Skocz do zawartości

Pseudotropheus Saulosi z Fish Magic


RobRoy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co może ja wybredny po prostu jestem i Tobie akurat spasują. Ale mam saulosi od Malawiana, FIsh Magica i Chichlidenstadt. Te od Malawiana praktycznie wszystkie oddałem do zoologa, teraz te z FF też oddam i zamawiam w Niemczech uzupełnienie. Te które miałem od Malawiana to w ogóle była porażka, pasy niepełne, różnej ilości, nierównomierne - jak bazarówki. Te od FF ciut lepiej ale też mnie kłują w oczy, samców już innych niż niemieckie nie mam. Samice jeśli chodzi o kolor i kształt są ok ale w momencie gdy im się pokazują pasy to odwracam wzrok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku ja broń boże nie chcę Panu robić złej reklamy. Miałem okazję widzieć wszystkie dorosłe rybki i są w większości piękne (to bez dwóch zdań). Po prostu te konkretne Saulosi, które nabyłem nie spełniły moich oczekiwań i stąd ta subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kwiq napisał:

Wiesz co może ja wybredny po prostu jestem i Tobie akurat spasują. Ale mam saulosi od Malawiana, FIsh Magica i Chichlidenstadt. Te od Malawiana praktycznie wszystkie oddałem do zoologa, teraz te z FF też oddam i zamawiam w Niemczech uzupełnienie. Te które miałem od Malawiana to w ogóle była porażka, pasy niepełne, różnej ilości, nierównomierne - jak bazarówki. Te od FF ciut lepiej ale też mnie kłują w oczy, samców już innych niż niemieckie nie mam. Samice jeśli chodzi o kolor i kształt są ok ale w momencie gdy im się pokazują pasy to odwracam wzrok :D

Ja powiem tak. Dopiero zaczynam swoją przygodę z tym biotopem więc pewnie to co dla Ciebie jest nieakceptowalne dla mnie na dzień dzisiejszy nie będzie miało znaczenia. Cały czas się uczę, czytam więc za jakiś czas pewnie też na pierwszy rzut oka będę wiedział czy dany osobnik wygląda na wzorcowy.

Sam kontakt z Panem Jarosławem rewelacja (czyli potwierdza się to wszystko co można przeczytać zarówno na forum jak i na firmowej stronie). Oprócz zamówienia ryb dowiedziałem się również czym baniaki są oświetlane oraz jakimi pokarmami się żywią. Na dodatek sam Pan Jarosław wczoraj do mnie zadzwonił i poinformował, że ryby wyjeżdżają tak więc na chwilę obecną jestem zadowolony. Czekam na ryby i mam nadzieję, że gdy tylko dojadą dalej będę mógł się wypowiadać w samych superlatywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem "zaawansowanym malawistą" - po prostu miałem już ryby z różnych źródeł i miałem okazję sobie wyrobić pewne zdanie co do kolejnych zakupów. Życzę więc jak najlepiej i pochwal się jak już będą pływać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko chcę zaznaczyć, ze temat pasów był już poruszany, można selekcjonować gatunek aby uzyskać zbliżone do wzorca, z tym że sama natura w jeziorze pokazuje, że wzorzec może odbiegać od naszych upodobań. Na filmach z jeziora widać że wiele książkowych opisów ryb i ilości pasów matka natura interpretuje dość swobodnie ;). Oczywiście można szukać czystej aryjskiej rasy nawet u ludzi :) co nie znaczy że inni są gorsi czy mniej ładni :).

Ryby od Pana Jarka są różne tak jak różnią się ryby w jeziorze, niemniej jednak nie jest to krzyżówka Chindongo z myszą polną. To wciąż ładne cieszące oko ryby i daleko im do typowych bastardów z OLX. Jeśli ktoś szuka ideału według wymyślonego przez ludzi wzorca to musi się uzbroić w cierpliwość i zasobny portfel i polować po niemieckich hodowlach i selekcjonować.

@Jerry_jerry poczekaj aż ryby będą miały rok i dopiero napiszesz nam recenzję jak Ci się podobają :) Ale moim zdaniem będziesz zadowolony. 

hej

 

 

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ciągle pisane są jakieś dziwne bzdury o szukaniu jakiegoś ideału , aryjskiej rasy itp. 

Przecież nikt nigdzie nie pisał o ilości pasów że musi byc 5 i tylko 5 , a o ich jakości. Pasy u saulosi są przede wszystkim pełne i ciągną się od brzucha do grzbietu przechodząc lekko na płetwę grzbietową ( podobnie jak u demasoni) i czy będzie to 4 , 5 czy 6 nie ma znaczenia. To właśnie świadczy o jakości tej ryby, nikt z linijka i kątomierzem ich nie mierzy. Wrzucałem już tu kilka fot z saulosi uchwyconymi w jeziorze, widziałem też kilka filmów i na wszystkich ryby maja pasy o jakich pisze powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Od 2 tyg mam saulosi od Pana Jarka, rybki zdrowe, ruchliwe zero problemów z nimi. Jednak kolorem nie przypominają tych z filmu. Daleko im do takiej żółci. Wasze młode rybki też tak mają? Mam nadzieje że jak urosną to samice będą takie jak na filmie, póki co to są żółto-brązowe. A raczej nie dostałem 12 samców :D Dwa są na bank...

Edytowane przez MDRAGON87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, GOLUMN napisał:

Odpowiednie światło,trochę podrasowane kolory i tyle.

Zobacz sobie chociaż kilka filmów na YouTube innych .

Zapraszam do obejrzenia ryb na żywo i wtedy komentować.Nie na miejscu jest komentowanie ryb jak ich się nie widziało na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.