Skocz do zawartości

WROMAK-wytrzymałość akwarium 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Czy te po bokach nie są poprzecznymi ?


Nie jestem szklarzem akwarystycznym mówię Ci to co mi powiedział człowiek klejący akwaria od wielu lat czyli Waldek ( znany szerzej jako The Wald). Stwierdził on, że te wzmocnienia poprzeczne wklejone po bokach już nie mają takiego znaczenia jak dwa wklejone po środku akwarium. Oczywiście i tak sam zażyczyłem sobie wklejenie dwóch poprzeczek po bokach tak jak u ciebie ( Waldek stwierdził - Klient nasz Pan, chcesz to Ci je wkleję, ale od strony wytrzymałości nie ma to większego znaczenia) .

Tak czy siak, mam nadzieję że Waldek się myli i nic u ciebie złego się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kilka lat temu kupione akwarium Wromaka, 240 l - standard, 120x40x50. Po około roku zaczął odchodzić czarny silikon z boku.

Polecam skleić akwarium w polecanych firmach, jest ich sporo. Ostatnie dwa miałam z firmy Myciok - jestem zadowolona z ich roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja robi się zbędna i coraz bardziej powikłana .

Przecież chodzi o zbiornik 200 litrowy , skoro auror ma wątpliwości to nie musi kupować akwarium danego producenta .

Jeśli jednak go już posiada to łatwo go opróżnić położyć na górnej części dwie metrówki zaznaczyć wymiar na taśmie i sprawdzić po napełnieniu , jeśli się „rozłazi” to zaraz będzie wiedział gdzie i ile – Tak ?

Szkoda wycinać potem zamawiać wklejać stabilizatory bez potrzeby , bo to nie jest tak „hop” trzeba bardzo duklanie usunąć resztki silikonu odtłuścić i to nie „po łebkach” bo to właśnie może doprowadzić do pęknięcia .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.