Skocz do zawartości

LedDimmerPro - firma Palabras, sterownik oświetlenia LED.


RomanoLindano

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, michal_j napisał:

- czy jest możliwość, żeby dało się zmieniać kolor w kanale RBG dla istniejącej kropki ? chodzi mi o to, że jeśli mam jakiś punkt dla którego wybrałem dany kolor a chciałbym go zmienić to muszę usunąć ten punkt i dodać nowy ze zmienionym kolorem, nie dałoby się zrobić tak, że najeżdżam na ten punkt i zmieniam barwę w polu wyboru koloru ?

Podpisuję się pod tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś mi może powiedzieć jak właściwie wgrać firmware do sterownika ?

Mam programator USBASP, ściągnąłem soft Zadig i zainstalowałem sterowniki do usbasp ale nie pojawił mi się żaden nowy port COM przez który aplikacja PALABRAS miałaby wgrać firmware.

Czy trzeba coś jeszcze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy cały sterownik wszedł Ci w stan programowania?

Musisz, gdy go podłączasz do komputera odłączyć go od zasilania, trzymać cały czas przycisk na obudowie i dopiero wtedy podłączyć. Będzie Ci kontrolka mrugała chyba podwójne mrugnięcie co ok. 2sekundy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam podłączyć trzymając przycisk ? Zasilanie ? Czy kabelek do programatora USBASP ?

Odłączyłem wtyczkę z zasilaniem i nacisnąłem przycisk. Cały czas trzymając przycisk włożyłem wtyczkę zasilającą. Trzymałem chyba ze 20 sekund i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris19: przeczytaj opis z instrukcji obsługi. Powinno być wszystko jasne. Sposób programowania zależy od tego którą wersją firmware masz. Od wersji 2.3 (jak dobrze pamiętam) można już wgrywać po USB. Zaktualizowanie do 2.3 wymaga programatora USBASP.

@michal_j, @Pleziorro Uwaga jak najbardziej słuszna i jak tylko znajdę trochę czasu, to się za to wezmę. Ciężko mi ostatnio wygospodarować czas na zmiany w programie, bo strasznie dużo sterowników się sprzedaje (nie mówię, że to źle :) ). Może po świętach będzie trochę więcej luzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RomanLindano
Niestety ale w instrukcji nie znalazłem procedury update firmware. Mam aktualnie firmware 2.1 i muszę podnieść go za pomocą tego konwertera USBASP ale Twój program wymaga portu COM, natomiast Zadig instaluje drivery do tego konwertera jako urządzenia USB. Wyjaśnij proszę krok po kroku jaka jest procedura albo podeślij jakiś manual. Odłączyłem sterownik od zasilania, trzymając wciśnięty przycisk podłączyłem do konwertera i dioda mrugnęła tylko raz i później nic. Jak puściłem przycisk to dioda zaświeciła się na stałe. Nie wykryło mi żadnego nowego portu COM.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.palabras.pl/index.php?topic=58.0

miałem ten sam problem, zrób to co w pierwszym poście, u mnie pomogło ..

odinstaluj wszystkie sterowniki jakie zainstalowałeś i potem :

"Pobieramy aplikację ze strony:
http://zadig.akeo.ie

Nie wymaga ona instalacji. Uruchamiamy, podłączamy programator USBASP. Następnie wybieramy z rozwijanej listy USBASP a poniżej sterownik "libusb-win32".
Klikamy "Install Driver" i czekamy chwilę. Gotowe!"

potem odpinasz sterownik od zasilania i podłączasz programator USBASP do złącza w sterowniku i do kompa i jedziesz :)

Edytowane przez michal_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_j to wszystko robiłem, tylko dalej mi nikt nie odpowiedział co się powinno stać po podpięciu sterownika do programatora USBASP. Czy w Windowsie pojawia się jakiś nowy port COM, który później wybiera się w programie LedDimmerPro żeby wgrać firmware ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.