Skocz do zawartości

Początkujący malawista startuje zbiornik


sylwester.april

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj jaki uzdatniacz lejesz ( nazwa i producent) to bardzo ważne.

SERA z tego co wyczytałem na etykiecie to zabija również chloraminę.

Zmierz po widoku komplet tych parametrów by zobaczyć tendencję zmian.

Jeśli będę miał jak to zrobię to po pracy.

Poprawię zaraz posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi gówniany uzdatniacz bo działanie ma takie cyt za producentem

"Dzięki preparatowi Sera Aquatan dodawanemu do wody kranowej, możemy bardzo szybko uzyskać wodę idealnie dopasowaną do potrzeb ryb akwariowych. Preparat Sera Aqutan nie ogranicz swojego działania jedynie do usuwania chloru z wody, ma on szereg innych, o wiele ważniejszych właściwości:


- zapewnia bezproblemowy transport ryb dzięki neutralnemu pH

- natychmiast usuwa z wody czynny chlor

- natychmiast wiąże i neutralizuje metale ciężkie

- zawiera jod, który wpływa korzystnie na ubarwienie oraz witalność ryb

- zawiera koloidy chroniące skórę ryb, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom skóry oraz skrzeli

- zawiera niezbędne witaminy oraz mikroelementy

"


a tobie jest potrzebny uzdatniacz bez koloidów , witamin i jodu ale taki który neutralizuje związki chloru ale także neutralizuje NH4, NO2 , NO3

cyt

AmQuel Plus™


środek neutralizujący chlor (w tym chlor zawarty w chloraminie)

detoksyfikuje wszystkie toksyczne związki azotowe zawarte w wodzie

detoksyfikuje każdą postać amoniaku/amonu/azotanu/azotynu zawartego w wodzie, w tym amoniaku w chloraminie

neutralizuje toksyczne feromony

nie wpływa na poziom pH wody (kwasowość/zasadowość)

nie zakłóca działania pożytecznych bakterii nitryfikacyjnych, ani nie wpływa na ich źródło pożywienia

wyprodukowany w U.S.A.


a to masz tu



" KORDON AMQUEL PLUS 118ml | Neutralizuje amoniak NH4/NH3, detoksyfikuje azotany NO3


https://www.akwarystyczny24.pl/kordon-amquel-plus-118ml-p-4916.html


zamów kurierem by wlać jutro do baniaka bo w Białymstoku chyba nie dostaniesz.

Czas ma tu zasadnicze znaczenie a koszty się nie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zamów ten Kordon AmQuel by był jutro u ciebie w domu.

Zapomniałem wcześniej dodać - nie wolno karmić ryb zupełnie przez kilka dni -

zapodaj jakimi karmami je futrowałeś ( podejrzewam że żona dodatkowo:( ) może to być bloat jak wynika z opisu.

Początki są trudne a zawsze lepiej spytać co i jak zrobić zanim palniesz błąd.

Ta hołubiona woda w kubłach była zbędna bo jest bezwartościowa trzeba było wylać - cenny jest nie ruszany piasek na dnie i nawet bez cyrkulacji wody złoże w kaseciaku ( nigdy tam nie powstanie siarkowodór który by biologię zniszczył.

Wygląda że wpuściłeś ryby za wcześnie przed zakończeniem dojrzewania biologii.

Pomiary zrób przy świetle dziennym nawet jak to będzie dopiero jutro rano świtem.


odmeldowuję się - będę dopiero wieczorem śledził postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Kordon AmQel+ampułkę Prodibio (na w razie W)

Żona nie karmi, karmię tylko ja. Pisałem Ci w wiadomości PW odnośnie karm, zadzwonię do miejsca gdzie kupowałem ryby i zapytam o nazwę karmy.

Liczę że błędy będę popełniał, ale szkoda ryb. Rybka o której pisałem parę postów wyżej zdechła ;(

Najgorsze że gdy woda była poza akwarium mieszałem ręką piasek.


_______________________________________________________

Pan z hodowli niestety nie może podać mi firmy karmy. Powiem tylko że jest to dobra hodowla, więc karma na bank jest ok. Ten Pan dał mi karmę, którą On karmi, dlatego tutaj wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Kurczę, mam chyba problem związany z rosnącym NO2. Wczoraj było 0,05, dziś jest już 0,1. Poniżej wykaz pomiarów:

20.03:

NO2: 0,025-0,05, pomiędzy, bardzo blisko 0,025

21.03:

NO3: 5-10, blisko 5

22.03:

NO2: lekko ponad 0,025(tak jak w dniu 21.03- bez zmian)

NO3: 5-10, bardziej w kierunku 10

23.03.2016: ZARYBIANIE!

