RobRoy

Pseudotropheus Saulosi z Fish Magic

83 postów w tym temacie

Godzinę temu, MDRAGON87 napisał:

Podepnę się pod temat. Od 2 tyg mam saulosi od Pana Jarka, rybki zdrowe, ruchliwe zero problemów z nimi. Jednak kolorem nie przypominają tych z filmu. Daleko im do takiej żółci. Wasze młode rybki też tak mają? Mam nadzieje że jak urosną to samice będą takie jak na filmie, póki co to są żółto-brązowe. A raczej nie dostałem 12 samców :D Dwa są na bank...

Kto wie może niefartem tak trafiłeś :-) ryby masz zapewne w rozniarach 3-4 cm :-) poczekaj jakiś czas a na pewno kolory będą właściwe :-) 

Pamiętajmy że trzeba czasu na pełne piękno :-)  brzydkie kaczątko też nie zapowiadało się na pięknego łabędzia :-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bliżej im 3 cm niż 4. Ale obok np yellow wypadają mega ciemno. Mam nadzieje że z wiekiem (a może młode tak mają) nabiorą pięknej żółci. Bo rybki od FM to raczej pewny zakup :)

Panie Jarku bo widzę że czyta Pan temat, czy młode zawsze są mniej żółte niż dorosłe? Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, MDRAGON87 napisał:

No bliżej im 3 cm niż 4. Ale obok np yellow wypadają mega ciemno. Mam nadzieje że z wiekiem (a może młode tak mają) nabiorą pięknej żółci. Bo rybki od FM to raczej pewny zakup :)

Panie Jarku bo widzę że czyta Pan temat, czy młode zawsze są mniej żółte niż dorosłe? Pozdrawiam

U Saulosi tak jak samce zmieniają kolor z wiekiem tak i samice.Też ważne jest oświetlenie.Najlepiej wyglądają przy świetlówce Hagen Power glo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, fish_magic napisał:

U Saulosi tak jak samce zmieniają kolor z wiekiem tak i samice.Też ważne jest oświetlenie.Najlepiej wyglądają przy świetlówce Hagen Power glo.

No to super :) A więc czekam na ten piękny żółty kolor. Akwarium mam z czarnym piaskiem więc piękna żółć będzie super. Co do świetlówki to mi najbardziej odp sylvania aquastar 10 000. Pozdrawiam 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, MDRAGON87 napisał:

No to super :) A więc czekam na ten piękny żółty kolor. Akwarium mam z czarnym piaskiem więc piękna żółć będzie super. Co do świetlówki to mi najbardziej odp sylvania aquastar 10 000. Pozdrawiam 

Za jasne światło.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, fish_magic napisał:

Za jasne światło.

Na 300 l zbiornik 120x50 mam tylko jedną świetlówkę 30w. Sugeruje Pan zmienić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, MDRAGON87 napisał:

Na 300 l zbiornik 120x50 mam tylko jedną świetlówkę 30w. Sugeruje Pan zmienić?

Zmienić na jedną power glo i zobaczysz jaka różnica.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

na taki zbiornik (120x50x50) poleca Pan 30W czy mniej / więcej światła ? (oczywiście świetlówki power-glo)

Edytowane przez michal_j (wyświetl historię edycji)
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto dwa stare zdjęcia Ada Keningsa zrobione w jeziorze. To tak a propos wzorca;)

594034e2c5c6d_Saulosi2.jpg.7a66f18d66da10c263e438a5a284817f.jpg

594034c85c1c8_Saulosi1.jpg.cc79eeb83b9ac046d0e9ad0f49b02753.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.