Skocz do zawartości

podkład pod wapień. JAKI?


Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam pytanie mam zbiornik kolo 3 msc ost stwierdziłem że czas na zmiany i dokupiłem 20 kg wapnia itp ( od razu mowie ze wapień bo strasznie mi sie podoba :) ) moje pytanie brzmi, musze cos podlozyc pod te skałki i jak to uczynić bez restartu:) a drugie z czego wykonac podstawe podkladu na cale dno, spienione pcv, plexi ? moj pomysł bym taki zeby na plexi polozyc jeszcze spienione pcv badz Pianke Poliuretanowa prosze o podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez restartu to się raczej nie obejdzie, piasek zawsze wejdzie pod podkładkę a to będzie niekorzystne. Pod kamienie wystarczy spienione, najlepiej 5mm, ale chłopaki dają też 3mm i nic się nie dzieje. Więcej nie masz co kłaść, szkoda kasy, roboty i kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi, musze cos podlozyc pod te skałki i jak to uczynić bez restartu:) a drugie z czego wykonac podstawe podkladu na cale dno, spienione pcv, plexi ? moj pomysł bym taki zeby na plexi polozyc jeszcze spienione pcv badz Pianke Poliuretanowa prosze o podpowiedzi :)


Cześć :) spokojnie samo spienione pcv na całe dno starczy i nie musisz już nic dokładać.


Bez restartu to się raczej nie obejdzie


Oczywiście, że może obejść się bez restartu ;) to dość upierdliwa operacja, ale przechodziłem zmianę aranżacji i da się to zrobić. Ja spuściłem do wanny trochę ponad połowę wody, wyjąłem wszystko, ryby odłowiłem, piach najpierw zgarnąłem dokładnie na jedną stronę akwa i zacząłem wsuwać formatkę z pcv o grubości 3mm. Następnie ten zagarnięty w kąt piach przekładałem na pcv jednocześnie wsuwając je co raz dalej. Pewnie coś mi się tego piachu dostało pod podkładkę, ale nie stworzyło to żadnych problemów i tak mam do dzisiaj.... Oczywiście musisz ułożyć wapień i dopiero przysypać go piachem, trochę taplania się w tej wodzie będzie, ale wszystko jest do zrobienia ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kładź żadnego plexi, do niczego nie jest potrzebne. Kładź tylko PCV. Jeśli pod nie dostanie się piasek, to ew. naprężenia wchłonie PCV. Zresztą jakie tu naprężenia? Kilkukilogramowy kamień? ;) Jeśli nie chcesz robić demolki, to kawałki PCV wsadź bezpośrednio pod kamienie. Peszczaki, moim zdaniem, nie powinny tego wyskubać.

-- dołączony post:

Wapień filipiński jest "ostry", ale też jest lekki, a w wodzie jeszcze lżejszy ;) więc nie masz się czego obawiać. Możesz skleić, ale naprawdę nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jakies czarne mysli ze mi oczywiscie cos spadnie a wapien filipinski jest niestety ostry wszedzie :) to moze podpowiesz mi jeszcze czy sylikonem akwarystycznym skleje wapień jeden do drugiego?


Spokojnie, serpentynit też do obłych nie należy, naprawdę nic się nie stanie ;) nie wiem, czy uda Ci się skleić bo nigdy tego nie robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.