Jump to content

woda


luksOn
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie. Za każdym razem po podmianie wody (ok20l) występuje mętnienie wody oraz szyb(załącznik). przy okazji pokazało się to http://forum.klub-malawi.pl/to-sinice-t26942.html . Moje pytanie czy to oznaka zachwianej równowagi biologicznej ??? parametry wody na dzień 21.02


GH-9

KH-16

PH-8

NO2-0

NO3-20


Zbiornik 120cm 40cm 50cm

Kubełek Greenline 910

Mechanik Aquael 1500

Eheim skim350


Obsada- Labidochromis caeruleus, Melanochromis cyaneorhabdos, Aulonocara Fire Fish

post-16362-14695727526825_thumb.jpg

post-16362-14695727529934_thumb.jpg

post-16362-14695727533038_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pH w kranie może być niskie, ale to KH ma większe znaczenie. Kranówa często jest zagazowana dwutlenkiem węgla i ma nienaturalnie obniżone pH - w akwarium to wszystko wraca do normy.

Może być to wina chloru, który zabija pożyteczne bakterie i rozchwiewa równowagę biologiczną.

Może to być nadmiar mineralizatora (BTW - wystarczy Ci zwykła soda, a nie ten cudowny specyfik, który najpewniej też jest zwykłą sodą oczyszczoną, ale o wiele droższą ;) ). Ale napisz jakie jest to KH w kranie.


Skoro problem występuje przy tak niewielkich podmiankach to akwarium musi być mocno rozchwiane - czy ono dojrzało zanim wpuściłeś ryby? Amoniaku nie mierzysz?

Link to comment
Share on other sites

woda w kanie ma niskie ph. Używam soli azzo i tyle

To jakie ph ma woda w kranie?

Ile lejesz wody do cotygodniowej podmianki?

Masz Eheim skim350 a na tafli widać film bakteryjny,czy tylko mnie się tak wydaje?

Link to comment
Share on other sites

Paramety masz podane. A przy podmianie stosuje antychlor. Zbiornik działa od września 2015


Jakbyś nie zauważył to ja pytam o:

Ale napisz jakie jest to KH w kranie.Czytaj ze zrozumieniem - wyraźnie napisałem, że pH w kranie nie ma znaczenia i potrzebne KH żeby coś powiedzieć.

Napisz dokładnie jak dużo dajesz tej "soli" i jak to robisz - cała procedura przygotowania wody do podmianki.

I co to jest dokładnie za "sól".

Link to comment
Share on other sites

Co to są te białe paski? Co Ty masz w filtrze? Widzę jakieś białe ścinki, co to jest???!!!

Nie doszukujmy się problemów w biologii, czy chemii. To jakieś brudy. Napisz czy coś ostatnio robiłeś z akwarium, co masz w filtrach? Jeśli z rybami jest ok. to szukaj przyczyn w swoich zabiegach.

Link to comment
Share on other sites

A może masz bardzo drobny piasek i przy podmiankach zaczyna po prostu zamulać wodę.

Te ścinki pływające - co to - nicienie czy porysowana szyba?????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.