24.03.2016:

NO2: 0,05-0,1(bliżej 0,05)

NO3: 5-10

26.03.2016:

NO2: 0,025-0,05

Ph:<8

NO3: 10-20

NH4: 0,05

27.03.2016:

NO2: 0,025-0,05

NO3: 10-20

28.03.2016:

NO2: 0,01-0,025

NO3: 10-20(bliżej do 20)

29.03.2016 PODMIANA( wlałem 2x więcej uzdatniacza)

NO2: 0,025-0,05

NO3: 5-10

30.03.2016:

NO2: 0,05

31.03.2016:

NO2: 0,1



Ale te wyniki nie są złe, u mnie też na początku czasem no2 wzrastało do 0,1 i potem samoistnie spadało, bo biologia jeszcze słaba więc przy karmeiniu ten parametr jest ruchomy. Wartość 0,1 jeszcze nie jest drastyczna dla naszych ryb. Obserwuj uważnie co się dzieje z tym No2. Nawet dwa razy dziennie przy świetle dziennym. Wlewasz wodę bezpośrednio do baniaka + uzdatniacz ? czy robisz tak jak Ci sugerowałem, że najpierw do jakiegoś kanisterka + uzdatniacz i dopiero do akwarium.

Amquel dobry uzdatniacz, ale jak No2 Ci zacznie uciekać w górę to nic Ci nie da jego stosowanie, wtedy od razu stosuj Microbe Lift Nite Out II. One na prawdę zbijają poziom No2. Wrzuć zdjęcie tej rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz wodę bezpośrednio do baniaka + uzdatniacz ? czy robisz tak jak Ci sugerowałem, że najpierw do jakiegoś kanisterka + uzdatniacz i dopiero do akwarium.

Amquel dobry uzdatniacz, ale jak No2 Ci zacznie uciekać w górę to nic Ci nie da jego stosowanie, wtedy od razu stosuj Microbe Lift Nite Out II. One na prawdę zbijają poziom No2. Wrzuć zdjęcie tej rybki.



Tak, wiadro z wodą odstaną+uzdatniacz.

...muszę zamówić ten preparat. Hajs się nie liczy.

Rafał, nie mam foty.


____________________________________________________

...zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia Sylwek nie ma grożnych parametrów azotowych ale też nie wiemy jak dalece była dojrzała biologia i na ile ją zniszczył.

Teraz się okazuje że jednak piasek wymieszał ( duża część bakterii nitryfikacyjnych które były w tej 1cm warstwie wierzchniej poszła pod spód gdzie niskotlenowo i bakterie zamiast pracować poszły spać. Jeszce nie zeznał co robił ze złożem w kaseciaku jak wody nie było przez tydzień.

Dlatego zaleciłem pędzikiem zakup AmQuela bo ten znam i sam sprawdziłem jak działa. Może i NitriOutII jest lepszy w detoksykacji NO2 ale nam potrzebny jest uzdatniacz kranówy który usunie chlor i chloraminę jednocześnie detoksykuje czyli nie usuwa tylko czyni nie szkodliwym dla ryb i nie wykrywalnym dla testów wszystkie trujące związki azotowe czyli:

NH3 - amoniak

NO2 - azotyn

NO3 - azotan ale w dużych stężeniach pow 40mg/l


Tak jak w każdym domu powinien być bandaż i plaster tak każdy akwarysta powinien mieć Kordon AmQuel Plus 118ml za 19 zł bo nie znamy dnia ani godziny:( gdy się skaleczy. Ja tam mam mimo że podmianek nie robię wcale ale chodzi o te właściwości detoksykujące związków azotu czyli taki opatrunek jak się skaleczysz.


Nie wiem jak to działa ten AmQuel ale nawet Plezi przyzna że NO2 miał wysokie powyżej dawki szkodliwej 0,3ppm a ryby pływały jak gdyby nigdy nic, a powinny pochowane ciężko dychać i trup ścielić się gęsto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/l


Tak jak w każdym domu powinien być bandaż i plaster tak każdy akwarysta powinien mieć Kordon AmQuel Plus 118ml za 19 zł bo nie znamy dnia ani godziny:( gdy się skaleczy. Ja tam mam mimo że podmianek nie robię wcale ale chodzi o te właściwości detoksykujące związków azotu czyli taki opatrunek jak się skaleczysz.




Dużo bardziej wydajny jest Seachem Prime, więc lepiej opłaca się go kupić. Stosowałem AmQuel Plus i Prime , i uważam że Prime nawet jest skuteczniejszy. Oba śmierdzą siarką, więc pewnie mają podobny skład i działanie, ale Prime daje się tylko 5 ml na 200 litrów wody. Od dawna uzdatniam nim kranówę na podmiany.


SEACHEM PRIME ULTRAwydajny uzdatniacz 250ml/10000l (5587940634) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.