Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Jak powinien prawidłowo wyglądać pseudotropheus saulosi !


suricade
 Share

Recommended Posts

suricade

Może warto zmienić temat wątku i podyskutować trochę o prawidłowej budowie saulosi. Powklejać zdjęcia i filmiki z wzorcowymi osobnikami. Skupianie się tylko na paskach to trochę mało.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Skupianie się tylko na paskach to trochę mało.


Przede wszystkim to się w saulosi rozjechało i to mocno, a nie sam kształt ryby. Ilość pasków jak ich szerokość jest najważniejszym wyznacznikiem u prawidłowych saulosi. A dokładnie 5 wyraźnych i szerokich pasów podobnych jak u p. demasoni ( zaznaczam podobnych ).


Poniżej wklejam zdjęcie jak powinien prawidłowo wyglądać pseudotropheus saulosi ( oczywiście na filmie FISH MAGICA jest tak samo świetna i prawidłowa w 100% ryba)


art_pse_saulosi_01.jpg


Jako że wydzieliłem nowy temat o psudotropheusie saulosi wklejam poniżej również film FISH MAGICA z wzorcowym pseudotropheusie saulosi.


[ame]

[/ame]
 • Dziękuję 6
Link to comment
Share on other sites

a co najwazniejsze , to widać , ze i samiczki FM ma rasowe , dorwał się gdzieś do dobrego źródła, byle to nie spie... ł :)

Link to comment
Share on other sites

Merlot

Jeżeli jest ktoś z Wrocławia, bądź okolic, i bardzo chce saulosi, proponowałbym podjechać do Sklepu Ikola, (sklep również polecany w mapce Klubu Malawi), z tego co się orientuje mają saulosi "na stanie". Z tego co widziałem, mają też swoją własną hodowle. Jak znajdę chwile może uda mi się tam podjechać, i może pozwolą na zrobienie kilku zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

suricade

Stan fakt posypało się wszystko, są takie o "budowie karpia" -pękate, są bardzo wysmukłe o długich płetwach i takie o zbyt małej płetwie ogonowej . Przykłady można mnożyć. Dlatego warto pokazywać te najbardziej prawidłowe.

http://www.malawi-guru.de/malawisee/gattungen/aufnahmen-buntbarsche-malawisee/mbunas-bilder/1077-pseudotropheus-saulosi.html

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Merlot w tym temacie piszmy i pokazujemy jak powinnien wyglądać pseudotropheus saulosi, a nue gdzie go kupić tym bardziej że sam nie wiesz jakiej jakości są tam ryby.

Link to comment
Share on other sites

Merlot

Właśnie chodziło mi o to aby porównać je z tymi zdjęciami które tutaj wrzuciłeś :)


Wyrwałem się wcześniej z pracy wczoraj, podjechałem do Ikoli, jednak zdjęć nie udało się zrobić, a dwa, że mają tam saulosi, ale bardzo małe ,1,5-2cm, więc bardzo ciężko było mi ocenić "jakość". Dodatkowo też naliczyłem tylko bodaj 4 samce reszta to z 30 samiczek

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Mortis
Właśnie chodziło mi o to aby porównać je z tymi zdjęciami które tutaj wrzuciłeś :)


Wyrwałem się wcześniej z pracy wczoraj, podjechałem do Ikoli, jednak zdjęć nie udało się zrobić, a dwa, że mają tam saulosi, ale bardzo małe ,1,5-2cm, więc bardzo ciężko było mi ocenić "jakość". Dodatkowo też naliczyłem tylko bodaj 4 samce reszta to z 30 samiczekPrzy tej wielkości ryb praktycznie nie jest możliwe rozróżnić płci Saulosi.

