Skocz do zawartości

Filtracja do zbiornika 150x50x50, pytań kilka


darkon

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z przygotowaniami do postawienie nowego zbiornika 150x50x50 postanowiłem pozbyć się wszelkich gąbek i innych prefiltrów z akwarium i przenieść je do szafki. Za filtrację biologiczną będzie odpowiadał Fluval 305, który obecnie pełni w 100cm rolę mechanika, zasypany Matrixem w ilości 1 litra i Azoo Bio-Glass 1 litr, reszta kubła zasypana grysem koralowym (takie wkłady mam i postanowiłem dalej z nich korzystać). Przed biologiem będzie prefiltr z korpusu 10" i wkładem z gabki 45ppi.

Moje pytania dotyczą narurowca, który zaprojektowałem tylko i wyłącznie do filtracji mechanicznej, żadnych pochłaniaczy, czy uzdatniaczy nie przewiduję. Wodę w kranie mam bardzo dobrą, NO3 na poziomie 1 wg kropelek JBL, a cotygodniowa krzątanina przy akwarium i żonglerka wiadrami z wodą to dla mnie relaks.

1. Czy jest sens doprowadzać wodę aż do pompy rurą o średnicy 1" a za pompą rozgałęzić na 3/4" i taką też średnicą wprowadzić wodę do akwarium , czy użyć rur o jednej średnicy, jeśli tak to jakiej.

2. Czy pompa Grundfos ALPHA2 25-40 będzie wystarczająco wydajna do zapewnienia cyrkulacji wody, po uprzednim jej doświadczalnym ustawieniu, czy założyć 25-60, chciałbym uniknąć montażu falownika.

3. Jaką pompę wybrać ALPHA2 L czy dużo droższą ALPHA2, czy jest sens dopłacać?

4. Jakie wykonanie pompy, żeliwne tańsze, czy z nierdzewki dużo droższe?

5. Pompa i zawory mosiężne chromowane są produkowane na liniach produkcyjnych, gdzie różne smary i oleje nie należą do rzadkości, czym i jak je umyć aby nie wprowadzić tych dobrodziejstw do zbiornika.

6. Jak umiejscowić najlepiej zasys wody z akwarium, w poziomie czy pionie i na jakiej wysokości od dna?

7. Czy do utrzymania idealnej klarowności wody można użyć wkładów sznurkowych 100mikro czy pozostać przy projektowanych 50mikro?

8. Czy cały układ narurowca zamontować w poziomie czy z lekkim spadkiem w stronę napływu w celu lepszego odpowietrzania układu?

9. I najważniejsze jak za pierwszym razem to całe ustrojstwo napełnić i odpowietrzyć ?

post-10696-14695727441267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.