Skocz do zawartości

Tło strukturalne płaskie- dylematy początkującego...


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko :mrgreen:


Zamierzam w najbliższym czasie pierwszy raz ustrugać sobie tło strukturalne do akwarium...

Będzie ono coś w tym stylu https://www.akwarystyczny24.pl/pangea-flatrock-grey-60x35-cm-plaskie-tlo-strukturalne-do-akwarium-p-1682.html...

Przemawia do mnie taka opcja z racji tego,że posiadam akwarium 100x40x50,i nie chciałbym zabierać miejsca rybom,którego i tak mają mało w moim akwarium...


Materiał jaki zamierzam użyć to styrodur o grubości 2cm...

Do malowania tła większość z was poleca emalię akrylową szybkoschnącą Atlax https://www.praktiker.pl/produkty,1/wyszukiwarka.html?queryFromSuggest=&query=Atlax

I tutaj mam kilka pytań,choć zapewne mogą się też pojawić kolejne,które edytuję w tym poście...Teraz do sedna sprawy czyli :


1). Czy są jakieś inne emalie akrylowe których mógłbym użyć zamiast tej z Atlaxa?


2). Kupić emalię matową czy połysk?


3). Używacie jakiś podkładów przed malowaniem tą emalią?


4). Czy może starczy tylko pomalować tło samą emalią dwoma warstwami?


5). Taki klej będzie odpowiedni do przyklejenia tła punktowo na szybę?

Chyba że polecacie inny,już sprawdzony przez was?

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Silikon+klej+do+akwarium+SOUDAL+310ml+szk%C5%82a+gablot&bmatch=base-relevance-uni-1-2-0229




Proszę też o wasze sugestie,uwagi,oraz rady...

Na razie powoli zbieram materiały potrzebne do zrobienia tła,więc czasu mam od groma na dyskusje :D ...

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1). Czy są jakieś inne emalie akrylowe których mógłbym użyć zamiast tej z Atlaxa?

Pewnie są, ale po co szukać innych skoro ta jest sprawdzona.

2). Kupić emalię matową czy połysk?

IMHO zdecydowanie mat:)

3). Używacie jakiś podkładów przed malowaniem tą emalią?

Nie potrzeba żadnych podkładów.

4). Czy może starczy tylko pomalować tło samą emalią dwoma warstwami?

Wystarczy, ale rozumiem, że przed malowaniem nałożysz CR-65 lub CX-5?

5). Taki klej będzie odpowiedni do przyklejenia tła punktowo na szybę?

Chyba że polecacie inny,już sprawdzony przez was?


Ten jest pewny i sprawdzony:

http://www.soudal.pl/kleje/item/712-fix-all-turbo


Powodzenia w pracy i koniecznie fotorelacja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ale rozumiem, że przed malowaniem nałożysz CR-65 lub CX-5?

No tak się też zastanawiałem żeby nałożyć CX-5 którego mi polecił kolega co robi tła,według niego szybciej schnie niż CR-65...


Ale wogóle ma sens nakładanie CX-5 na tło 2cm grubości?

A co ty o tym myślisz?

Według kolegi niema sensu to robić na tak cienkim tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ja mam akryl firmy Śnieżka. Jest OK. Kilka lat już w wodzie.


.... jeżeli chodzi i mat czy połysk nie ma znaczenia. Pokryjesz połyskiem to w wodzie i tak jest jak mat.


....podkładów nie używałem ale kładłem CX5 i też Ci Andrzeju radzę bo raz ,że fajnie wygląda, dwa dociąży całe tło , wcale nie zabiera dużo miejsca bo 2-3 no może 4 mm. I pysie nie poobgryzają:)


.... ja punktowo kleiłem zwykłym akwarystycznym silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego użyłem FARBA EMALIA AKRYLOWA DEKORAL AKRYLUX przeznaczona do malowania zabawek , jest z atestem także śmiało można malowac. Ja osobiście dałem dwukrotnie czarny podkład później cieniowalem odcieniami zieleni i brązu metodą suchego pedzla ale to już wizja tworcza. Farbę kupiłem z połyskiem bo mat ciężko dostępny ale w wodzie i tak wyszło matowe. Polecam przed malowaniem nałożyć CR 65 bardziej odwzorowywuje emitacje skalna i naturalnie wygląda.

Do wklejenia użyłem zwykłego sylikonu akwarystycznego, nie ma co dawać go za dużo bo będzie problem żeby je wyciągnąć za jakiś czas jak się znudzi bo i tak wzmocnienie podłużne będzie trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ja mam akryl firmy Śnieżka. Jest OK. Kilka lat już w wodzie.

.... jeżeli chodzi i mat czy połysk nie ma znaczenia. Pokryjesz połyskiem to w wodzie i tak jest jak mat.


Każda farba akrylowa do zabawek nadaje się na CR.

Ja do swojego użyłem FARBA EMALIA AKRYLOWA DEKORAL AKRYLUX przeznaczona do malowania zabawek , jest z atestem także śmiało można malowac. Ja osobiście dałem dwukrotnie czarny podkład później cieniowalem odcieniami zieleni i brązu metodą suchego pedzla ale to już wizja tworcza. Farbę kupiłem z połyskiem bo mat ciężko dostępny ale w wodzie i tak wyszło matowe.

Dziękuję za konkretne odpowiedzi,i co ważne za podanie sprawdzonych przez was farb,emalii akrylowych...Może się okazać że nie będę mógł zakupić emalii z Atlaxa,więc chciałem wiedzieć,czy można ją zastąpić innymi ;)...

Polecam przed malowaniem nałożyć CR 65 bardziej odwzorowywuje emitacje skalna i naturalnie wygląda.

podkładów nie używałem ale kładłem CX5 i też Ci Andrzeju radzę bo raz ,że fajnie wygląda, dwa dociąży całe tło , wcale nie zabiera dużo miejsca bo 2-3 no może 4 mm. I pysie nie poobgryzają:)

W sumie też prawda,bez CX5 tło może nie wyglądać naturalnie,ale jak zobaczyłem tło kolegi bez CX5 ,to już sam nie wiem czy je kłaść...

Efekt według mnie super...

Dodatkowo jak pokryją tło glony to już będzie bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak pokryją tło glony to już będzie bajka...


...a jak nie pokryją? U mnie niestety nie ma glonów na tle. Dodatkowa zaleta to jeszcze jest taka,że możesz z kawałków styropianu zrobić "kamienie" przyklejone też silikonem to tła, następnie pokryć CX5. Wszystko będzie pięknie pokryte. "Kamienie " rzeźbiłem gorącym nożem. Nie są duże i mam ich sześć i nadają większej plastyczności. Ale to już musisz sam decydować..ja tylko podałem argumenty na TAK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak nie pokryją? U mnie niestety nie ma glonów na tle.
No właśnie z tym,to jak gra w ruletkę ;)...
Dodatkowa zaleta to jeszcze jest taka,że możesz z kawałków styropianu zrobić "kamienie" przyklejone też silikonem to tła, następnie pokryć CX5. Wszystko będzie pięknie pokryte. "Kamienie " rzeźbiłem gorącym nożem. Nie są duże i mam ich sześć i nadają większej plastyczności.
Dobry pomysł...
Ale to już musisz sam decydować..ja tylko podałem argumenty na TAK:)
Wszystko jest do uzgodnienia,wole posłuchać waszych opinii za i przeciw,dmuchać na zimne niż potem kombinować w razie problemów...

W każdym razie mam jeszcze dużo czasu,bo projekt zamierzam robić dopiero miedzy czerwcem a śierpniem ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.