Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Modyfikacja filtra wewnętrznego

Maciej94
 Share

Recommended Posts

Maciej94

Witam serdecznie!

Dawno już na forum mnie nie było jednak chciałbym się Wam czymś pochwalić? Może tak....

Gdy zaczynałem przygodę z akwarium często tu pisałem a to na temat glonów, filtrów itd.

Ktoś z Was polecił mi abym do filtra wewnętrznego włożył watę akwarystyczną gdyż polepszy to trochę filtrację więc tak poczyniłem.

Otóż filtr który mam to cyrkulator filmy Aquael bodajże Turbo 1000

Wiele próbowałem z ilością wkładanej waty na początku miałem firmy AQUA-SZUT jednak ostatnio przerzuciłem się na watę firmy JBL

Otóż do rzeczy....nie zawsze byłem zadowolony z przepływu wody z filtra więc go trochę zmodyfikowałem....a i chciałbym zmodyfikować też tak drugi ale to pochwalę się kiedy już to zrobię... Może ktoś wypowie się czy jest to OK czy to Wam się podoba tak po prostu ;)

Sama komora filtra

http://zapodaj.net/f219a6d2ee186.jpg.html

Wstawka do filtra

http://zapodaj.net/a854a765b41c5.jpg.html

Pozycja w komorze (pasuje idealnie nic nie lata nic nie wystaje)

http://zapodaj.net/9942c72db05cf.jpg.html

Po tygodniu filtracji

http://zapodaj.net/4100ad91af0b4.jpg.html

Dziękuje za uwagę:)

P.S gdyby ktoś się skusił a nie miał by tyle umiejętności czy po prostu chęci chętnie zrobię kolejne takie za drobną opłatą...żebym i ja mógł zalać robaka :D :D

P.S gdyby ktoś się skusił a nie miał by tyle umiejętności czy po prostu chęci chętnie zrobię kolejne takie za drobną opłatą...żebym i ja mógł zalać robaka :D :D

Jaki byłby koszt oczywiście bez cyrkulatora.

egon44
żebym i ja mógł zalać robaka :D :D

To się nazywa łączenie przyjemne z pożytecznym :P

Andrzej Głuszyca

....nie bardzo rozumiem jakie zadanie ma spełniać ten filtr. Biologia w nim będzie znikoma . Jako mechanik - zbyt duże oczka mimo ,że siateczka coś tam zatrzyma. Chyba ,że tylko jako cyrkulator. Umieszczona w środku wata czy też gąbka spełni swoje zadanie. Maćku..ja nie neguję..ale po prostu nie rozumiem Twojego zamiaru. A tak na marginesie wydaje mi się ,że widzę jedną sztukę narybku w środku..albo mi się już wydaje:)

Maciej94

Witaj Andrzej! ;)

Ten filtr nie ma działać jako biolog jak sam napisałeś. On działa jako mechanik mimo że siatka może nie jest aż tak drobna zatrzymuje naprawdę bardzo dużo zabrudzeń czy to odchodów czy resztek pokarmu. Była to prowizorka wymyślona na szybko która moim zdaniem i w moich warunkach sprawdza się bardzo dobrze. Dodam że gąbki tej pod komorą nie zakładam i mam tylko rurki.

Andrzej Głuszyca
Była to prowizorka wymyślona na szybko która moim zdaniem i w moich warunkach sprawdza się bardzo dobrze. Dodam że gąbki tej pod komorą nie zakładam i mam tylko rurki.

Ważne jest to jak sam zauważyłeś ,że działa i spełnia swoją rolę. Czasami warto poeksperymentować.