Skocz do zawartości

Prosze o pomoc


PitBull

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

A nie lepiej zrezygnować z ramy – o ile dobrze rozumiem chodzi o zbiornik w ramce ?

Najlepszym rozwiązaniem według mnie to „chromilić” tą ramę i wykonać zbiornik na zamówienie .

Jak sam pisałeś kłopot + koszty transportu .

Z kolei zamawianie samych formatek dochodzi klejenie w domu co również nie będzie latwe w zorganizowaniu + oczywiście wyższe koszty .

Poniesione koszty lepiej dołożyć do standardowego 200x60x60 , jak już koledzy pisali .

Co innego jeśli chcesz sam wykonać klejenie wtedy zamawiasz formatki i składasz .

Ja właśnie dziś wklejałem nowe wzmocnienia w zbiorniku 225x80x75 .

Odświeżam kilku letni zbiornik wymiana frotowej szyby (zeszły tydzień) miałem bardzo sfatygowane wzmocnienia do tego jedno było pęknięte .

Miałem problem z zamówieniem samych wzmocnień do tego chodziło mi dosłownie o milimetry

(chciałem by wzdłużne dotykały szyb bocznych )

Udało mi się nawiązać kontakt z odpowiednią osobą , nie dość że nie było żadnego problemu z wymiarami (przesłałem rys o co walczę z wymiarami) i po kłopocie .

Trzy dni od rysunku do odebrania elementów pod domem , wszystko do 1mm pięknie szlifnięte do tego moim zdaniem w bardzo bardzo atrakcyjnej kwocie .

Właśnie skończyłem wklejanie dwóch wzdłużnych

Napisz do mnie na „PW” jak chcesz dam Ci mój tel pogadamy , jeśli chcesz mogę Ci jutro podać ceny za samo szkło na zbiorniki 200x50x60 / 200x60x60 oraz kwoty za gotowe .

post-16646-14695727459416_thumb.jpg

post-16646-14695727464616_thumb.jpg

post-16646-14695727465754_thumb.jpg

post-16646-14695727466903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za chęć pomocy, ale mam trochę nietypowe kształty akwarium. Jak zaglądniesz do mojego pierwszego postu (tam, gdzie się przedstawiamy) to zauważysz, że jedno z moich akwariów jest zbudowane na kominku. Ta druga deska od góry zakrywa pęknięcie szyby. Pewnego dnia w lecie (w kominku nie było palone 2 miesiące ) usłyszałem "pyknięcie" i szyba łukowato pękła. Wymiar zewnętrzny to 122x67 h=50 . Jednak akwarium obejmuje czapę kominka. Ściany czapy są ukośne. Zrobiłem projekt, ślusarz zespawał/wygiął blachy na konstrukcję od strony kominka i dna, a od przodu dospawał ramę z kątownika. Wszystko wypełniłem szkłem 10 mm, ale bardziej dbałem o szczelność niż wytrzymałość spoin (akwarium ma ponad 10 lat i nic nie cieknie). Chcę to powtórzyć. Domyślam się, że dobry fachowiec z dobrym rysunkiem dałby radę, ale koszty zapewne były by wysokie. Teraz część obciążeń pracującego kominka przenosi konstrukcja metalowa i szersze spoiny silikonowe. Podsumowując: chciałbym na miejscu wykonać konstrukcję metalową i ją ewentualnie wysłać/zawieść do oszklenia.

Pozdrawiam.

post-16929-14695727468046_thumb.jpg

post-16929-14695727510117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.