Link to comment
Share on other sites

Merlot

No to może były ciut większe, na pewno 4 sztuki miały ciemniejsze barwy, pozostałe były mocno żółte

Link to comment
Share on other sites

harisimi

Samiec mniej więcej powinien wyglądać tak:


http://forum.klub-malawi.pl/galeria/index.php?n=13153


naście lat temu takie ryby kupowało się w zoologu, choć trzeba przyznać, że ich źródłem był głównie Pawlak. Niestety z tego co wiem uwierzył, że coral to ryba z jeziora i zmieszał w swojej hodowli dobrej jakości reproduktory z coralami. Teraz mamy to co mamy :/

 • Dziękuję 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • did
   Cieszy serducho, prawda?
  • bobasxx
   Jest i akwarium 😄 W czterech chłopa było co dźwigać. 🤭   W przyszłym tygodniu ma być tło więc będzie co robić 😉
  • Andrzej Głuszyca
   Ale pamiętajmy , że Helmety przede wszystkim jedzą okrzemki. I pewnie stąd ich leniwe zachowanie.
  • husi
   Akwarium 540l a helmetów 12-15 sztuk (było 20 ale kilka padło)
  • Andrzej Głuszyca
   @Bartek_De Bartku...ktoś powie , że po odkręceniu węża może kapać woda . Wedy na wszelki wypadek można po zamknięciu zaworka nakręcać zaślepkę z uszczelką choćby taką jak na zdjęciu poniżej. Jest to zaślepka z uszczelką i można ją nakręcać i odkręcać palcami bez kombinacji kombinerkami itp. Jej cena to 3.75:)  A średnice różne bo od 3/8 cala poprzez 1/2, 1/4 itd. aż do  4 cali. 
  • Bartek_De
   @Andrzej Głuszyca najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie👍A jeśli kolega ma baterię montowaną na zlewie (stojącą) to wystarczy wymienić zaworek pod zlewem na taki https://allegro.pl/oferta/zawor-trojnik-combi-1-2-3-8-3-4-pralka-zmywarka-11412311927 lub jak napisał @pulpet dokręcić trójnik i drugi zaworek.
  • Capricorn39
   Witam serdecznie,  Jestem facetem z Krakowa w średnim wieku 😀, akwarystyką zajmuje się już dość długo. Kiedyś miałem zbiorniki z biotopem Malawi i Tanganiki, aktualnie posiadam akwarium towarzyskie. Mam zbiornik 240L niestety z przyczyn zdrowotnych trochę zaniedbane w ostatnim czasie i chciałbym go przerobić i ponownie w nim założyć biotop Malawi. Szukam pomocy jakiegoś pasjonata z Krakowa, który przerobi mi aktualne akwarium na Malawi, w celu wyjaśnienia dodam, ze zajmowałem się zawsze wszystkim sam, ale niestety aktualny stan zdrowia nie pozwala mi na takie prace. A moja żona nie poradzi sobie z tym. Jestem w stanie w miarę możliwości odwdzięczyć się jakoś za pomoc, czy to finansowo czy w inny sposób, w rozsądnych granicach ( jestem na rencie). Chyba nie stać mnie na zatrudnienie do tego profesjonalnej firmy. Proszę o kontakt kogoś, kto byłby w stanie i chciałby się podjąć takiego zadnia. pozdrawiam Tomasz  
  • Andrzej Głuszyca
   Jeżeli masz w kuchni baterię montowaną jak na rysunku to kupujesz trójnik z  przedłużką. Przedłużkę i zawór do ściany a na to baterię.  Jak kiedyś nie będziesz chciał tego używać  to wracasz do   stanu pierwotnego. Tak miałem kiedyś zrobione do zmywarki.    
  • Nath_147
   https://allegro.pl/oferta/cellfast-przylacze-uniwersalne-z-adapterem-12771730916 Na perlatorze jest tulejka, po jej odkręceniu będziesz pasujący gwint do twojej baterii.
  • triamond
   Krany teraz wyglądają na metalowe, ale takie nie są... (tworzywo + powłoka udająca chromowanie ? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_postarzanie_produktu). Jak część ruchoma kranu była pod ciśnieniem (mam ciągłą podmianę), to zrobiła się w końcu mała dziurka i sikało delikatnie na ścianę. Miałem tak samo w innym kranie, gdzie sitko było trochę przypchane. Teraz mam tak:  Dziurawa część odkręcona i woda podłączona bezpośrednio do części nieruchomej kranu. Tam jest zwykły gwint 3/4. Taki kran. Szukałem tej przejściówki w domu, ale niestety nie znalazłem...  Kupiłem ją na portalu aukcyjnym. W necie dostępna jest tutaj (taką miałem): https://www.sklep.pge.com.pl/adapter-m24x1-12-p-286.html Jeśli będziesz szukał jakiejś alternatywy, to ważny jest też skok gwintu - 1 mm. Powodzenia!
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.