Skocz do zawartości

Dojrzewanie akwarium trzeci tydzień, a testy NO2 NO3


led4grow

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium zalałem 20.02 odpaliłem filtry, na drugi dzień grzałkę oświetlenie i pół kostki mrożonki do baniaka. Po tygodniu zrobiłem pierwszy test NO2=0 po kolejnych 3 dniach ponownie NO2=0 i NO3=0. Po 14 dniach kolejne pół kostki mięska (do dziś leży na dnie). Dziś NO2=0,025 NO3=0, zrobiłem też PO4=0 choć pewnie nie potrzebnie, ale miałem to zrobiłem. Czy to możliwe że akwarium 18 dnia dopiero zaczyna dojrzewać, czy też gdzieś przegapiłem ten okres i jest już ready?

Testy zoolek, słyszałem, że różnie z nimi, ale w poprzednim baniaku mi się sprawdzały, raz może mógł oszukać, ale trzy razy to już chyba nie, więc załóżmy że są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy Zoolek'a nie są miarodajne. To, że pomiar jest taki sam przy trzech pomiarach o niczym nie świadczy - tym bardziej, że za każdym razem pokazuje NO3 na zerowym poziomie co raczej nie jest możliwe.

A test kranówy robiłeś? Jeśli nie to zrób i zobacz jaki da wynik.

Zresztą pewnie zaraz Henryk się odezwie i poda Ci parametry Twojej kranówy... :D Zresztą sam możesz to zrobić: sprawdź na stronie swoich wodociągów.


Zainwestuj w test JBL bo bez tego będzie ciężko.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranówa

NO2 0,025

NO3 5



Kiedy robiłeś test kranówy: przy świetle dziennym czy teraz wieczorem?


Tak czy inaczej sam widzisz, że coś jest nie tak: z kranu leci ci woda z NO3 na poziomie 5 a w baniaku test pokazuje, że masz 0.


Zainwestuj w testy JBL bo bez tego będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie wiem co myśleć, test JBL NO3=0 woda ledwie się zmętniła. Testów NO2 nie dostałem choć zjeździłem pół Szczecina. Wychodzi mi na to, że azotyny powinny teraz być wysoko lub już spadać, ale zoolek pokazuje cały czas 0,025. W niedzielę umówiłem się już w Gdańsku w Aquaafrika na zakupy, bo akurat będę przy okazji, teraz już nie wiem co zrobić??

post-16625-14695727693486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że coś zaskoczy, bo praktycznie nie dałeś pożywki. Pół kostki + pół kostki = kostka mrożonki na 240L. To jest nic :) Zanim wrzuciłeś te drugie pół kostki, pisałem Ci wyraźnie, żebyś nie sępił tylko wrzucił dwie kostki, ale Ty swoje. No to teraz poczekasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.