Skocz do zawartości

Efekt światła wpadającego do jaskini 4x3W Power LED


erdek93

Rekomendowane odpowiedzi

Na drugim filmiku wygląda to moim zdaniem super,ogólnie to kwestia gustu,ale mnie się takie klimaty bardzo podobają :D ...


Mnie efekt także się bardzo podoba, rzeczywiście na drugim nagraniu widać to najlepiej (większy kąt nachylenia lampy) :)



Za to na ostatnim filmiku wygląda to,jak by samochód chciał wjechać do akwarium :P...


Ostatni filmik był w sumie tylko po to, żeby bardziej pokazać wybarwienie ryb (na żywo jest dużo lepiej, porównywalnie do świetlówki Aquastar, tylko żółty jest bardziej żółty niż pomarańczowy :))



Może spróbuj diody zakleić szklaną szalką petriego...

Gdzieś już widziałem u kogoś takie rozwiązanie,które się sprawdza...

Oczywiście musisz je dobrze uszczelnić,żeby wilgoć nie dostała się do środka ;)...



Z uszczelnieniem jest chyba największy problem, tym bardziej, że warunki w tym miejscu pod pokrywą są najtrudniejsze. Coś wymyślę, odezwał się też Kshyhu87 w swoim temacie, ma wstawić fotki w najbliższym czasie.


spiochu, szkło OptiWhite byłoby chyba najlepsze, tylko musiałbym zamówić odpowiednie wycinki, a pleksi mam w domu. Wiadomo, że przy pleksi będzie pewnie trochę gorszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim filmiku wygląda to moim zdaniem super,ogólnie to kwestia gustu,ale mnie się takie klimaty bardzo podobają :D ...

Za to na ostatnim filmiku wygląda to,jak by samochód chciał wjechać do akwarium :P...


Może spróbuj diody zakleić szklaną szalką petriego...

Gdzieś już widziałem u kogoś takie rozwiązanie,które się sprawdza...

Oczywiście musisz je dobrze uszczelnić,żeby wilgoć nie dostała się do środka ;)...


moje power ledy chińczykl z allegro działają 18 msc bez uszczelnienia :) tylko kolimator założony jest na diodę i działa wszystko bez problemu także z tym uszczelnianiem nie ma co przesadzać :) co do kolimatorów to 5 st daje słaby efekt ;) ja u siebie mam chyba 30 st i jest ok.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się w końcu z finalnym montażem diod mocy, więc przyszła pora na podsumowanie.

Dzięki pomysłowi Kshyhu87 mogę sterować każdym strumieniem światła z osobna.

Uszczelnienie zrealizowałem poprzez zaklejenie klejem na gorąco przerwy pomiędzy radiatorem PCB, a soczewką (która jest wodoszczelna).


Ostatecznie zostały soczewki skupiające 5 stopniowe, gdyż dają najlepszy efekt.


Niestety na załączonych zdjęciach i nagraniu nie widać pełni efektu, na żywo jest niesamowicie. Jak ktoś ma pomysł w jaki sposób i jakim sprzętem można najlepiej to uwiecznić to piszcie :)


https://www.youtube.com/watch?v=bqJMtSLJZAw

post-16901-14695727951043_thumb.jpg

post-16901-14695727957417_thumb.jpg

post-16901-14695727966921_thumb.jpg

post-16901-14695727973144_thumb.jpg

post-16901-14695727978505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej na gorąco pewnie nie da rady :)


Domyślam się, bo kiedyś już w 54l akwa testowałem klejenie uchwytów na rurki z taśmami LED i trzymały się tylko jak dobrze zmatowiłem obie powierzchnie i czekałem 24h na wyschnięcie :-)

Tutaj tyle nie czekałem, ale jestem dobrej myśli ;)



Fajnie to wyszło :)


Dzięki :D W rzeczywistości jest 100x lepiej niż na foto. Widać kilkadziesiąt pojedynczych wiązek światła mieniących się w falach z deszczowni. Na żywo nie ma też tak dużego kontrastu pomiędzy powierzchnią oświetloną, a zaciemnioną i snopem światła, a tłem. Jest nawet lepiej, niż oczekiwałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.