Skocz do zawartości

Prośba o interpretacje


pocztakg

Rekomendowane odpowiedzi

jak kolega @egon44 zauważył w kuble siedzi Purolite / zresztą jego doświadczenia z Purolite mnie skłoniły do testu preparatu /

- mimo "dobrych" parametrów wody ryby jakies nie w sosie - osowiale - pochowane za kamieniami - lekko opadąjace płetwy, apatyczne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...


Pomiary dzisiejsze :


pH 7,8

KH 9

GH 19 do 20 subtelna różnica

NO2 0,1

NO3 1 - wczoraj przed podmianą wody no3 10

NH4 0,05


pytam bo kilka sztuk z obsady coś "markotne" raczej mało plywają w toni wody, szukają zacisza w kątach akwa. - płetwy lekko klapnięte mało w nich "werwy" i ochoty do igraszek ... i to mnie martwi.

...



Ja to się jeszcze uczę, ale czy NO2 = 0.1 nie będzie powodem?

Ja po wpuszczeniu swojej obsady, do świeżo wystartowanego zbiornika, zauważyłem skok NO2 do 0.05 - 0.1 i "w trakcie" tego skoku praktycznie wszystkie ryby zaczęły się ocierać o piasek. Po powrocie NO2 do normy, ryby przestały się ocierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się jeszcze uczę, ale czy NO2 = 0.1 nie będzie powodem?



Słusznie zauważyłeś ten NO2 =0,1ppm ale w mojej ocenie nie jest to poziom szkodliwy dla ryb choć mogą sygnalizować to ocieraniem.

Krzysztof ma jakiś problem z biologią do wyjaśnienia i wyprostowania ale to nie jest zasadniczy powód takiej reakcji ryb jaką ma.


Krzysztof jeśli stosujesz ustrojstwo to nie ma potrzeby stosowania uzdatniacza kranówy Kordon NovaAqua którego kupiłeś zamiast znanego mi w działaniu Amquela.

Ten twój chemiczny uzdatniacz może podobnie jak to na pewno robi Amquel - maskować prawdziwe poziomy NH4 i NO2 więc ten wynik 0,1ppm może być inny znacznie wyższy.


Musisz poszukać powodu tego podwyższonego NO2 - może g.. w kuble a może w kupie kamieni albo w nie płukanych gąbkach. Ale raczej nie woda jest powodem.


IMHO raczej otwórz temat w dziale Żywienie i zacznij od opisu zachowań ryb opisz obsadę i stosowane karmy oraz ilości karmień - raczej nie w wodzie upatrywałbym powodu apatii ryb.

Może zbyt mała cyrkulacja wody ale AqC1500 robi nie złe zamieszanie.

Zacznij od dwudniowej głodówki:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważyłeś ten NO2 =0,1ppm ale w mojej ocenie nie jest to poziom szkodliwy dla ryb choć mogą sygnalizować to ocieraniem.

Krzysztof ma jakiś problem z biologią do wyjaśnienia i wyprostowania ale to nie jest zasadniczy powód takiej reakcji ryb jaką ma.


Krzysztof jeśli stosujesz ustrojstwo to nie ma potrzeby stosowania uzdatniacza kranówy Kordon NovaAqua którego kupiłeś zamiast znanego mi w działaniu Amquela.

Ten twój chemiczny uzdatniacz może podobnie jak to na pewno robi Amquel - maskować prawdziwe poziomy NH4 i NO2 więc ten wynik 0,1ppm może być inny znacznie wyższy.


Musisz poszukać powodu tego podwyższonego NO2 - może g.. w kuble a może w kupie kamieni albo w nie płukanych gąbkach. Ale raczej nie woda jest powodem.


IMHO raczej otwórz temat w dziale Żywienie i zacznij od opisu zachowań ryb opisz obsadę i stosowane karmy oraz ilości karmień - raczej nie w wodzie upatrywałbym powodu apatii ryb.

Może zbyt mała cyrkulacja wody ale AqC1500 robi nie złe zamieszanie.

Zacznij od dwudniowej głodówki:D



Zamieściłem opis w dziale "ŻYWIENIE"

Co do kubełka - tydzień temu otwarty po raz 1 wszy od 4 miesięcy - media filtracyjne przepłukane w wodzie z podmian - wymieniona nowa wata Symtec JBL-a.Gąbka na Aqua El 1500 - zawsze płukana w tygodnionych podmianach wody.Gąbka rozmiar 45 PPI.

Cyrkulacja poprawna NCF 1500 mimo ze stłumiony mediami i 0,5 kg Purolite ładnie mieli wode. Za ruch wody odpowiada Aqua El 1500 - dno czyściutkie nic nie zalega.

Link do dalszych perypetii w dziale "ŻYWIENIE" http://forum.klub-malawi.pl/apatia-kilku-ryb-obsady-t27330.html?p=357895#post357895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.