu będę dopiero na początku maja. Ale, zaraz po Wielkanocy będzie u mnie osoba, która ma pojęcie i doświadczenie w kwestii konstrukcji różnych ciekawych rzeczy i bezstronne spojrzenie na tą moją szafkę i przedstawię jego opinię w tym temacie.

O klepki parkietowe to raczej bym się nie martwił, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nacisku 50kg? To jaką musiał by mieć lichą podłogę? To przecież stając na palcach, na jednej nodze, wywiera się dużo większy nacisk...


Wysłane z telefonu



A co jeśli wypoziomowanie nie będzie idealne i na 15 nóżkach będzie nacisk po 40kg a na jednej 400kg?? bo tak się rozłoży 1000kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijam opis szafki,

Całość składa się z 4 osobnych skrzynek (korpusów), które zostały przygotowane wcześniej jak pisałem z płyt MDF 1,8. Te skrzynki były skręcane ze sobą po kolei i poziomowane względem siebie, aby całość wiadomo była wypoziomowana (niestety podłoga nie jest równa, to jest dom po remoncie, a parkiet nie wymagał wymiany)...



Ok. Skrzynki można bardzo solidnie ze sobą połączyć i będą stanowić idealną całość. Więc po środku będzie ścianka 3,6 mm. Ale zasadnicze pytanie, jakie są plecy? Wchodzą pomiędzy blat a dolną poziomą płytę? Patrz rys. kolegi sniadypl. pionowa kreska to plecy.

Popatrz tutaj na zdjęcie szafki.

http://forum.klub-malawi.pl/przesiadka-200x40x60-t26879.html


3mm pcv bez problemu włoży, nawet przy wzmocnieniach. Jest dość elastyczne i da się zawinąć w rulon.



Pamiętaj, że to będzie 200x60, więc tak łatwo może się nie zwinąć.


A czy nie będzie tak, że ta moc będzie za mała aby wyrównać straty ciepła zbiornika, kiedy w pomieszczeniu będzie koło 22-23 st C?

Nasz kolega z forum, demasoni, w większym akwarium, jak dobrze pamiętam, ma chyba grzałkę 150W i daje radę dogrzać te 3-4 st C. Brałem też po uwagę długość grzałki, akwarium i kaseciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone przez spiochu

A czy nie będzie tak, że ta moc będzie za mała aby wyrównać straty ciepła zbiornika, kiedy w pomieszczeniu będzie koło 22-23 st C?

Nasz kolega z forum, demasoni, w większym akwarium, jak dobrze pamiętam, ma chyba grzałkę 150W i daje radę dogrzać te 3-4 st C. Brałem też po uwagę długość grzałki, akwarium i kaseciaka.


nie ma paniki z tą temperaturą, grzałka 300W starczy. W mieszkaniu przy 21,5*Cw akwarium bez włączonej grzałki mam 24*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.